WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Підприємства та комерційний банк: основи взаємодії (Курсова) - Реферат

Підприємства та комерційний банк: основи взаємодії (Курсова) - Реферат

зацікавлений у розвитку співробітництва у сфері фінансування торгівлі із банками-кореспондентами, з якими вже налагоджені добрі стосунки, а також у пошуку нових іноземних партнерів. Беручи до уваги стабільні фінансові показники 6анку, а також оптимістичні показники розвитку економіки у 2000 - на початку 2001 рр., він розраховує на встановлення кредитних ліній з боку іноземних банків та інших фінансових інститутів, а також міжнародних організацій.
Банком вже розпочато роботу по приєднанню до програми Європейського банку реконструкції і розвитку кредитування малого та середнього бізнесу, на черзі- нова програма ЄБРР сприяння торгівлі для банків у Центральній і Східній Європі та СНД, програми Світового банку, Німецька-українського фонду та іноземних державних та приватних фінансових інститутів.
Ще одним перспективним напрямком міжнародної діяльності є співробітництво із іноземними банками та інвестиційними компаніями у галузі проектного фінансування. Банком ведеться активна робота на пошук та аналіз перспективних проектів українських компаній, що бажають залучити фінансування або знайти інвестора, з метою залучення іноземних фінансових установ до участі у цих проектах.
7. Розрахунковий центр
На початку 2001 р. розрахунковий центр АКБ "УКРСОЦБАНК" відмітив свою річницю. Створення розрахункового центру було викликане необхідністю створити конкурентноспроможну розрахункову систему, спроможну, використовую чи існуючу філіальну мережу Банку і мережу кореспондентських рахунків, забезпечити ефективну і безперебійну роботу банку, економію витрат, підвищити якість банківського обслуговування, збільшити оперативність проходження платежів, надати можливість для більш ефективного використання і перерозподілу ресурсів.
Протягом 2000 року ми працювали над підвищенням якості, оперативності й ефективності нашої роботи, намагалися поліпшити всі аспекти і сторони нашої діяльності.
3авдяки цим зусиллям АКБ "УКРСОЦБАНК" забезпечував:
" своєчасне і якісне проведення розрахунків за дорученням клієнтів. У 2000 році АКБ "УКРСОЦБАНК" одержав сертифікат якості здійснених платежі в через кореспондентський рахунок у American Express Bank- рівень проведених платежів без втручання операторів іноземного банку склав 96%;
" розрахункову підтримку фінансових продуктів (WESTERN UNION, СОФТ);
" оптимізацію-мережі кореспондентських рахунків.
Спільними зусиллями департаменту інформатизації і розрахункового центру була введена в експлуатацію третя - мод6ль обслуговування консолідованого кореспондентського рахунку, що прийшла на зміну менш ефективній шостій моделі, і внутрішньобанківська платіжна система, що не тільки дозволила зайняти конкурентноспроможну позицію на ринку розрахункових банківських послуг, але забезпечила реалізацію цілей, поставлених розрахунковим центром. Введення в експлуатацію третьої моделі є, безперечно, значним досягненням для системного банку з розгалуженою мережею філій в Україні.
Переваги використання АКБ "УКРСОЦБАНК" клієнтами у якості розрахункового Банку безперечні:
" здійснення АКБ "УКРСОЦБАНК" розрахунків у російських рублях, комісії за проведення яких є пільговими і вигідно відрізняються від комісій банків - конкурентів. Результатом введення таких тарифів стало значне збільшення (на 72%) кількості рахунків клієнтів у російських рублях;
" операційний день для прийому платіжних доручень поточним днем: до 18.0О у російських рублях; до 18.00 у доларах США. Зрозуміло, коли мова йде про платежі, виконання яких "поточним днем" є пріоритетним, співробітники розрахункового центру готові зробити все від них залежне;
" серед інших переваг хотілося б відзначити диференційований підхід у стягненні комісій при здійсненні платежів в іноземні й валюті - у залежності від суми платежу і його валюти. На нашу думку, такий засіб стягнення комісії максимально враховує потреби клієнтів: що стосується платежів малими сумами - розмір такої комісії мінімальний, щодо платежів великими - сумами - можливість фіксацiї максимальної комісії.
8. Розвиток філіальної мережі
Намагаючись максимально наблизити банківський сервіс до клієнтів у всіх промислово - розвинутих регіонах країни, АКБ "УКРСОЦБАНК" постійно вдосконалює та розвиває власну мережу структурних підрозділів. На сьогодні філіальна мережа Банку - це 4О8 філій та відділень у різних регіонах країни.
Розгалужена мережа філій, продумана координація та контроль за її діяльністю, дають можливість максимально використовувати кредитні ресурси, підвищувати ефективність використання загальних активів банку, зменшити час проходження платежів, що є особливоважливим для клієнтів, які мають представництва в інших регіонах.
3а звітний період в організаційній структурі банку відбулися певні зміни. У Центральному апараті банку створена Управління філіальної мережі.
Це дало можливість забезпечити комунікаційний зв'язок між філіями та Центральним апаратом АКБ "УКРСОЦБАНК", своєчасно і в необхідному обсязі отримувати інформацію для оперативного прийняття управлінських рішень, для побудови оптимальної моделі філіальної мережі, з точки зору забезпечення прибутковості усіх філій.
Для більш раціонального розміщення структурних підрозділів банку, наближення банківських послуг до клієнта та підвищення керованості мережею у 2ООО році АКБ "УКРСОЦБАНК" зробив перші кроки з оптимізації філіальної мережі у напрямку розширення мережі безбалансових відділень з максимальним переліком послуг, що надаються. Серед установ АКБ "УКРСОЦБАНК" необхідно відмітити Донецьку, Запорізьку обласні філії, Кримську республіканську філію, які мають найбільш розгалужену систему філій та відділень.
У 2000 році остаточна сформувались параметри, контури та основні характеристики філіальної мережі. Головна увага, сили та засоби були спрямовані на вдосконалення якості роботи і максимальне використання універсальних можливостей банку в регіонах.
Кожна філія, кожне відділення повинні стати повноцінними представниками банку у будь-якому куточку країни, пропонуючи десяткам тисяч людей новітні технології та повний перелік послуг столичного рівня - це наша головна мета.
Перспективним планом розвитку АКБ "УКРСОЦБАНК" на 2001 рік передбачена також відкриття нових філій та відділень Банку.
Переважна частина вкладень УСБ спрямовується на підтримку вітчизняного товаровиробника. При цьому, понад 70% кредитів направляється в ринковий сектор економіки. Банк надає кредити підприємницьким структурам як у національній так і в іноземній валютах - головним чином на розвиток виробництва споживчих товарів. Інвестиційна діяльність банку зосереджена на реалізації найбільш перспективних проектів будівництва народногосподарського призначення, реконструкції та технічне переозброєння підприємств та оновлення технологій виробництва, будівництва об'єктів житла та соціальної сфери.
9. Кадрова політика
Втілення у життя найскладніших програм функціонування та подальшого розвитку АКБ "УКРСОЦБАНК" відбувається завдяки постійно зростаючому кваліфікаційному та інтелектуальному рівню персоналу.
Розвиток та використання кадрового потенціалу стає основним фактором

 
 

Цікаве

Загрузка...