WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Аналіз формування надходження доходів та видатків зведеного бюджету (Курсова) - Реферат

Аналіз формування надходження доходів та видатків зведеного бюджету (Курсова) - Реферат

будь-яким шляхом від сплати податків. Бо, зрештою, в програмі залишаються і вони самі. Адже бідна держава з порожньою скарбницею легко скочується в безодню економічної кризи.
Внаслідок цього , пропагандою податкового законодавства, оперативним висвітленням роботи податкової служби, забезпеченням друкованою продукцією, з питань оподаткування охоплено всі регіони України.
Також ДПА не залишає без уваги молодше покоління нашої держави. Під егідою ДПАУ була проведена виставка "Податки - очима дітей", яка відбувалась в м. Києві, засвідчила, що молодше покоління з належною пошаною ставитиметься до почесного обв'язку кожного свідомого громадянина. Ласкаві руки податкової проти свинячого рила неплатника, саме так уявляли деякі діти стосунки ДПА та недбайливого підприємця.
3.1 ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ ХХІ СТОЛІТТЯ. РЕФОРМУВАННЯ ПОДАТКОВОЇ ПОЛІТИКИ.
Що таке Податкова, підприємці вже знають... А що ж таке модернізована ДПА?
"Реалізація проекту модернізації податкової служби, який впроваджуватиме ДПАУ в 2001-2002 роках спільно зі Світовим банком, дозволить спростити податковий режим для підприємців", - заявив недавно головний податківець Микола Азаров. І це ще не всі обіцянки митарів - втілення запланованого в життя дасть змогу суттєво скоротити штат податківців.
Ще три роки тому була створена робоча група з модернізації податкової служби. Тоді передбачалося вдосконалити податкове законодавство, структуру податкової служби, систему стягнення податків та роботу з платниками податків. Але ця робота проводилася, так би мовити, на громадських засадах. До певної міри ситуація змінилася на ліпше зі створенням у жовтні 1999 року Управління розвитку та модернізації податкової служби. Щодо зробленого: то це насамперед відкриття з 1липня 2000 року в Дніпропетровську, Донецьку, Одесі, а з 1 вересня - у Запоріжжі, Луганську та Харкові офісів з питань роботи з великими платниками податків. Іншими словами - це податкові інспекції з функціями безпосереднього обслуговування та контролю за великими платниками податків.
Рішення про створення таких офісів було прийнято після детального аналізу джерел надходження коштів до бюджету. З'ясувалося, що в Україні працює близько 9,5 тисяч великих підприємств - це 9% від загальної кількості зареєстрованих суб'єктів підприємництва. Вони забезпечують майже 80% надходжень до зведеного бюджету. Водночас саме на ці підприємства припадає і більша частина бюджетної недоплати - 60%. ДПА України вирішила, що такі платники потребують додаткової уваги органів податкової служби. Але не з погляду посилання на них тиску, а за рахунок нових методів роботи з ними - коли податкові інспектори проводять індивідуальну роботу з кожним платником податків. У результаті великі підприємства отримали можливість без черги здавати звіти, консультуватися з будь-якого питання і таким чином економити час. Своєю чергою і податківці за рахунок зосередження в одному місці основних платників податків економлять час, а головне - кошти на адміністрування податків. У найближчому планується створення таких офісів у всій Україні
За такий короткий термін спец офіси вже довели свою ефективність. Зробивши підсумки третього кварталу та вересня 2000 року чотири інспекції спрямували до бюджету суми податкових платежів, с прогнозовані попередньо. Крім того, у клієнтів спеціалізованих інспекцій зафіксовано зменшення суми податкової заборгованості.
Для визначення великого платника розробленні спеціальні критерії. Великим вважається підприємство, яке набирає 5 балів за спеціальною шкалою, свого часу затвердженою ДПАУ. Приміром, підприємство отримує 1 бал за те, що його сукупний валовий дохід на рік становить 20 млн. грн.; плюс 2 бали - за те, що сума нарахованих платежів до бюджету становить від 1 млн. грн. до 5 млн. грн.; ще 2 бали - за відраховані протягом року до бюджету 2 млн. грн.[13].
Планується реорганізувати систему адміністрування примусового стягнення податкової заборгованості. Такий факт: за три роки недоплата з податкових платежів зросла більше ніж уп'ятеро. Рівень несплати податків в Україні - 50% від загальної суми нарахованих платежів. Для порівняння: у Данії це 1%, Нідерландах - 2%, США - 15% [10].
Під час розробки проекту реформування системи примусового стягнення виходять з того, що необхідно об'єднати під єдиним керівництвом працівників підрозділів примусового стягнення, і передати цьому підрозділу всі функції з вибивання боргів.
Розроблено програмне забезпечення спеціально для облікуподаткової заборгованості - це так звана підсистема "картка боржника". Насамперед нова програма дає змогу автоматично вести реєстр боржників і щоденно його актуалізувати. На кожне підприємство, яке заборгувало перед бюджетом, заводиться "картка боржника" , за допомогою якої контролюються всі розрахунки підприємства з бюджетом. Крім того, програма дозволяє податківцям оперативно контролювати процес зростання та погашення заборгованості і, нарешті, ефективно впливати на боржників.
Пілотне впровадження цього проекту нині відбувається в податковій інспекції Радянського району Києва. За останні 5 місяців роботи, в цьому районі суми новоутвореної податкової заборгованості зменшуються, а надходження збільшуються - насамперед за рахунок погашення податкової заборгованості попередніх періодів. Вже зараз обговорюється можливість поширити столичний експеримент на всі райони Києва.
Ще один напрям модернізації - запровадження електронної системи звітності. Нині така система випробовується в Дніпропетровській області. В подальшому податковою службою планується реалізувати захищений обмін інформацією з платниками податків за допомогою Інтернет-технологій.
Податковою адміністрацією планується можливість контролювати економічну діяльність наших підприємств за межами держави. І навіть йшлося про створення інституту податкових представництв за кордоном. Але влада поки що не поспішає закріплювати документально подібну ініціативу ДПА України. І тому ДПАУ вирішила - "нехай нам допоможуть дипломати".
Засади майбутнього співробітництва Податкової адміністрації та українських дипломатів оформлено у спільному Наказі ДПАУ і Мінекономіки "Про затвердження Тимчасового положення про порядок надання торгівельно-економічними місіями у складі дипломатичних представництв за кордоном сприяння Державної податкової адміністрації України". Тепер (за документом) у дипломатів з'явилися нові обов'язки: збирати інформацію, спрямовану на виявлення фактів приховування українськими резидентами доходів неоподаткованих, отриманих незаконним шляхом; проводити дії з боротьби з відмиванням брудних коштів, перевіряти окремі комерційні контракти, що укладаються між нашими та іноземними підприємцями та багато чого іншого [13].
Для податкової політики нашої держави поки що характерним є те, що:
" по-перше, нові податки ніде на підприємствах, у районах або містах апробуються;
" по-друге, не відпрацьовуються ставки оподаткування, а тому Верховна Рада України змушена знову й знову змінювати їх;
" по-третє, в нашу економічну систему з домінуючою державною монополією на виробництво і предмети споживання кавалерійськими методами впроваджується податкова система розвинутих ринкових країн.
Все це свідчить про спадкоємність принципів і методів управління, про примат політики нової законодавчої влади над економікою, але необхідно бачити корені суспільного розвитку не в політиці, а в економіці та фінансах, тобто необхідна

 
 

Цікаве

Загрузка...