WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Казначейська система виконання бюджету України - Курсова робота

Казначейська система виконання бюджету України - Курсова робота

за видатками, що сприяють збільшенню залишку коштів державного бюджету, коли потреба бюджету в запозичених коштах залишаються надмірними ;
- система щоденного визначення напрямків видатків та перерахування коштів залишається єдиним відгуком на потребу пристосування бюджету до зміни обставин.
Міністерство фінансів України та Державне казначейство України досягли значного успіху у розвитку казначейської системи України, особливо в порівнянні з результатами, досягнутими у деяких інших країнах з економікою перехідного періоду, а саме
- заснована основна організаційна структура Державного казначейства України ;
- розроблені методологічні документи для обробки видатків та доходів;
- впроваджено " єдиний казначейський рахунок " у НБУ для збору доходів державного бюджету та здійснення платежів ;
- впроваджено порядок оплати витрат розпорядників бюджетних коштів ;
- створено матеріально - технічне забезпечення органів Державного казначейства, розроблено і впроваджено інформаційно - програмне забезпечення для обробки виконання державного бюджету ;
- розповсюджена нова система здійснення видатків на всі сфери бюджету ;
- запроваджено щомісячну оцінку наявних коштів для здійснення платежів із державного бюджету ;
- розроблено проекти методологічного матеріалу, а саме казначейського плану рахунків, узгодженого з новою класифікацією ;
Порівнюючи досягнення та недоліки при становленні Державного казначейства все ж залишилося зробити ряд важливих кроків для досягнення повної функціональності казначейства. Для ефективного управління бюджетом Уряд України прийняв ряд важливих рішень, метою яких є впровадження повністю функціональної, автоматизованої казначейської системи в Україні, яка буде служити ефективним інструментом для виконання бюджету та встановлення відповідальності за його виконання. А для цього визначено основні напрямки розвитку казначейства України, а саме :
- Створення ефективної системи управління готівкою, заснована на централізації Державним казначейством рахунків розпорядників бюджетних коштів на єдиному казначейському рахунку . Для цього необхідно перевести всі банківські рахунки бюджетних установ до державного казначейства України, замінити систему щоденного визначення напрямків видатків та перерахування коштів на систему видатків на базі бюджетного розпису з щомісячним розподілом коштів, розробити та запровадити процедури по управлінню готівкою у Державному казначействі України.
- Чітка, ясна та своєчасна інформація щодо податково - бюджетного стану, заснована на централізованій та досконалій системі бухгалтерських та фінансових звітів про виконання державного бюджету. Для цього застосувати міжнародні стандарти по статистиці державних фінансів при підготовці бюджету, бухгалтерського обліку та звітності, впровадження казначейської системи бухгалтерських книг, що дасть можливість отримувати та зберігати дані про бюджетні призначення та про поточне асигнування розпорядників бюджетних коштів.
- Ефективний контроль за виконанням зобов`язань та бухгалтерський контроль в процесі витрачання бюджетних коштів, засновані на процедурах здійснення платежів Державним казначейством України та запроваджені для підвищення відповідальності кожного учасника процесу виконання бюджету. Для цього необхідно переглянути та застосувати єдині вимоги до внутрішнього фінансового контролю у Державному казначействі України та бюджетних установах, а також контроль за зобов`язаннями та бухгалтерський контроль за витрачанням бюджетних коштів. Наприклад . введення централізованих послуг з бухгалтерського обліку для бюджетних установ, а саме послуг по звітах про бюджетні витрати та послуг по централізованих нарахуваннях і виплатах заробітної плати значно б скоротило чисельність персоналу, задіяного у проведенні бюджетного обліку для бюджетних установ. Впровадження централізованої системи оплати праці, за допомогою якої замість готівкових платежів здійснюються прямі депозити на банківські рахунки працівників бюджетних установ.
Вищевказані напрямки розвитку підготують основу для створення чітко функціонуючого казначейства, особливо в порівнянні з досягненнями інших країн з подібним станом розвитку економіки. Незважаючи на дуже значні досягнення, які вже зроблені, Міністерству фінансів та Головному управлінню Державного казначейства належить докласти значних зусиль для розвитку повністю функціональної казначейської системи та її відповідності з покладеними на неї завданнями.
Список використаної літератури
Нормативно-правові акти:
1. Конституція України від 28.06.1998 р.
2. Закон України " Про Державний бюджет України на 1999 рік". Журнал "Фінанси України " , № 3 , 1999 рік.
3. Закон України " Про Державний бюджет України на 2000 рік ".Додаток до журналу "Фінанси України " № 7 , 2000 р.
4. Указ Президента України від 25 квітня 1995 року № 33595 " Про державне казначейство України ".Журнал "Фінанси України " , № 7 , 1996 рік , стор.117-119.
5. Постанова Кабінету Міністрів України " Про затвердження положення про державне казначейство " , № 590 від 31.07.1995 р.
6. Постанова Кабінету Міністрів України № 437 від 09.05.1997 року " Про казначейське виконання кошторисіввидатків на утримання органів виконавчої влади ".
7. Постанова КМУ № 13 від 14.01.1997р " Про впровадження казначейської системи виконання Державного бюджету ".
8. Постанова КМУ № 1721 від 15.09.1999 року " Про створення внутрішньої платіжної системи Державногоказначейства ".
9. Постанова КМУ №17 від 09.01.2000 р ""Про порядок складання ,розгляду , затвердження та основні вимоги щодо виконання кошторисів доходів і видатків бюджетних установ та організацій".
10. Наказ Міністерства фінансів України № 10 від 21.01.2000 р. "Про затвердження документів , що застосовуються в процесі виконання бюджету".
11. Інструкція про порядок складання звітності органами Держказначейства у 2000 році, затверджена наказом Державного казначейства України від 24.03.2000р. № 25.
12. Положення про єдиний казначейський рахунок, затверджене наказом ГУДК № 28 від 21.03.1997р.
13. Тимчасова інструкція " Про порядок касового виконання державного бюджету за доходами "
Інші літературні джерела
14. Жибер Т.В. Державне казначейсство України. - Фінанси України. - 2002.- №1. - с.40.
15. Казначейська система виконання бюджету / За ред. С. О. Булгакової. - К., 2000. - 250 с.
16. Копито С. М. Функції казначейства з виконання державного та місцевих бюджетів. Фінанси України. - № 5. - с. 45.
17. Ламинога В. "Казначейство України - сьогодення й стратегія розвитку". Газета "Праця і зарплата " , № 18 , 1998 ,стор.30.
18. Павлюк Н.В."Організація виконання Державного бюджету ".Журнал "Фінанси України ", №3 ,1998 ,стор.37-45.
19. Паламарчук В.О."Фінансові підвалини держави ".Журнал "Фінанси України", №2 , 1999 , стор.97-104.
20. Поль Марі Годме " Фінансове право ". Москва , "Прогрес ",1978,стор.315 - 343.
21. Панкевич Л.В."Державне казначейство: від контролю до оптимізації розподілу фінансових ресурсів". Журнал "регіональна економіка ", №1, 2003, стор.210-215.

 
 

Цікаве

Загрузка...