WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Доходи державного бюджету України - Курсова робота

Доходи державного бюджету України - Курсова робота

1-ої та 2-ої груп - 32 % від фактичних нітрат на оплату праці працівників:
-.для підприємств всеукраїнських громадських організацій інвалідів збір визначається за ставкою 4 % фактичних витрат на оплату праці і 32 % - для інших працівників цих підприємств:
- для платників 3-ої групи - 32 % суми оподатковуваного доходу (прибутку);
- для платників 1 -ої, 2-ої і 3-ої груп - 32 % суми винагород, які виплачуються фізичним особам за договорами цивільно-правового характеру.
Збір на державне обов'язкове пенсійне страхування сплачується платниками одночасно з одержанням коштів в установах банків на оплату праці.
До повного погашення заборгованості з виплати пенсій платниками збору є також: 1) юридичні та фізичні особи щодо операцій купівлі-продажу валют та при відчуженні ними легкових автомобілів (крім тих автомобілів, якими забезпечуються інваліди та які переходять у власність спадкоємця за законом): 2) СПД. які здійснюють торгівлю ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння.
При цьому, об'єктами оподаткування для перших платників є сума операцій з купівлі-продажу валют чи вартість легкового автомобіля. Для других- вартість реалізованих ювелірних виробів.
Сплачує збір на обов'язкове державне пенсійне страхування на рахунок Кримського республіканського, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь Пенсійного фонду України.
Ставки збору встановлені для:
- юридичних і фізичних осіб по операціях з купівлі-продажу валют 1 відсоток від об'єкта оподаткування та 3 % вартості легкового автомобіля при його відчуженні:
- СПД при здійсненні торгівлі ювелірними виробами - 5 % вартості реалізованих ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння:
- фізичних осіб. які працюють на умовах трудового договору (контракту) 1 відсоток, якщо сукупний оподатковуваний доход не перевищує 150 гривень і 2 % при його перевищенні.
Уповноважені банки щоденно ведуть облік сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачувані фізичними особами, та перераховують його на рахунки органів Пенсійного фонду в такому порядку:
1) з операцій купівлі-продажу валют, якщо протягом операційного дня сума збору, що обліковується,: а) дорівнює або перевищує 50 гривень - протягом наступного операційного дня: б) менше ніж 50 гривень - не пізніше того операційного дня, коли така сума збору досягне 50 гривень;
2) з продажу ювелірних виробів із золота - протягом робочого дня і за методикою, зазначеній в п.1).
Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з відчуження легкових автомобілів сплачується до їх реєстрації в органах державтоінспекції у розмірі 3 % вартості легкового автомобіля.
Слід відмітити, що згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 1998 року за № 1699 доходи пенсійного фонду в 1999 році складуть: 72,6 % - обов'язкові внески підприємств. установ і організацій та 3,6 % - внески громадян. Від запровадження фіксованого сільськогосподарського податку передбачено отримати 7,6 % від усіх джерел фінансування.
Одним з першочергових завдань реформування пенсійного забезпечення є проведення розмежування джерел фінансування пенсій. які призначені за різними пенсійними програмами.
У відповідності з Указом Президента України від 13 квітня 1998 року "Про основні напрями реформування пенсійного забезпечення" в Україні джерелами виплати пенсій передбачаються:
- трудових пенсій - страхові збори (внески);
- державних пенсій військовослужбовцям, державним службовцям, ветеранам війни, жителям гірських населених пунктів, соціальних пенсій - кошти Державного бюджету України:
- соціальних пенсій - кошти місцевих бюджетів:
- пенсії громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, - кошти Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення;
- за період до настання пенсійного віку відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" - кошти Фонду сприяння зайнятості населення;
- добровільні збори (внески), обов'язкові збори (внески) юридичних і фізичних осіб до недержавних пенсійних фондів (у випадках, передбачених законодавством) та доходи цих фондів - для виплати пенсій в межах накопичувальної системи загальнообов'язкового державного та додаткового недержавного пенсійного страхування.
Для реалізації цих та ряду інших завдань Указом Президента України від 4 травня 1998 року передбачено і поетапне впровадження до 2000 року персоніфікованого обліку зборів (внесків) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з використанням для цього можливостей банківської системи та інформаційного фонду державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів.
Необхідно зауважити також, що суми збору та фінансових санкцій. які донараховані під час перевірок податковими органами та органами контрольно-ревізійної служби, перераховуються до Пенсійного Фонду України в повному обсязі.
Суми несвоєчасно внесених зборів до Фонду соціального страхування. державного Фонду сприяння зайнятості населення. Пенсійного фонду і Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення вважаються простроченою заборгованістю (недоїмкою) і стягуються з нарахуванням пені у розмірі 120 % облікової ставки НБУ за кожний день прострочення збору.
2.1.12. Збір до державною інноваційного фонду.
З метою фінансування заходів щодо забезпечення розвитку і використання досягнень науки і техніки створено Державний інноваційний фонд згідно постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.1992 року "Про створення Державного інноваційного фонду" на виконання Закону України "Про основи Державної політики у сфері науки і науково-технічної діяльності".
Кошти Державного інноваційного фонду формуються за рахунок зборів підприємств і організацій в розмірі 1 % обсягу реалізації продукції (робіт, послуг) за винятком податку на додану вартість і акцизного збору, з віднесенням цього збору навалові виграти платника. Посередницькі, торговельні, страхові організації та банки визначають суми зборів, виходячи з обсягів валового доходу за винятком вказаних непрямих податків. При цьому, для забезпечення фінансування галузевої науки платники перераховують 70 % збору до спеціального фонду позабюджетних коштів, який утворюється в міністерствах, корпораціях та інших формуваннях.
Кошти фонду входять до складу доходів і видатків відповідних бюджетів і обліковуються на окремих рахунках.
Необхідно зауважити, також, і особливості справляння збору до Державного інноваційного фонду. Так, зокрема:
- платники мають право залишати в своєму розпорядженні кошти збору в частині належній галузевому позабюджетному фонду за умов письмового погодження з вищестоящим органом, яким створено фонд, та проведення науково-дослідних робіт;
- платники залишають збір у своєму розпорядженні, якщо їхня підпорядкованість не визначена, за

 
 

Цікаве

Загрузка...