WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Місцеві бюджети України: становлення, роль в соціально-економічному розвитку регіонів - Дипломна робота

Місцеві бюджети України: становлення, роль в соціально-економічному розвитку регіонів - Дипломна робота

Маневицького, Стара Гута Старовижівського, Оса Турійського, Ростань і Грабове Шацького районів загальною потужністю 913 уч.місць.
Будівельниками села збудовано 65,1 тис.кв.метрів житла, або 34,4 відсотка загальної площі житлових будинків в області.
За кошти індивідуальних забудовників здано в експлуатацію 63,4 тис.кв.метрів загальної площі житла, або 97,5 відсотка від збудованих в сільській місцевості житлових будинків.
У минулому році відбулося деяке зниження активності інноваційно-інвестиційної діяльності. Основним джерелом фінансування залишаються власні кошти підприємств та іноземні інвестиції.
В минулому році інвестиції отримали ВАТ "Луцький підшипниковий завод" (1,5 млн.дол.США) та спільне підприємство "Боніта" (4,3 млн.дол.США). Волинським регіональним відділенням Держіннофонду України профінансовано один інноваційний проект на суму 5,8 млн.гривень (у 1998 році - 2 проекти на суму 2,27 млн.гривень, що дало можливість виробити продукції на 55 млн.гривень.
Підприємствами області освоєно випуск 331 нових видів продукції, у тому числі 10 найменувань машин, установок, приладів та впроваджено 36 нових технологічних процесів.
Залишається важким фінансове становище підприємств області. Із збитками завершили рік 68 відсотків їх загальної кількості. Фінансовий результат роботи підприємств і організацій усіх форм власності за 1999 рік очікується 140 млн.грн. збитку, або проти 1998 року збитки зменшились на 54 млн.гривень.
Обсяг кредитних вкладень в еконміку області проти 1998 року зріс на 13,4 відсотка і склав на 01.01.2000 - 91,6 млн.гривень.
Найбільше кредитів направлено на кредитування торгівлі і громадського харчування (45% загальної їх суми), промисловості (30%). 22 відсотки позичок використані на проведення експортно-імпортних операцій. На 20 процентних пунктів в національній валюті і на 12.3 - в іноземній знизились протягом 1999 року середні процентні ставки за кредитами установ комерційних банків, на 6.9 відсотка зріс обсяг вкладів громадян в установах комерційних банків.
Виконуючи делеговані повноваження обласної ради по управлінню майном територіальних громад сіл, селищ і міст області облдержадміністрацією затверджувались статути підприємств, установ, організацій, укладались контракти з їх керівниками, контролювалась ефективність використання майна та його відчуження, здача в оренду нежитлових приміщень.
Протягом 1999 року підготовлено 14 проектів рішень обласної ради по майнових питаннях, які були прийняті відповідними сесіями обласної ради. З них: 5 рішень про передачу майна обласної комунальної власності в користування (оренду), в тому числі і про надання окремим організаціям пільг по сплаті орендної плати; 5 - про передачу майна із власності у власність; 4 - по інших питаннях використання майна. Крім того, підготовлено 24 проекти розпорядженнь голови облдержадміністрації з питань, що стосуються виконання делегованих повноважень в частині управління майном.
Станом на 01.01.2000 року в обласній комунальній власності нараховується 52 госпрозрахункових підприємства та 74 бюджетні установи. За рік погоджено 13 статутів, положень та змін і доповнень до статутів підприємств, установ і організацій.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 травня 1999 року № 859 "Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності та об'єднань державних підприємств" і розпорядження голови облдержадміністрації від 29.06.99 № 425, з метою упорядкування оплати праці керівників підприємств комунальної власності до всіх діючих контрактів внесені зміни, які погоджені з управлінням праці та зайнятості населення облдержадміністрації.
Станом на 01.01.2000 року оновлено резерв кадрів на заміщення посад керівників підприємств обласної комунальної власності в кількості 2-х чоловік на посаду.
Щоквартально аналізується рівень надходження та використання коштів від орендної плати по підприємствах, установах та організаціях обласної комунальної власності.
Аналіз свідчить, що в оренду здається 7 відсотків площ приміщень комунальної власності області і 1.3 відсотка обласної комунальної власності. За 1999 рік по обласній комунальній власності надійшло 257.5 тис.грн. орендної плати, а по міськрайонній комунальнійвласності - 1459 тис.грн. Заборгованість склала відповідно 20 тис.грн. та 116.7 тис.гривень.
Створено банк даних по використанню нежитлових приміщень, які належать до обласної комунальної власності. За минулий рік укладено 107 договорів оренди, здано в оренду 4.9 тис.кв.м нежитлових приміщень.
Протягом року на аукціонах продано 13 автомобілів, що в більшості відпрацювали свій моторесурс, на суму 16.1 тис.грн.
Крім того розглянуто 32 листи-заяви на проведення відчуження 54 інвентарних одиниць основних засобів згідно з діючим Тимчасовим положенням про порядок відчуження засобів виробництва, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ і міст області, затвердженим рішенням обласної ради від 29.09.98 № 3/5. Із 54 одиниць повністю зношених основних засобів відчужено шляхом списання - 45, в тому числі 7 автомобілів.
За рахунок приватизації об'єктів обласної комунальної власності одержано 739.7 тис.грн.
Узагальнені результати щорічної інвентаризації основних засобів, що перебувають в обласній комунальній власності.
В області діє близько 2 тис. малих підприємств, з них 17 відсотків займаються виробничою діяльністю, зареєстровано 23 тис.підприємців-громадян. В цілому малий бізнес дає роботу 34 тисячам мешканців області, що становить 6 відсотків працездатного населення.
Нового імпульсу розвитку підприємництва надають прийняті укази Президента України, згідно з якими з 1 січня 2000 року створюється спеціальна економічна зона "Інтерпорт-Ковель" та запроваджується спеціальний режим інвестиційної діяльності на території пріоритетного розвитку у місті Нововолинську та селищі Жовтневому.
У завершальну стадію вступив процес реформування власності. За 1999 рік приватизовано 136 об'єктів.
Від приватизації проведеної в області до бюджетів усіх рівнів надійщло 2,3 млн. грн., з них до державного- 0,8 млн. грн., до обласного -0,7 млн. грн., до міськрайонних - 1,6 млн. гривень. Від приватизації 21 об"єкта соціальної сфери та 19 - незавершеного будівництва до обласного бюджета і міськрайонних бюджетів надійшло відповідно 29,5 тис. грн. і 16,3 тис. гривень.
Розвиток зовнішньоекономічних зв"язків в останні роки відзначається високим динамізмом й нарощуванням обсягів торгових операцій. Якщо у 1993 році зовнішньоторговельний оборот області складав 29 млн.дол.США, то у 1999 - він перевищив 150 млн.дол.США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі становить 28,2 млн.дол.США.
Важливим напрямком роботи , спрямованої на розвиток міжнародного торгово-економічного співробітництва, залишаються питання залучення іноземних інвестицій. У 1999 році 10 господарських суб"єктів області отримали з Швеції, Німеччини, Швейцарії, США, Польщі та Росії валютно-матеріальні цінності на загальну суму 6,04 млн.дол.США. При цьому

 
 

Цікаве

Загрузка...