WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Місцеві бюджети України: становлення, роль в соціально-економічному розвитку регіонів - Дипломна робота

Місцеві бюджети України: становлення, роль в соціально-економічному розвитку регіонів - Дипломна робота

вироблено валової продукції майже на 783 млн.грн., що дещо більше 1998 року. З них 61 відсоток складає продукція рослинництва, частка якої зросла на 10 відсоткових пунктів. Особисті підсобні та фермерські господарства наростили виробництво і забезпечили 76 відсотків загального обсягу валової продукції.
У минулому році селяни відчули реальну підтримку держави. Запровадження фіксованого податку дозволило зменшити податкове навантаження на суму 25 млн.грн., або в 3,6 раза. На 96 млн.грн. списано та реструктуризовано заборгованість сільгосппідприємств до бюджету, Пенсійного фонду.
Область першою вдалася до такого заходу як бюджетна позичка аграрникам на закупівлю палива. Понад 32 млн.грн. було використано для централізованих поставок пального, добрив, інших ресурсів. Встановлення дотацій на молоко і м"ясо забезпечило додаткове надходження коштів на суму понад 7 млн.гривень. Крім того, обласний і районні бюджети направили в аграрний сектор 35 млн.гривень.
Через регіональний лізинговий фонд дещо вдалося оновити сільськогосподарську техніку. Діють новостворені машинно-технологічні станції та механізовані загони, які стали мобільними і стабілізуючими факторами у веденні землеробства.
Сім мільонів гривень використано для термінової підтримки аграріїв у період жнив, сівби озимих. Збирання цукрових буряків.
Надана державою фінансово-ресурсна підтримка та прямі інвестиції з місцевих бюджетів дозволили значно організованіше, в оптимальні терміни, провести комплекс основних сільськогосподарських робіт, збільшити обсяги застосування мінеральних добрив, засобів захисту рослин.
Під урожай 2000 року озимі зернові посіяно на 14,5 тис.га (10%) більше ніж у 1998 році. Зяб піднято на 81,4 тис.га, що на 15,6 тис.га перевищує рівень 1998 року.
Відбулися позитивні зрушення у роботі переробних і обслуговуючих підприємств, значна їх частина вже утвердилася в умовах ринкової економіки. Це відкриті акціонерні товариства "Ковельмолоко", "Рожищенський сирзавод", "Ратнівський молокозавод". Тут добре організована система заготівель молока, своєчасно проводяться розрахунки з сільгоспвиробниками.
Поряд з цим ситуація в агропромисловому комплексі залишається складною. Сільськогосподарськими підприємствами всіх форм власності не виконано наміри по виробництву основних видів сільськогосподарської продукції, передбачені Програмою соціально-економічного та культурного розвитку області, крім м"яса.
У жодному районі не досягнуто намічуваних обсягів по виробництву зерна, цукрових буряків, картоплі, льону. Із виконанням намірів по виробництву овочів справились лише господарства Горохівського, Ковельського і Ратнівського районів, молока - Горохівського, м"яса - Горохівського, Камінь-Каширського, Ковельського, Локачинського, Любешівського, Маневицького, Старовижівського, Турійського і Шацького, яєць - Ковельського і Рожищенського районів.
Виробництво зерна порівняно з 1998 роком у сільськогосподарських підприємствах зменшилось на 9 відсотків, цукрових буряків - на 2, картоплі - на 21, льоноволокна - наполовину, молока і м"яса - на 16, яєць - на 42 відсотки.
За 1999 рік чисельність худоби в громадському секторі зменшилась на 47,6 тис.голів (17%), у тому числі корів - на 13,7 тис.голів (15%), свиней - на 3,4 тис.голів (7%), овець - на 466 голів (27%), птицї - на 41,3 тис.голів (27).
