WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Лізингові операції в спектрі послуг кредитно-фінансових інститутів - Курсова робота

Лізингові операції в спектрі послуг кредитно-фінансових інститутів - Курсова робота

іноземним партнером кінцевий її результат, що перетинає кордон ФРН, являє собою заміну експорту товарів -- експортом послуг. Реалізація експорту фінансових послуг з боку лізингових фірм є власне передумовою для здійснення експорту товарів.
До числа найважливіших питань, що вимагають дозвіл при лізингових угодах з іноземними партнерами, фірм Німеччини відносять: перевірку платоспроможності потенційного іноземного лізингоотримувача; врахування юридичних проблем, викликаних наявністю різноманітних правових систем, до яких належать сторони; вивчення податкових і валютних проблем і різноманітних ризиків, включаючи і політичні.
Економіка ФРН, де щорічний приріст національного доходу становить 2,5 - 3%, вважається в Західній Європі зразком стабільного розвитку за умов майже незмінних цін. Велику роль у цьому зіграв стабільно працюючий лізинговий бізнес. Лізингова діяльність західнонімецьких промислових компаній на початку їх розвитку була зумовлена насамперед необхідністю максимально заощадливого й ефективного використання промислового потенціалу, який залишався після війни, а також залученням в економіку Німеччини валютних інвестицій, здебільшого із США. Звичайно, основна маса надходжень була зроблена через інші канали, але все ж значний процент усіх валютних капіталовкладень в економіку ФРН (за виключенням капіталовкладень у житлове будівництво) щорічно забезпечувався інтерлізингом.
Перша спеціалізована західнонімецька лізингова компанія "Дойче Лізинг Gmbh." виникла в 1962 році. Незабаром у різних землях ФРН почали з'являтися й інші лізингові фірми як з вузькою спеціалізацією (оренда суден, вантажних автомобілів), так і з широким спектром посередницьких операцій. У 1968 році такі фірми здійснбвали інвестиції вже на 280 млн. доларів. У 1972 році частина лізингових компаній і банків об'єдналися в "Німецьку лізингову асоціацію".
Зараз у ФРН діє близько 700 лізингових компаній, не враховуючи дочірніх фірм. Причому серед них 70 компаній з капіталом більш як 1 млн. марок. З 1970 по 1990 рік обсяг обороту компаній-членів "НЛА" зріс з 0,8 до 94,9 млрд. марок.
Одже, лізингові компанії почали відігравати значну роль в економіці Німеччини. Більше того, їх оборот продовжував зростати навіть у період економічних спадів. Зараз у ФРН укладають до 2 млн. лізингових угод.
Лізингові операції в Німеччині набули поширення насамперед у сфері фінансового лізингу, який носить назву інвестиційного. В останні роки можна спостерігати значне зростання лізингових інвестицій, що спрямовуються на модернізацію галузей на основі найновітніших технологій. Водночас обсяг лізингових інвестицій у будівництво нових підприємств скоротився. Домінуючим у лізинговій політиці ФРН став напрям, пов'язаний з інтенсифікацією виробництва, науки, сервісу, тобто сфери послуг та інформаційних технологій. Сьогодні лізинг дає економіці країни близько 13-16% інвестицій.
Німецькі лізингові компанії в останні роки виходять на міжнародний ринок, пропонуючи послуги щодо широкого спектру товарів, хоча за багатьма показниками показниками все ще значно поступаються американським і японським інтерлізинговим фірмам. ФРН розвиває зв'язки насамперед із своїми сусідами по ЄЕС та країнами арабського світу, а віднедавна проявляє також інтерес до співробітництва з Росією й Україною у сфері лізингового бізнесу.
Подібна ситуація щодо лізингу спостерігається у Франції та Великобританії, які разом із Німеччиною утворюють трійку європейських лізингових лідерів.
VІІ. ВИСНОВКИ
Банки є однією з найважливіших структур ринкової економіки. Тому становлення цивілізованого ринку в нашій країні неможливо без розвитку діяльності комерційних банків, особливо в області банківських послуг. Для їхнього розвитку на Україні сформовані практично всі необхідні умови. Розвиток банківських послуг є перспективним, хоча і достатньо новим направленням в роботі банків. В даний момент поняття банківських послуг все більше входить в сучасну банківську систему. Це зв'язане передусім з бажанням комерційних банків не зупинятися на досягнутому, залучати все більшу кількість клієнтів. Що в свою чергу тягне за собою збільшення прибутку банків. В своїй роботі комерційні банки спираються на зарубіжний досвід і звичайно ж необхідно враховувати специфіку розвитку банківських операцій на Україні. Недосконалість або відсутність законодавчої бази, недостатня кваліфікація кадрів негативно впливає на розвиток банківських послуг. Розвиток потенційно нових банківських послуг ведеться недостатньо швидко, так як клієнти з опаской відносяться до них і не бажають вкладати свої заощадження. Тому для залучення клієнтів банки створюють широку рекламну мережу в засобах масової інформації для разьяснения всіх позитивних сторін цих послуг.
Для України є корисним є використання досвіду лізингових операцій країн Східної Європи. Із середини 80-х років лізинг включається в офіційну економічну політику таких країн, як Угорщина та Болгарія. Елементи лізингових структур з'являються також у Чехії, Польщі,Хорватії.
У Болгаріїлізингом почали займатися ряд національних посередницьких контор і банків. Вже в 1986 році з метою координації дій вони створили господарське об'єднання "Булгарлізинг". Це об'єднання організувало інформаційну лізингову мережу, що охоплювала всю країну і мала виходи за кордон. "Булгарлізинг" контролює зараз ряд магазинів, прокатних пунктів і станцій техобслуговування, які займаються оперативним лізингом та посередницькою діяльністю. Підприємства і банки, що входять до організації, практикують також фінансові лізингові операції. Фінансовий лізингу Болгарії здійснюється строком до 5 років при забезпеченні 100% кредитування операції через болгарські банки. Згідно з даними 1987 року, сума операцій по внутрішньому лізингу становила 3 млн. левів. У 1990 році до складу "Булгарлізинг" вже входили 247 самостійних організацій, а також два комерційних банків. Фонди об'єднання становлять більш як 150 млн. болгарських левів.
Болгарські спеціалісти оцінюють роль лізингу в фінансуванні процесу оновлення виробництва й оптимального використання технікив країні вище, ніж традиційні методи планово-адміністративного чи кредитного регулювання.
Однією із основних цілей при створенні "Булгарлізингу" була інтеграція в структуру світового лізингового ринку. Сьогодні ця організація співпрацює більш ніж із 700 фірмами Європи, Америки, Японії. У 1985 році "Булгарлізинг" стала членом міжнародної асоціації "LEASEUROPE" .
Угорщина першою у Східній Європі зуміла подолати економічні стереотипи щодо промислового лізингу. Лізинг почав розвиватися в Угорщині в кінці 70-х років внаслідок звуження джерел фінансування існуючих новостворених виробництв. Державні кредитні організації в той час знаходилися удосить скрутному фінансовому становищі, а деякі підприємства, навпаки, мали досить велику економічну самостійність і значні заощадження як грошові, так і матеріально-технічні.
В Угорщині розроблено програму сприяння розвиткулізингу шляхом надання пільгових кредитів на подібні операції та преференційного митного режиму. У рамках даної програми для фінансування лізингу

 
 

Цікаве

Загрузка...