WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Вступ до фаху. Фінанси (рефеарт) - Реферат

Вступ до фаху. Фінанси (рефеарт) - Реферат

університету навчають 459 штатних викладачів. Серед яких 33 докторів наук, професорів, 238 доцентів і кандидатів наук. Університет активно інтегрується з Європейською та світовою системою освіти і науки, підтримує дружні зв'язки з 31 навчальним закладом 15 країн світу. Київський державний торговельно-економічний університет підпорядкований Міністерству освіти України.
Термін навчання в університеті з усіх спеціальностей:
на денній формі навчання 4 роки 10 місяців,
заочній - 5 років 10 місяців;
вечірній - 5 років 10 місяців.
Засновано у 1996 році, проводити підготовку молодших спеціалістів і бакалаврів на базі базової (9 класів) загально середньої (11 класів) освіти за спеціальностями:
" "Облік і аудит"
" "Фінанси і кредит"
" "Правознавство"
" "Економіка підприємства"
" "Менеджмент невиробничої сфери"
Функціонують два відділення:
а) економіки, менеджменту та права;
б) фінансів і обліку.
Підготовка здійснюється за денною та заочною формою навчання.
В 1997 р. коледж придбав приміщення, здійснив його реконструкцію. Сьогодні функціонує 46 навчальних кабінетів, бібліотек з читальними залами на 180 місць, студентське кафе, медичний центр, перукарня. Діють студентські гуртки, в яких молодь займається цікавою науково-пошуковою роботою. До послуг студентів - швидкісна лінія Internet електронна законодавча база.
"Ліга: Закон" комп'ютеризовано-віртуальний навчально-тренінговий центр з походження практичного навчання студентами.
У коледжі діє центр "Юридична допомога". Навчальний процес забезпечують висококваліфіковані викладачі. У своїй роботі вони використовують новітні технології навчання.
Випускники коледжу працюють у судових органах, банках, пенсійних фондах, казначействі та в приватних установах.
6. Термін "Фінанси" з'явився у ХІІІ столітті. Він походить від середньовічного латинського терміну "financia", що означає обов'язкову сплату грошей. Під фінансами розуміли державне публічне господарство, або господарство будь-якого державного утворення нижнього рівня (земство, міська община).
У ХVІІІ столітті трактування поняття фінансів як державного господарства мало подальший розвиток. Державні утворення різного рівня стали називати союзами публічного змісту, а фінанси формами та методами добування коштів і їх витрачення цими союзами при виконанні покладених на них функцій.
Найвищого розвитку фінанси досягли у ХХ столітті, коли функції держави набагато розширилися і удосконалилися, а товарно-грошові відносини посіли головне місце в економічних системах.
7.Після закінчення коледжу, я маю намір працювати у Державній податковій адміністрації. Тому, що так порадив мені мій старший брат, який працює там. Він пояснив мені, що основне завдання полягає у реалізації податкової політики держави. Також на податкову адміністрацію накладені такі основні функції як:
- розробка проектів податкового законодавства;
- проведення масово-роз'яснювальної роботи серед платників податків;
- облік платників податків та надходжень їх бюджету;
- контроль за правильністю обчислення податків та інших обов'язкових платежів і своєчасність їх сплати;
- накладення штрафних санкцій і адміністративних стягнень на порушників податкового законодавства;
- Міжнародне співробітництво у сфері оподаткування.
Регіональна структура податкової адміністрації аналогічна системі Міністерства фінансів. Вищою її ланкою є Головна державна податкова адміністрація. Вона розробляє проекти податкового законодавства і організовує податкову роботу та діяльність податкових органів України.
Податкові адміністрації в областях і містах з районним поділом виконують організаційні й консультаційні функції.
Безпосередньо податкову роботу ведуть податкові інспекції а районах і містах. Вони здійснюють облік усіх платників, що знаходяться на даній території і контролюють їх розрахунки з бюджетом. Тому я маю намір працювати у Державній податковій адміністрації.
8.Моя майбутня професія - це "Фінанси" має такі спеціалізації як: "державні фінанси", "Податки та оподаткування", "Казначейська справа".
Можна працювати керівником у системі Міністерства фінансів та Державного казначейства, у Держподатковій інспекції спеціалістів у науково-дослідних та проектних інститутах, у консалтингових фірмах, в аудиторських службах.
На сучасному етапі фінанси перетворилися на універсальний і надзвичайний активний елемент економічного життя, розвинулися методи і форми мобілізації коштів та їх розподіл у державі з метою задовільнення потреб населення, вдосконалення виробничих та соціальних процесів. Фінансам належить провідна роль в економічній системі. Це зумовлене тим, що їх функціонування визначає кількісні та якісні параметри будь-якого економічного явища чи процесу, а також кінцеві результати діяльності.
Фінанси призначені - забезпечити необхідні умови ля здійснення процесу створення, розподілу й використання валового внутрішнього продукту. У практичному плані фінанси - це складова економічної системи будь-якої держави, використання такої системи дає можливість успішно реалізувати кінцеву мету економічного та соціального розвитку. Свого найвищого розвитку й досконалості фінанси досягають в умовах ринкової економіки, фундаментальною основою якої є різні форми власності. Фінанси слід розглядати як економічну категорію, що відображає створення, розподіл і використання фондів фінансових ресурсів для задовільнення потреб господарської діяльності надання різноманітних послуг населенню з боку держави, забезпечення виконання державної її функції у кінцевому результат мета функціонування фінансів - це досягнення високого рівня добробуту як самої держави, так і окремого громадянина.
Тому у майбутньому спеціаліста фінансиста чекає розквіт. І я собі уявляю на майбутнє, що фінансист буде мати престижну роботу і гарний імідж.
Висновок
Фінанси відіграють важливу роль, тому що фінанси пронизують усе наше життя, з фінансовими категоріями ми зустрічаємось повсюди, адже до них належать податки, доходи, прибуток, бюджет, пенсії, дотації, штрафи, фінансові санкції. Тому мій вибір професії - це фінансист. І я дуже задоволена проведенням занять "Вступ до фаху". Я під час цих занять зрозуміла багато корисного про свою майбутню професію, і це мене ще більше зацікавило і заохотило. Якщо більше буде кваліфікованих фінансистів, то краще буде розвиватись держава у майбутньому. Я вважаю, що фінанси є життєво важливою системою в економіці та суспільстві в цілому.
Налагоджені фінансові відносини виступають запорукою нормальної життєдіяльності.
ЛІТЕРАТУРА:
1. Київський державний торговельно-економічний університет.
2. В.М.Опарін "Фінанси", Київ-199, Загальна теорія.
3. Л.В.Фещкенко, П.В. Проноза - "Фінанси" Л.О. Меренкова Харків ВД "ІНЖЕК" 2003.
4. Газета "Вільний голос", 5 березня 2004 р.
5. О.П. Кириленко "Фінанси" (Теорія та вітчизнянапрактика).

 
 

Цікаве

Загрузка...