WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → 1.Поняття про ринок. 2.Брокерське обґрунтування за договорами. 3. Ринок опціонних контрактів. 4.Нормальний інверсний ринок. 5.Функції біржової фондово - Реферат

1.Поняття про ринок. 2.Брокерське обґрунтування за договорами. 3. Ринок опціонних контрактів. 4.Нормальний інверсний ринок. 5.Функції біржової фондово - Реферат

опціонів, то тут покупець і продавець отримують додаткові можливості для прибутку, стежачи за динамікою обмінного курсу, оскільки опціон може бути здійснений будь-коли, протягом дії опціонного періоду.
Головними факторами, що визначають суму опціонної премії, є:
- поточний курс валют;
- термін дії опціону;
- очікувані зміни валютних курсів;
- внутрішні відсоткові ставки;
- стиль опціону;
- розмір банківського спреду (різниця між преміями на опціони "колл" і "пут" і ін.
Але головним чинником, що визначає розмір опціонної премії, є динаміка ціни виконання щодо поточного спот-курса на момент продажу опціону власнику. Премія буде тим вище, ніж вигідніше є ціна виконання щодо спот-курса. У будь-якому випадку, якщо імовірність здійснення опціону висока, то підвищується й опціонна премія. З іншого боку, якщо власник опціону заплатив значну суму премії, то майже завжди йому вигідніше буде здійснити (завершити) опціон, щоб мінімізувати збитки.
Укладаючи контракт на біржі, покупець опціону отримує стандартне письмове підтвердження його юридичної законності, а також обов'язково періодично отримує оперативну інформацію про позицію свого опціону щодо поточного валютного курсу і цін на опціони інших видів. На відміну від схеми укладенняконтрактів по біржових опціонах, продавець і покупець позабіржового опціону обговорюють деталі контракту вдвох, а підтвердження його законності може бути здійснене телефоном, факсом чи електронною поштою. Окремий контракт, як правило, не укладається, а фактом його здійснення є виплата опціонної премії.
В Україні скільки-небудь значний організований ринок опціонів ще не склався. Навряд чи не єдиним прикладом є спроба Української біржі опціонів і ф'ючерсів (підрозділу Української фондової біржі) у 1994-95 р. увести торгівлю опціонами на валютний курс, що, утім, закінчилася невдало - насамперед, через не сформовану до цього часу потребу учасників ринку в подібному виді контрактів.
4. Нормальний інверсний ринок.
Особливістю ф'ючерсних угод є поставка товару згідно з попередньо укладеними контрактами за цінами, що складаються на ринку реального товару, або за котирувальною ціною. До строку виконання угоди біржа бере певну суму застави (депозит, маржа). Ф'ючерсні угоди укладаються між продавцями і покупцями, як правило, Інакше для продажу чи купівлі товару, а з метою страхування від можливих змін цін на нього на реальному ринку. Інакше кажучи, при строкових операціях ф'ючерсного типу рух товару не є обов'язковим, оскільки це продаж прав на товар. Ставши об'єктом такої торгівлі, він може реалізуватися за різними цінами (у момент купівлі й продажу ціни на ринку реальних товарів змінилися). Якщо ціна зросла, різницю виплачує продавець, якщо ж знизилась, - покупець.
Для того щоб застрахуватися від можливих втрат внаслідок зміни цін при здійсненні контрактів з реальним товаром у біржових операціях, застосовують хеджування (захист). У найзагальнішому вигляді хеджування визначають як страхування ціни товару від ризику, небажаного для виробника зниження чи невигідного для споживача зростання. І продавець, і покупець однаково зацікавлені в усуненні значних коливань і в кінцевому підсумку - в стабілізації руху цін. На практиці це відбувається так. Суб'єкт, що продає реальний товар на біржі з поставкою у майбутньому, спираючись на існуючий рівень цін, водночас купує ф'ючерсні контракти на той самий строк і на ту саму кількість товару. А суб'єкт, що купує реальний товар з поставкою у майбутньому, водночас продає на біржі ф'ючерсні контракти. І останні виступають як страхові гаранти, оскільки, якщо в операції одна сторона втрачає як продавець реального товару, то вона виграє як покупець ф'ючерсних контрактів на ту саму кількість товару, і навпаки, тобто продавець реального товару застосовує хеджування продажем, а продавець реального товару - купівлею.
Ф'ючерсний контракт є зобов'язанням купити чи продати товар чи фінансовий інструмент за обговореною ціною в призначений термін. Терміни (так звані серії) визначаються біржами, на яких торгуються ф'ючерси. Так, фінансові (індекси акцій, валюти й облігації) мають серії Березень-червень-вересень-грудень, метали і нафтопродукти - усі місяці (деякі менш активні), сільгосппродукція - серії, прив'язані до сезонних циклів виробництва. Оскільки ф'ючерс - інструмент з обмеженим терміном життя (на відміну від, наприклад, акції), існують обумовлені біржею для кожного контракту важливі дати.
Збереження товарів коштує грошей, гроші в кредит коштують відсотків. З цієї причини товар з постачанням у майбутньому, як правило, коштує дорожче, ніж з негайним постачанням. Ф'ючерс має ціну вище, ніж значення відповідного індексу. Різниця називається премією, чи базисом, і зростає в міру віддалення місяця постачання, а ринок у цьому випадку називається нормальним. Однак виникають ситуації, коли ціна товару з негайним постачанням може бути вище ф'ючерсної, або більш віддалений контракт коштує дешевше ближнього. Наприклад, зернові нового врожаю можуть котируватися нижче старого, коли стали відомі засіяні площі і прогноз погоди, а ціна мазуту з постачанням у грудні може бути вище березневої через сезонність попиту. Ринок у такому випадку називають інверсним.
5. Функції біржової фондової системи.
У розвинених країнах інфраструктурі ринкових відносин притаманні багатоканальність реалізації продукції, широкий спектр сервісного обслуговування, розмаїття форм регулювання товарно-грошових відносин. До останніх належать біржі.
Біржа - це такий інститут, завдяки якому оперативніше і з оптимальними наслідками для партнерів укладаються угоди купівлі-продажу товарів, реалізується єдина стратегія комерційної поведінки агентів цієї структури. Біржа є організаційною формою ринку, на якому відбуваються вільна торгівля товарами та послугами, цінними паперами, валютою, наймання робочої сили і формування ринкових цін і курсів відповідних активів на основі фактичного співвідношення попиту й пропозиції.
На початку XX ст. сформувалися чотири основних типи бірж:
перший - як доступне для всіх зібрання; другий - як замкнене, всебічно регламентоване державою зібрання; третій - як всебічно регламентована державою корпорація; четвертий - як вільна корпорація чи приватний заклад останньої. Всі вони мають свої особливості. Однак їх об'єднує те, що вони вдосконалюють і полегшують ринкові взаємовідносини, регламентують і впорядковують (через писані й неписані правила) найактивніших агентів ринкової економіки, зв'язують їх між собою, полегшують переливання капіталів, виступають індикаторами ринкової орієнтації. З практики відомі біржі праці,

 
 

Цікаве

Загрузка...