WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Бюджетна система Франції - Реферат

Бюджетна система Франції - Реферат

"підготовчий бюджет" (budget preparatoire), що надходить на експертизу в Дирекцію. Фахівці Дирекції, що володіють максимально можливою попередньою інформацією про бюджетну політику французького уряду, аналізують представлені їм розрахунки на предмет їхньої реалістичності відповідно до задач, обумовленими урядом для кожної бюджетної організації. Запідсумками розгляду "підготовчих бюджетів", визначеної коректування ряду показників (в основному завищених), складаються "бюджетні перспективи" (perspectives budgetaires) для кожної бюджетної організації країни.
Традиційна частина роботи над складанням "бюджетних перспектив" одержала, недавно, нове наповнення, у зв'язку з чим міністерства, включаючи підвідомчі їм департаменти, зобов'язані проаналізувати видаткову частину свого бюджету за останні три роки, а також причини, що впливають на ріст витрат, і розробити комплекс пропозицій, спрямованих на введення мір структурної економії.
Підготовлені "бюджетні перспективи" направляються Дирекцією на адресу відповідних бюджетних організацій для орієнтування і складання, у разі потреби, обґрунтованих зауважень-розбіжностей. При наявності зауважень-розбіжностей, вони розглядаються в ході проведення т.зв. бюджетних конференцій (conferences budgetaires), на яких керівництво бюджетних організацій відстоює інтереси своїх відомств. Неурегульованими розбіжності, що залишилися, складають основу т.зв. арбітражних досьє (dossier d'аrbіtrаgе), що надходять міністру-делегату з питань бюджету і бюджетної реформи. Останній запрошує до себе безпосередньо міністрів і керівників інших бюджетних організацій з метою дозволу сформованої спірної ситуації. У багатьох випадках розбіжності вдається зняти. Якщо керівник тієї чи іншої бюджетної організації продовжує наполягати на своїх зауваженнях-розбіжностях, то відповідне арбітражне досьє представляється прем'єр-міністру країни, що і виносить остаточне рішення по даному питанню.
Підготовлені за підсумками розгляду розбіжностей остаточні ліміти фінансування для кожної бюджетної організації офіційно направляються на їх адресу за підписом прем'єр-міністра у виді т.зв. листів-стель (lettres-plafonds). Вони є основою для формованого Дирекцією проекту Закону про фінанси. Остаточна його доробка проходить, звичайно, у серп., а на початку верес. проект передається на схвалення уряду. У середині верес., після схвалення урядом, проект Закону надходить для узгодження в держраду. Підготовка необхідних пакетів документів і відповідних консультаційних процедур при цьому також перебуває у віданні Дирекції.
Дирекція по бюджетних питаннях разом з Дирекцією по податковому законодавству бере участь у розгляді й обговоренні Конституційною радою винесеного на голосування закону про фінанси.
Недавно в бюджетну процедуру були введені деякі новації. Найбільш важливим нововведенням стала введена в 1999р. процедура стратегічного програмування госфинансов на середньостроковий період. Це програмування дозволяє на базі єдиної форми, переданої на початку поточного бюджетного року владі департаментів і регіонів у рамках "пакту про стабільність" між Центром і регіонами, підготувати багаторічну програму еволюції госфинансов, а також первісний варіант проекту закону про фінанси. Досягається спряженість багаторічного і річного періодів, що дає краще представлення про реальну динаміку бюджету.
В обов'язку Дирекції по бюджетних питаннях входить контроль за виконанням бюджету. Дирекція використовує для цього інформацію, що надходить від Дирекції суспільних фінансів міністерства економіки, фінансів і промисловості, і здійснює разом з нею щомісячний аналіз даної інформації, а також публікацію щомісячних статистичних даних, що стосується виконання держбюджету.
Протягом декількох років Дирекція розвиває ділові контакти зі своїми європейськими колегами, не тільки з Євросоюзу, але і тими, котрі цікавляться ситуацією з розробкою і виконанням бюджету у Франції.
У рамках координації бюджетної політики країн-членів ЄС, Дирекція по бюджетних питаннях постійно аналізує, разом з Дирекцією прогнозів і Дирекцією Казначейства, еволюцію виконання бюджетів інших країн, що входять у ЄС, а також бере участь у ділових зустрічах зі своїми європейськими колегами. У ході цих зустрічей відбувається обмін актуальною інформацією з бюджетній політиці, що проводиться керівництвом цих країн, інформацією, що стосується виконання прийнятих бюджетів, а також намічаються конкретні пропозиції по координації бюджетної політики країн-членів Евросоза.
Дирекція по бюджетних питаннях прагне до того, щоб на кожнім етапі бюджетної процедури малася можливість змоделювати бюджетний прогноз на кілька років уперед. Такі прогнози дозволяють убезпечити бюджет майбутнього років у випадку появи проблемних питань як на рівні держави, так і на рівні органів місцевого самоврядування. Ця задача є дуже актуальної в умовах реалізації норм і положень Європейського валютного союзу, а також приймаючи в увагу необхідність дотримання "пакту про стабільність".
З метою здійснення нагляду за виконанням бюджету, Дирекція має у своєму розпорядженні мережу фінансових контролерів у всіх регіонах Франції, що постійно відслідковують і інформують керівництво Дирекції про стан виконання бюджету відповідними організаціями на місцях. Контролери сприяють керівництву Дирекції в його переговорах з керівництвом тих міністерств, де виконання бюджетів протягом року викликає ускладнення.
Дирекція систематично звітує про кожен етап своєї роботи над бюджетом перед міністром-делегатом з питань бюджету і бюджетної реформи, що доповідає про положення в бюджетній сфері безпосередньо міністру економіки, фінансів і промисловості.
Управління Дирекції дотримується принципу, відповідно до якого удосконалювання державного управління і, як наслідок, бюджетної політики, є не тільки необхідною умовою для якісної підготовки бюджету країни, але і гарантією оптимізації бюджетних витрат і нормального функціонування державного сектора.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ:
" Міжнародні фінанси: - Учеб. Посібник, М., 1997.
" Матук Жан Фінансові системи Франції й інших країн:-М., 1994р.
" Новикова Т.С. Місцеві фінанси у Франції: Новосибірськ, 1996р.
" Роль грошово-кредитної, бюджетної політики в економічному розвитку промислово розвитих країн: - Учеб. Посібник ,С-Пб., 1995р.
" Франція/Пресняков В.Ю., Шумакин Н.Е.і ін.-М.: Міжнародні відносини, 1990.-174 с.
" Фінансово-економічний словник: М., 2000
" Фінанси капіталістичних держав/ Ред. Болдирева.-М: 2000, 355с.
" Фінанси капіталістичних держав/ Ред. Болдирева.-М: 2002, 355з

 
 

Цікаве

Загрузка...