WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Місцеві бюджети України: становлення, роль в соціально-економічному розвитку регіонів - Дипломна робота

Місцеві бюджети України: становлення, роль в соціально-економічному розвитку регіонів - Дипломна робота

заходи щодо посилення соціального захисту інвалідів та малозабезпечених непрацездатних громадян та реалізацію в області Основних напрямів соціальної політики на 1997-2000 роки.
Рішенням обласної ради від 08.04.99 № 6/2 запроваджено безкоштовний проїзд у громадському транспорті на міжміських маршрутах у межах області ветеранам війни, реабілітованим, інвалідам 1 і 2 груп по зору. Таку пільгу отримали 73 тисячі чоловік. Крім того було продовжено виплату щомісячної грошової допомоги громадянам, які досягли 100 і більше років.
Відповідна робота проведена в області на виконання рішення Ради регіонів при Президентові України від 11.02.99 № 37/99 "Про взаємодію центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо стабілізації соціально-економічної та суспільно-політичної ситуації в Україні".
Робота обласної державної адміністрації з організації виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку області на 1999 рік, спрямовувалася на закріплення досягнутих позитивних тенденцій в економіці і соціальній сфері, підвищення ефективності господарювання у всіх ланках господарського комплексу області.
Завдяки вжитим організаційним та практичним заходам вдалося забезпечити поступальний розвиток окремих галузей, підгалузей та ряду підприємств.
Згідно даних управління економіки і власності ОДА загальний обсяг виробленої промисловими підприємствами продукції порівняно з 1998 роком зріс на 10,2 відсотка, при передбачуваних Програмою 6 відсотках.
Спільними діями органів місцевої влади та промислових підприємств дев'яти районів та трьох міст обласного значення вдалось зберегти тенденцію нарощення темпів виробництва і зробити цей процес незворотнім. Найбільший вклад у стабілізацію промислового виробництва забезпечили підприємства Луцького, Ковельського, Іваничівського, Маневицького, Володимир-Волинського,Горохівського районів, міст Нововолинська, Володимира-Волинського, Ковеля та кожне третє підприємство м.Луцька.
Відбулись позитивні зміни у структурі промислового виробництва, де зростає частка саме тих галузей, які продукують споживчі товари, продукти харчування тощо.
Позитивно відмічається робота промислових підприємств з випуску товарів народного споживання. За 1999 рік порівняно з поперерднім роком приріст товарів у цілому становив 23 відсотки (програмою передбачалося 7 відсотків), виробництво продовольчих товарів зросло на 21,2 відсотка, непродовольчих - на 26 відсотків.
Питома вага бартерних операцій за минулий рік становить 32 відсотки, що на 5,7 відсоткових пункта менше ніж у 1998 році. Кожне п'яте підприємство здійснювало реалізацію продукції лише за грошові кошти.
У заходах, що проводилися облдержадміністрацією з метою стабілізації промислового виробництва, основна увага приділялася підтримці підприємств у їх роботі по освоєнню конкурентоспроможних видів продукції, пошуках нових ринків її збуту. Продовжувалася робота у напрямку організації та сприяння виробничій кооперації, виконанні договорів між підприємствами щодо взаємних поставок продукції, сировини, матеріалів і комплектуючих як в області, так і за її межами. Зокрема, у ВАТ "Ковельсільмаш" налагоджено випуск ланцюгів для шахтних конвейєрів і поставку їх вугільним підприємствам області, у ВАТ "Оснастка", установах по виконанню покарань - окремих деталей і комплектуючих для шахт та інших підприємств в області.
Робота обласної державної адміністрації була спрямовна на поліпшення соціально-економічного становища у шахтарському регіоні, яке ускладнюється через закриття шести шахт. З метою пом'якшення ситуації розпорядженням голови облдержадміністрації від 31.12.99 №827 затверджено Програму перспективного розвитку вугільної промисловості області до 2010 року.
Взято під особливий контроль роботи по створенню нових робочих місць. Підтримку Уряду знайшло клопотання про виділення коштів (5,8 млн.грн.) для реалізації проекту впровадження технології виробництвав низькокалорійної продукції типу "масло-маргарин" у м.Нововолинську, завдяки чому буде працевлаштовано 150 колишніх гірників, розроблено проект будівництва фабрики рулонних пакувальних матеріалів, впровадження якого забезпечить роботою 280 шахтарів. У минулому році за рахунок коштів, що виділяються на реструктуризацію вугільної промисловості на діючих шахтах введено в дію 5 нових лав.
Разом з тим незадовільно працюють підприємства чорної металургії та промисловості будівельних матеріалів, де темпи падінняпромислового виробництва до 1998 року становили відповідно 29,4 і 40,2 відсотка.
Продовжує скорочуватися випуск продовольчих товарів для дитячого харчування.
Значна увага приділялась дальшому поліпшенню роботи усіх видів транспорту. Пожвавилась діяльність автомобільного транспорту. Цьому сприяло прийняття розпорядження голови облдержадміністрації з поліпшення безпеки дорожнього руху, подальше залучення до перевезення пасажирів приватного транспорту (більше 300 одиниць по області). Завершено роботи по розробці регіональної програми забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів. Забезпечено виконання програмних завдань 1999 року щодо перевезень пасажирів автомобільним, залізничним і міським електротранспортом. Однак усі, без винятку, підприємства транспорту загального користування працюють збитково. Впорядковано маршрутну мережу автобусного сполучення Луцького, Рожищенського, Горохівського районів. При проведенні тендерів щодо поліпшення перевезення пасажирів враховуються зауваження і пропозиції органів виконавчої влади і самоврядування області.
Однак на пасажирському транспорті залишаються гострими наступні проблеми: практично повне призупинення процесу оновлення автобусів середньої та великої місткості (за останні 8 років АТП не отримали жодного нового автобуса), незадовільний фінансовий стан, певною мірою зумовлений недостанім рівнем компенсації з бюджету втрат від пільгових перевезень пасажирів.
У минулому році спільними зусиллями Волинської і Рівненської облдержадміністрацій та Львівської залізниці розпочато електрифікацію залізниці на ділянці Рівне-Ківерці-Луцьк.
Вживалися заходи щодо поліпшення обслуговування підприємств, організацій і населення засобами зв'язку. Введено в дію 3,5 тис. номерів автоматичних телефонних станцій. Понад завдання встановлено 355 основних телефонів. Введено в експлуатацію 29,5 км сільських кабельних ліній зв'язку.
Звітний сільськогосподарський рік був досить складним. До економічних проблем додалися весняна повінь, травневі заморозки, літня спека. Лише через весняну повінь аграрники області недоодержали близько 20 млн.гривень. Але й в цих умовах вдалося зберегти стабілізаційні процеси.
Усіма категоріми господарств вироблено 484 тис.тонн зерна, що на 0,6 відсотка більше попереднього, 597 тис.тонн цукрових буряків (на 10%), 952 тис.тонн картоплі (на 2%), 137 тис.тонн овочів (на 34%), 154 млн.штук яєць (на 3% більше). Разом з тим на 5 відсотків зменшено виробництво м"яса в живій вазі, на 4 - молока, на 7 відсотків - вовни.
Аграрниками області

 
 

Цікаве

Загрузка...