Незважаючи на складне фінансове становище за рахунок усіх джерел фінансування по області в цілому освоєно капітальних вкладень на суму 204 млн.грн., в тому числі фактичні витрати на будівельно-монтажні роботи становлять 136,4 млн.грн., що в порівняних цінах відповідно на 0.2 та 8,8 відсотка більше. Ніж у попередньому році.
Підприємствами та організаціями усіх форм власності введено в дію основних фондів фактичною вартістю 194 млн.гривень.
Продовжувалось житлове будівництво і спорудження об"єктів соціально-побутового призначення, чому сприяли зусилля органів місцевої виконавчої влади і спрямовані на залучення коштів нетрадиційних джерел фінансування.
Основним джерелом інвестицій були власні кошти підприємств і організацій, частка яких у загальному обсязі капіталовкладень становить 42,4 відсотка. За рахунок коштів державного і місцевих бюджетів використано відповідно 29.2 і 5.1 млн.грн., або 14,3 і 2,5 відсотка від загального обсягу інвестицій. Залучено 20,4 млн.грн. коштів іноземних інвесторів.
Концентраціяматеріальних і фінансових ресурсів дозволила ввести в дію 8 середніх закладів освіти і провести три добудови загалом на 1747 учнівських місць, один клуб - на 100 місць, 106 км газових мереж. Здійснено газифікацію 15 населених пунктів, з них по 5 сіл - у Горохівському та Луцькому районах. Загалом газифіковано 5632 квартири. Здано в експлуатацію 188,9 тис.кв.м загальної площі житла, що в 1,5 раза більше ніж за 1998 рік.
Введено в експлуатацію 36,8 км ліній електропередач, автоматичні телефонні станції - на 4488 номерів, 29,5 км автомобільних шляхів, внутрігосподарського значення, 5 автозаправочних станцій, жеякі інші об"єкти.
На об"єктах, що споруджуються за замовленням облдержадміністрації освоєно 10,0 млн.грн.капітальних вкладень, з них на об"єктах Чорнобильської програми - 7,3 млн.гривень
Введено в дію лікувальний корпус санаторію матері і дитини "Пролісок".
Затверджено акт державної приймальної комісії про готовність до екусплуатації першої черги обласного центру радіаційного захисту населення на 130 ліжок загальною площею 8141 м.кв. балансовою вартістю 9811,2 тис.гривень.
Для оснащення обладнанням обласного центру радіаційного захисту населення з Чорнобильського фонду протягом 1995-1999 рр. і 1 кварталу 2000 року виділено 9528,3 тис.гривень.
Разом в комплексі із спорудженням обласного центру радіаційного захисту населення, для забезпечення його життєдіяльності та створення інфраструктури привокзального мікрорайону м. Луцька здійснено важливі технічні заходи щодо тепло та водопостачання. На цю мету використано із Чорнобильського фонду близько 1,0 млн.грн., за рахунок яких:
- споруджено 608 м.п. водогону діаметром труби 300 мм вартістю 98,8 тис.грн.;
- виконані будівельно-монтажні роботи по переведенню 2-ох парових котлів котельні по вул. Г.Артемовського на водогрійний режим та заміні теплотраси по вул.Стрілецькій протяжністю 180 м.п. вартістю 303,9 тис.гривень.;
- виконано закільцевання теплових мереж по вулицях Стрілецькій і Г.Артемовського протяжністю 210 м.п. на суму 208,2 тис.гривень.
В стадії будівництва стерилізаційне відділення, харчоблок та приміщення інших допоміжних служб ОЦРЗН, на які з Чорнобильського фонду з початку будівництва виділено 714,7 тис.гривень.
Загальний обсяг коштів, що вкладено з Чорнобильського фонду у спорудження обласного центру радіаційного захисту населення, становить 19950,4 тис.гривень.
У полі зору облдержадміністрації постійно знаходилося будівництво у сільській місцевості. Можливість навчатися у нових приміщеннях шкіл отримали діти в селах Ржищів і Новостав Горохівського, Карпилівка і Домашів Ківерцівського, Борщівка Ковельського, Колодії

 
 

Цікаве

Загрузка...