WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Фондова біржа в україні проблеми та перспективи розвитку - Реферат

Фондова біржа в україні проблеми та перспективи розвитку - Реферат

1998 р. зменшилася, але відсоток проданих збільшився більше ніж у 3 рази. Це зумовлено деякими змінами в нормативних документах щодо грошових способів продажу. По-перше, обмежено розмір пакета акцій, який може бути запропоновано до продажу на грошовому аукціоні, до 10% від СФ. По-друге, встановлено обмеження щодо мінімальної ціни продажу
акції, яке діє як на біржових торгах, так і на грошових аукціонах.
Найбільше було запропоновано пакетів акцій розміром від 10 до 25% від СФ (586). І лише 231 з них знайшов своїх власників. Наступними йдуть пакети акцій розміром від 25 до 50% та від 10 до 25%. Для продажу найбільше було запропоновано пакетів акцій заготівельних підприємств - 299 (реалізовано 141), підприємств машинобудування та металообробки - 223 (69), будівельних підприємств- 138 (53), підприємств харчової промисловості - 139 (реалізовано 70). Найбільший відсоток реалізованих акцій по підприємствах електроенергетики -85,7%. Найнижча заінтересованість у покупців до акцій сільськогосподарських підприємств. Незначна частина була реалізована акцій підприємств транспорту і зв'язку, промисловості будівельних матеріалів.
Висновок
Грудневі біржові торги
Наприкінці року на фондових майданчиках накреслилась стійка тенденція до зменшення пропозиції державних пакетів акцій як у кількісному, так і у вартісному виразі. У грудні на біржовий ринок приватизації ФДМУ було запропоновано в цілому 276 пакетів акцій загальною номінальною вартістю 286,9 млн. грн. Для порівняння: у грудні 2000 року таку саму кількість пакетів отримала лише УФБ.
На біржах не з'явилося жодного нового пакета акцій високоліквідного підприємства, спроможного підняти рівень грошових надходжень. У цьому й немає сенсу, оскільки на біржові торги вже протягом року виставляються і не мають належного попиту близько десятка держпакетів акцій інвестиційно привабливих об'єктів.
Як і у попередні місяці, у грудні основний біржовий товар складали цінні папери підприємств харчової та будівельної промисловості, автотранспортні об'єкти, сільськогосподарські підприємства, а також елеватори, хлібозаводи та хлібокомбінати.
Причому, якщо б на біржі не виставлялися акції об'єктів останніх трьох груп, результати торгів були б ще гіршими. Саме ці підприємства вже другий рік
поспіль користуються підвищеним попитом і приносять значну частину надходжень.
У цілому в грудні до нових власників перейшли 22 пакети акцій, або 8% від пропозиції, і було отримано 4,9 млн. грн., що є найбільшим показником за останні місяці. Зокрема, у листопаді на біржовий ринок приватизації було запропоновано 310 пакетів загальною номінальною вартістю 300,3 млн. грн., з яких було продано 21 пакет, або 6,7%, й отримано 3,08 млн. грн.
З перевищенням номінальної вартості акцій у грудні реалізовано три пакети, а в листопаді - два. Незважаючи на це, груднева загальна вартість проданих акцій знову, як і у листопаді, виявилась нижче їх номінальної вартості. Це співвідношення склало 1,4 раза.
У кінці року значно знизились результати торгівлі на Українській фондовій біржі. Однією з головних причин цього є відчутне зменшення пропозиції держпакетів акцій. Так, у грудні на УФБ було виставлено лише 95 пакетів загальною номінальною вартістю 57,7 млн. грн. У попередні місяці цей показник ніколи не був нижчим за 100 пакетів акцій.
У результаті торгів до нових власників перейшло вісім пакетів, або 8,4% запропонованих. При цьому було отримано 0,92 млн. грн.
З перевищенням номінальної вартості на УФБ у грудні не було продано жодного пакета, що також не є характерним для цього майданчика. Слід також зазначити, що на цій біржі не змогли знайти нового власника акції таких підприємств, як ВАТ "Луцький картонно-руберойдовий комбінат", "Харківський завод агрегатних верстатів", "Керченський металургійний комбінат" тощо.
Лідером грудневих торгів стала Київська міжнародна фондова біржа. Майже п'ятимільйонного рівня загальних надходжень в останньому місяці року було досягнуто саме завдяки вдалим торгам на цьому майданчику. Пропозиція КМФБ дорівнювала 34 пакетам акцій загальною номінальною вартістю 22,2 млн. грн., з яких упродовж місяця було реалізовано п'ять пакетів, або 14,7%.
Вартість проданих акцій на КМФБ у грудні склала 3,4 млн. грн., що дорівнює 69% загальних біржових надходжень. При цьому з перевищенням номінальної вартості було продане два пакети акцій. Слід особливо відзначити реалізацію 26% статутного фонду ВАТ "Комсомольський хлібозавод" за 1,9 млн. грн. з перевищенням номінальної вартості у 34 рази.
Результати торгівлі на інших майданчиках виявилися набагато гіршими. Ніяк не може повернути лідируючі позиції Українська міжбанківська валютна біржа.
яка досить ефективно працювала у попередні роки. Продаж 10% акцій ВАТ "Миколаївський глиноземний завод" із стартовою ціною 60,5 млн. грн. так і не відбувся.
Груднева пропозиція УМВБ складалась із 42 пакетів загальною номінальною вартістю 75 млн. грн.,- з яких було продано лише
два пакети без перевищення номіналу, або 4,7%, й отримано 0,034 млн. грн.
Пропозиція Придніпровської фондової біржі у грудні становила шість пакетів акцій загальною номінальною вартістю 4,1 млн. грн. У ході торгів до нового власника перейшов один пакет, або 16% від пропозиції, що стало найкращим показником торгівлі серед усіх майданчиків. Йдеться про 4,16% СФ ВАТ "Дніпроважпапірмаш", які продали за 0,1 млн. грн. з перевищенням номінальної вартості в 11 разів.
Кримська фондова біржа у грудні отримала на реалізацію 69 пакетів загальною номінальною вартістю 28,2 млн. грн. Упродовж місяця нових власників знайшли шість пакетів без перевищення номіналу, або 8,7% запропонованих. Сума грошових надходжень КФБ дорівнювала 0,5 млн. грн.
Інші майданчики у графі проданих пакетів у грудні мали нульові показники. При Цьому на торги Першої фондової торговельної системи ФДМУ запропонував 14 держпакетів загальною номінальною вартістю 62,2 млн. грн., серед яких акції ВАТ "Львів-обленерго", "Макіївський металургійний комбінат", "Баглійкокс" та ін., Пропозиція Донецької фондової біржі складалась з 13 пакетів загальною номінальною вартістю 34,2 млн. грн. Проте потенційних покупців не зацікавили акції таких ВАТ, як "Донецький металургійний завод", "Енергомашспецсталь", "Краматорський завод важкого верстатобудування" тощо.
Нова Українська міжнародна фондова біржа у грудні торгувала трьома держпакетами загальною номінальною вартістю 3,1 млн. грн., однак її дебют виявився невдалим.
Література
1. Ринок цінних паперів. Мендрул О.Г.
2. Вондовий ринок. Мозговой О.Н.
3. Инвестиционная газета. Фодові біржі. 2001 №48. с.7-9.
4. Цінні папери України. 1999 №37. с.14.
5. Цінні папери України. 2002 №2. с.8.
6. Цінні папери України. 2001 №1. с.10.
7. Цінні папери України. 2002 №3. с.10.
8. Україна-бізнес. 2001. №2. с.4.

 
 

Цікаве

Загрузка...