WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Місцеві бюджети України: становлення, роль в соціально-економічному розвитку регіонів - Дипломна робота

Місцеві бюджети України: становлення, роль в соціально-економічному розвитку регіонів - Дипломна робота

97, 4 відсотка всіх надходжень з-за кордону спрямовано на розвиток виробничої сфери, зокрема в харчову промисловість та машинобудування.
Максимальна увага була спрямована на соціальну сферу.
Підвищення ефективності роботи закладів цієї сфери здійснювалось шляхом впорядкування їх мережі, збалансування потреб галузей до можливостей їх фінансування з державного та місцевих бюджетів, пріоритетного спрямування коштів на найважливіші напрямки роботи.
Відповідно до попиту на ринку праці, оптимізовано мережу навчальних закладів, введено новий перелік спеціальностей, переорієнтовані навчальні плани і програми у ВУЗах, професійно-технічних училищах. Область продовжує займати одне з провідних рейтингових місць в Україні щодо якості знань учнів, 4 роки підряд вихованці Малої академії наук займають в республіці по 2-3 призових місця.
Подальша реорганізація галузі охорони здоров"я здійснювалась шляхом надання пріоритету розвитку первинної медико-санітарної допомоги з особливим наголосом на зміцнення мережі закладів, що розташовані в сільській місцевості.
Продовжувалась робота по зміцненню матеріально-технічної бази центральних районних та дільничних лікарень, сільських лікарських амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів, укомплектуванню їх медичними кадрами, забезпеченню санітарними автомобілями підвищеної прохідності.
В умовах дефіциту бюджетних асигнувань проводилась робота щодо забезпечення умов функціонування культурно-просвітницьких, мистецьких установ. Насамперед, призупинено скорочення мережі культосвітніх установ, визначено пріоритетні напрями фінансування закладів культури, триває пошук нових оптимальних моделей організації культурно-просвітницької, дозвіллєвої діяльності, залучення коштів з різних джерел фінансування, надання платних послуг.
Складна ситуація в молодіжному середовищі спонукала до активізації заходів по реалізації державної політики стосовно дітей, молоді, жінок та сім"ї. Затверджена та виконується обласна комплексна програма "Молодь Волині", здійснюються заходи, спрямовані на створення режиму сприяння працевлаштуванню молодих людей. З цією метою заброньовано на підприємствах та в організаціях області 1328 робочих місць.
Нам не вдалося вирішити всіх проблем, однак позитивні зрушення є.
Перш за все дещо стабілізувалася ситуація в пенсійному забезпеченні, хоча заборгованість по виплаті пенсій залишається значною, проте у порівнянні з початком року вона зменшилась на 12,5 млн.гривень.
Своєчасно виплачується пенсія у всіх містах обласного підпорядкування.
Завдяки підвищенню вимогливості до платників, забезпеченню надходження за додатковими ставками та особливо погашення заборгованості з пенсій товарами і послугами підприємств-боржників вдалося збільшити власні надходження коштів до бюджету Пенсійного фонду на 16 відсотків.
Протягом року спостерігалась стійка тенденція до зниження рівня заборгованості із заробітної плати працівникам області. В цілому вона скоротилася на 20,61 млн.грн. (на 15,5%), працівникам бюджетної сфери виплачено близько 50 відсотків боргу. Середньомісячна заробітна плата становила 140,7 гривні. У порінянні з 1998 роком вона зросла на 14,1 відсотка.
Через заліки заборгованості із заробітної плати в оплату житлово-комунальних послуг, енергоносіїв, натуральні виплати продукцією працівникам бюджетної сфери виплачено 15,9 млн.гривень.
Заборгованість з виплати соціальної допомоги сім"ям з дітьми станом на 01.01.2000 р. склала 10,2 млн.грн.. що на 0,5 млн.грн. більше проти минулого року.
Протягом минулого року забезпечено проплату боргів та поточні виплати стипендії студентам 5-ти вищих учбових закладів, що фінансуються з обласного бюджету.
На обліку в органах соцзахисту перебувало близько 2956 тисяч пенсіонерів та інвалідів з яких 117 тисяч такі, що потребують натуральної та грошової допомоги. Протягом року таку допомогу отримали 105 тисяч громадян. Під час проведення Всеукраїнської благодійної акції списки осїб, що гостро потребують допомоги, надіслано 1638 підприємствам, організаціям иа фізичним особам. В результаті 44 тисячам малозабезпеченим було надано допомогу майже на півмільйона гривень.
Продовжуваласьробота з питань регулювання цін і тарифів. На сьогоднішній день ціни на більшість товарів і послуг формуються у вільному режимі. Пряме державне регулювання у межах повноважень, наданих облдержадміністрацією, зберігається лише на продукцію паливно-енергетичного комплексу і послуги для населення на тепло- водопостачання та водовідведення. Зокрема, установлено фіксовані ціни на вугілля, вугільні і торф"яні брикети, газ скраплений, дрова, утримання житла. Введені граничні ціни на комунальні послуги та граничні торговельні надбавки на обмежений перелік лікарських засобів.
Протягом 1999 року в області продовжувалась робота по реформуванню земельних відносин.
Грошова оцінка земель населених пунктів проведена в 1001 населеному пункті з 1086, що відповідно становить 92,2 відсотка в областї. Виконавцям робіт профінансовано лише 53 відсотки від виконаної роботи, і якщо обласний бюджет повністю забезпечив обсяги виконання цих робіт у 1999 році, то з Державного бюджету не отримано 380 тис.грн., що негативно позначилося на фінансовому стані окремих землевпорядних організацій.
Укладено 74,4 тис. договорів оренди землі(34%), 6,3 тис. - майна.
Стан навколишнього природного середовища в області знаходиться під постійною увагою облдержадміністрації і обласної ради. Так, у 1999 році з питань охорони довкілля було прийнято вісім рішень облдержадміністрації і дев"ять рішень обласної ради.
В області продовжувалось будівництво, хоча і повільними темпами, полігонів твердих побутових відходів в с.Брище та для міст Нововолинська і Володимир-Волинська.
Через відсутність коштів на реконструкцію застарілих, заамортизованих і будівництво нових очисних споруд залишаються не вирішеними ряд гострих екологічних проблем. Серед них : будівництво еколого-безпечних полігонів твердих побутових відходів, комплекс робіт, пов"язаних із реструктуризацією вугільних шахт, ряд інших.
Проблемою в області залишається підтоплення і затоплення значної території області.
Стихійними явищами, що мали місце у березні 1999 року, господарському комплексу області та населенню було завдано матеріальних збитків на суму 20,1 млн.гривень. Для виконання невідкладних першочергових робіт з ліквідації наслідків весняної повені області з резервного Фонду Кабінету Міністрів України виділено 850 тис.грн., а з резервного фонду облдержадміністрації - використано 363,8 тис.гривень.
Для ліквідації наслідків забруднення підземних водних горизонтів авіаційним пальним на території Луцької військової авіабази, передбачалось у 1999 році виділити 400 тис.гривень. Виконано робіт на суму 143 тис.грн., подальші роботи припинено до відновлення фінансування.
Важливим сектором економіки залишається паливно-енергетичний комплекс.
Споживачами області у минулому році використано 534,9 млн. куб.м природного газу, реалізованого Волинською філією ДК "Торговий дім "Газ України" на

 
 

Цікаве

Загрузка...