WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → 1.Поняття про ринок. 2.Брокерське обґрунтування за договорами. 3. Ринок опціонних контрактів. 4.Нормальний інверсний ринок. 5.Функції біржової фондово - Реферат

1.Поняття про ринок. 2.Брокерське обґрунтування за договорами. 3. Ринок опціонних контрактів. 4.Нормальний інверсний ринок. 5.Функції біржової фондово - Реферат

ф'ючерсний контракт (при пред'явленні покупцем попиту), а продавець опціон-пропозиції зобов'язаний (при пред'явленні відповідної пропозиції) купити у покупця наявний у нього реальний товар або ф'ючерсний контракт;
б) подвійний опціон, при якому його покупець одержує право вибору між позицією продавця і позицією покупця реального товару або ф'ючерсного контракту, а також право відмовитись від наступної угоди. В цьому випадку права покупця опціону стають вдвічі ширші порівняно з його правами при простому опціоні. Як правило, вдвічі збільшується у зв'язку з цим і розмір премії, яка виплачується за такий опціон,
в) кратний опціон, за яким його покупець одержує право за певну додаткову премію продавцю опціону збільшити в декілька разів партію товару або ф'ючерсних контрактів в наступній угоді. Ця нова партія повинна бути 2-х, 3-х, 4-х і т.п. кратною по відношенню до попереднього обумовленого початкового розміру, але в межахмаксимального розміру, який визначається опціонним контрактом.
Опціонні угоди, так як і ф'ючерсні угоди, лише починають впроваджуватись в практику нашої біржової торгівлі. Їх впровадження також обмежує нестабільність економіки, високі темпи інфляції, які практично викликають зниження рівня біржових цін на товари в наступних періодах. Розглянуті нами види біржових угод дозволяють здійснювати різноманітні біржові операції.
Вартість купівлі опціону (премія) визначається як відсоток від суми опціонного контракту або як абсолютна сума за одиницю валюти і виплачується покупцем під час продажу опціону задовго до завершення опціонного контракту незалежно від того, чи буде він взагалі здійснений чи ні.
Вартість опціону (премія) є договірною величиною і залежить від обсягів купівлі-продажу валют, виду валют, поточного валютного курсу і ціни виконання опціону. Остання, у свою чергу, як правило, залежить від поточного валютного курсу і перспектив його зміни, інформацією про це можуть служити дані про форвардні курси валют, опубліковані у фінансових виданнях, зокрема в "Financial Times".
У будь-якому випадку розрахунки ціни виконання ведуться таким чином, щоб і покупець, і продавець після завершення опціону мали певний зиск.
У залежності від термінів завершення опціону відрізняють "американські" і "європейські" опціони (іноді вживають терміни "американський стиль" і "європейський стиль"). "Європейський" опціон (European-type option) може бути виконаний тільки в останній день опціонного періоду (на певну дату), "американський" (American-type option) - будь-коли, протягом всього опціонного періоду. У світовій практиці в різних країнах широко використовуються як "американський", так і "європейський" опціони. Практичне застосування опціонних контрактів в Україні базується на використанні "європейського" стилю.
Опціонні контракти суттєво відрізняються від форвардних контрактів. Перевагою використання опціонних контрактів є те, що власник опціону може уникнути значних збитків від різких змін валютних курсів, попередньо зафіксувавши прийнятний для себе рівень обмінних курсів. Якщо ж таких різких коливань обмінних курсів не буде, а курси валют залишаться стабільними, то власник опціону може відмовитися від його виконання, а його максимальні витрати в цьому випадку складуть лише суму, що дорівнює премії; це і буде платою за страхування валютного ризику.
Якщо опціон завершено, то прибуток (збитки) визначають як різницю між ціною виконання і поточним курсом проданої чи купленої валюти мінус премія:
Р=(Кп - Кв) * Б - П,
де Р - прибуток (збитки); Кп - поточний курс валюти; Кв - ціна виконання (курс, зафіксований в опціонному контракті); Б - сума опціонного контракту; П - вартість опціону (премія).
Загальним правилом визначення доцільності здійснення опціонного контракту є зіставлення поточного валютного курсу на день виконання опціону з ціною виконання. Якщо на день виконання опціону спот-курс буде нижчим за ціну виконання, то вигідно здійснити опціон "пут", а "колл" - навпаки, коли поточний курс перевищить ціну виконання. Таким чином, можна вважати, що прибуток і ризик продавця опціону прямо протилежні прибутку і ризику власника. Максимальний прибуток, що дорівнює сумі премії, продавець опціону може отримати в тому випадку, коли опціон не реалізовано. Якщо ж опціон довершено, то продавець може навіть понести збитки, оскільки йому доведеться купувати (продавати) валюту за курсом, що відрізняється від поточного в невигідний для нього бік. Але на практиці, завдяки досить надійному прогнозуванню валютних курсів, таке відбувається досить рідко, і премія враховує можливість взаємного розподілу ризиків покупця і продавця.
В аналізі можливостей одержання прибутку чи збитків точкою відліку може служити "беззбитковий спот-курс", що характеризується нульовим прибутком і збитком як для продавця, так і для власника опціону. При здійсненні опціону "колл" - це ціна виконання плюс премія, а при здійсненні опціону "пут" - ціна виконання мінус премія, виплачена власником опціону.
Для розрахунку прибутку чи збитків важливе значення має визначення ціни виконання опціону. Для біржових опціонів вона визначається опціонною біржею на день завершення дії опціону. Причому, у залежності від тривалості опціонного періоду, установлюється кілька показників ціни виконання. Інформація про такі ціни і сума опціонної премії регулярно публікується в системах "Рейтер" і "Телерейт".
У залежності від можливості одержання прибутку чи збитків розрізняють:
1) опціони з виграшем:
- опціони "колл" з ціною виконання, вищою за ринковий (поточний) валютний курс;
- опціони "пут" з ціною виконання, вищою за поточний валютний курс;
2) опціони без виграшу: опціони "колл" і "пут", ціна виконання яких дорівнює поточному валютному курсу;
4) опціони з програшем:
- опціони "колл" з ціною виконання, вищою за поточний валютний курс;
- опціони "пут" з ціною виконання, нижчою за поточний валютний курс.
Для позабіржових опціонів ціна виконання і розмір премії визначаються покупцем і продавцем за домовленістю. Останнім часом з'явилася специфічна форма позабіржових опціонів з нульовою вартістю - їх ще називають "циліндром" чи "колларом". Це обумовлено подальшим розвитком ринку опціонів, посиленням партнерства і довіри між корпораціями і банками, що дозволяє уникнути в торгівлі опціонами спекулятивних мотивів і зосередити увагу на головній функції опціонних контрактів - хеджуванні валютних ризиків.
Для опціонів "європейського" стилю практично не існує додаткових варіантів вибору, оскільки ціна і дата виконання зафіксовані попередньо. Що стосується "американських"

 
 

Цікаве

Загрузка...