WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Фінанси підприємств - Контрольна робота

Фінанси підприємств - Контрольна робота

:
- реалізація підакцизних товарів на експррт і за іноземну валюту;
- реалізація легкових автомобілів, які мають спеціальне призначення для інвалідів, оплата вартості яких провадиться органами соціального забезпечення;
- реалізація спеціальних легкових автомобілів, які мають спеціальне призначення для установ та організацій (швидка медична допомога, міліція та інші), перелік яких провадиться і визначається Кабінетом Міністрів України.
Перелік підакцизних товарів постійно змінюється, що потребує чіткого визначення подакцизних товарів і ставок акцизного збору відповідно до однорідних за ціною товарів у твердих сумах і у відсотках від вартості, тобто підакцизні товари повинні мати подвійну систему оподаткування;
- нормативну у твердих сумах;
- визначену у відсотках чи коефіцієнтах відповідно до вартості товару (наприклад, легкової машини).
Сума акцизного збору на товари, які ввозяться на терторію України розраховується за формулою, де :
В - митна вартість,
З - митні збори,
М - мито,
А - ставка акцизного збору,
а) по товарам, які не підлягають обкладанню митом: (В+З)*А100,
б) по товарам, які підлягають обкладанню митом: (В+З+М)*А/100
Акцизний збір обчислюється у твердих ставках в ЕКЮ з одиниці реалізовантх (переданих, ввезених в Україну) товарів (продукції) або за ставками у відсотках до обороту з реалізації (передачі) товарів (продукції), а для імпортованих товрів - до оборотів, які визначаються виходячи з митної (закупівельної) вартості з урахуванням фактично сплачених сум митних зборів ввізного (імпортного) мита та акцизного збору.
Акцизний збір, обчислений в ЄКЮ з товарів (продукції), що імпортують в Україну, сплачується у валюті України за валютним (обмінним) курвсом Національного банку України, що діє на день подання митної декларації.
Акцизний збір, обчислений в ЄКЮ з товарів (продукції), що вироблені і реалізуються в Україні, сплачується у валюті України за валютним курсом Нацбанку України, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом кварталу.
М И Т О.
Як і ПДВ, акцизний збір, мито теж відноситься до непрямих податків. Платниками цього податку є юридичні та фізичні особи, що переміщують через митний кордон України транспортні засоби, товари, спадщину та інші предмети, а також за перебування цих предметів під митним контролем. Мито сплачується до або під час подання вантажної митної декларації (проведення митних процедур).
Обкладання митом товарів та інших предметів, які пересуваються через митну територію України, відбувається відповідно до Закону України "Про єдиний митний тариф"
Єдиний митний тариф - це систематизовані зведення ставок мита, якими обкладаються товари та інші предмети, які ввозяться на митну територію України або вивозяться за межи цієй території.
Мито,яке с митницею - це податок на товари та інші предмети, які переміщуються через митницю України.
На окремі товари та інші предмети може устанавлюватися сезонне ввізне і вивізне мито на строк не більше чотирьох місяців з момента їх встановлення.
В окремих випадках при ввозі на митну територію України та вивоз за межи цієй території товарів незалежно вінших видів мита може застосовуватись :
- спеціальне мито;
- антидемпінгове мито ;
- компенсаційне мито.
Для встановлення фактів, які дають підставу для використання спеціального, антидемпінгового та компенсаційного мита, провадиться розслідування.
Нарахування мита на товари та інші предмети, які підлягають митному обложенню, провадиться на підставі їх митної вартості, тобто ціни, яка фактично сплачена або підлежить сплаті за них на момент перетину мтного кордону України.
Мито нараховується митним органом України відповідно до ставок Єдиного митого тарифу України, діючих на день представлення митної декларації, та сплачується як в національній валюті України, так і віноземній валюті, яку Національний банк України.
Примінюються льготні ставки мита для товарів та предметів з країн найбільшого благоприємствування (всього 30 країн).
Для вивізного (спортного) мита ставки встановлен в відсотках до митної вартості, наприклад, цукор і сіль - 30%, цемент, пиво, вино - 10% тощо.
Від обкладення вивізним митом звільняють товари (роботи, послуги), які вивозяться в межах отриманих суб`єктом експортних квот, а також товари, виготовлені повністю з попередньо імпортованої давальницької сировини.
Ставки мита постійно змінюються відповідно до постанов Кабінету Міністрів України.
3. ЗА ДАНИМИ КОНКРЕТНОГО ПІДПРИЄМСТВА ВИЗНАЧЕННЯ ВСІХ ОБОВ`ЯЗКОВИХ ВІДРАХУВАНЬ У ЦІЛЬОВІ ФОНДИ.
Розглянемо обов`язкові відрахування у цільові фонди на прикладі АТ "Трест Київпідземшляхбуд - 2". Підприємство робить такі відрахування :
1) відрахування до Пенсійного фонду, які складають 32% від фонду оплати праці та 1% від суми заробітної плати кожного працівника;
2) відрахування до Фонду соціального страхування - 4% від фонду оплати праці;
3) відрахування до Фонду зайнятості - 1,5 % від фонду оплати праці та 0,5% - від сумит заробітної праці окремого працівника;
4) відрахування доФонду Чорнобиля - 10% від фонду оплати труда;
5) комунальний податок - 10% з фонду оплати праці, який обчислюється, виходячи з неоподатковуваного мінімуму доходів громадян;
6) відрахування до Іноваційного фонду - 1% від загального обсягу будівельно-монтажних робіт без урахування ПДВ;
7) відрахування на будівництво, ремонт і утримання доріг 1,21 від загального обсягу будівельно-монтажних робіт , без урахування ПДВ;
8) відрахувння в Фонд охорони праці - 1% ваід загального оьсягу будівельно-монтажних робіт,
без ПДВ.
Маємо такі дані за березень 1998 р.
1. Сума виконаних будівельно-монтажних
робіт , без ПДВ 1300 тис. грн .
2. Фонд оплати праці 60 тис грн.
3. Фонд оплати праці, виходячи з неоподатковуваного мінімуму
доходів громадян (17 грн) 2040 грн
Звідси відрахування в цільові фонди будуть складати :
1) в Пенсійний фонд 19200 грн.
2) в Фонд соціального страхування 2400 грн.
3) в Фонд зайнятості 900 грн.
4) в Фонд Чорнобиля 6000 грн.
5) комунальний податок 204 грн.
6) в Іноваційний фонд 13000грн.
7) на будівництво, реконструкцію і утримання доріг 15600 грн.
8) в Фонд охорои праці 13000 грн.
Нарахування в цільові фонди відбуваються кожен місяць.
Поквартально підприємство подає звіт про відрахування і використання коштів фондів відповідним установам.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ.
1. Д`яконова І.І. Податки та податкова політика України. К.Наукова думка. 1997.
2. Завгородний В.П., Савченко В.Я. Бухгалтерский учет, контроль и аудит в условиях рынка.
К."блиц-Информ". 1997.
3. Податкове законодавство України. Верховна Рада України. К.Парламентське видавництво.1998.
4. Коробов М.Я. Фінанси промислового підприємства. К. "Либідь". 1995.
5. Закон України "Про податок на додану вартість".

 
 

Цікаве

Загрузка...