WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Фінансово-правовe регулювання валютних відносин. (Курсова) - Реферат

Фінансово-правовe регулювання валютних відносин. (Курсова) - Реферат

скуповування, продаж, обмін чи використання валютних цінностей як засобу платежу або як застави, тобто вчинення цих дій без відповідного дозволу (ліцензії), якщо відповідно до валютного законодавства наявність такого дозволу (ліцензії) є обов'язковою, тягнуть за собою адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством України.
Розглянемо, в яких випадках настає адміністративна відповідальність за порушення валютного законодавства.
Вона настає за здійснення адміністративного правопорушення. Так, відповідно до статті 162 Кодексу України про адміністративні правопорушення ("Порушення правил про валютні операції"), незаконні скуповання, продаж, обмін, використання валютних цінностей як засобу платежу або застави, якщо вартість предмета незаконної операції не перевищує 18 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі відЗО до 44 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією валютних цінностей.
Крім того, відповідно до ст. 164/2 Кодексу України про адміністративні правопорушення ("Порушення законодавства з фінансових питань"), приховування в обліку валютних та інших доходів, непродуктивних витрат і збитків, відсутність бухгалтерського обліку або ведення його з порушенням установленого порядку, внесення неправдивих даних до бухгалтерської або статистичної звітності, несвоєчасне або неякісне проведення інвентаризацій грошових коштів і матеріальних цінностей, порушення
правил ведення касових операцій, перешкодження працівникам державної контрольно-ревізійної служби у проведенні ревізій та перевірок, невжиття заходів по відшкодуванню з винних осіб збитків від недостач, розтрат, крадіжок і безгосподарності тягнуть за собою накладення штрафу від 8 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з правопорушень, зазначених у частині першій цієї статті, тягнуть за собою накладення штрафу від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Кримінальна відповідальність настає за вчинення злочинів, передбачених у Кримінальному кодексі України. Зокрема, вона настає відповідно до статті 70 Кримінального кодексу України ("Контрабанда").
Контрабанда, тобто переміщення товарів, валютних цінностей та інших предметів через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, вчинене у великих розмірах, або групою осіб; які організувалися для заняття контрабандою, карається позбавленням волі на строк від трьох до десяти років з конфіскацією майна.
Під великим розміром слід розуміти контрабанду, якщо загальна вартість її предметів становить двісті і більше офіційно встановлених мінімальних розмірів заробітної плати.
Відповідно до статті 79 України ("Виготовлення або збут підроблених грошових чи цінних паперів") виготовлення з метою збуту, а також збут підроблених державних казначейських білетів, білетів Національного банку України, металевих монет,
державних цінних паперів або іноземної валюти караються позбавленням волі на строк від трьох до десяти років з конфіскацією майна.
Ті ж дії, вчинені за попереднім зговором групою осіб або особою, раніше судимою за виготовлення або збут підроблених грошей чи цінних паперів, караються позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна.
Стаття 80 Кримінального кодексу України передбачає також кримінальну відповідальність за порушення правил про валютні операції, тобто незаконні скупку, продаж, обмін, використання валютних цінностей, як засобу платежу або як застави, здійснені протягом року після накладання адміністративного стягнення за такі ж порушення, а також здійснення цих дій у значних розмірах караються позбавленням волі на строк до п'яти років з конфіскацією валютних цінностей, або виправними роботами
строком до двох років, або штрафом до ста мінімальних розмірів заробітної плати з конфіскацією валютних цінностей. Ті ж дії, здійснені організованою групою, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або у великих розмірах,
караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з конфіскацією майна і валютних цінностей.
Звертаємо Вашу увагу на те, що незаконна операція з валютними цінностями визнається здійсненою в значному розмірі, якщо вартість предмета цієї операції перевищує двадцять мінімальних розмірів заробітної плати. Незаконна операція з
валютними цінностями визнається здійсненою у великому розмірі, якщо вартість предмета цієї операції перевищує сто мінімальних розмірів заробітної плати.
Крім того, стаття 80/1 Кримінального кодексу України ("Приховування валютної виручки"), гласить, що відкриття або використання за межами України валютних рахунків підприємств, установ та організацій без дозволу Національного банку України посадовими особами підприємств, установ та організацій, що діють на території України, чи за їх дорученням іншими особами або особами, які займаються підприємницькою діяльністю, незалежно від форм власності, а так само будь-якою іншою особою, яка є fpoмaдянинoм України і постійно проживає на її території, або приховування валютної виручки, караються позбавленням волі на строк до двох років, або виправними роботами на той же строк, або штрафом до п'ятисот офіційно встановлених мінімальних розмірів заробітної плати з конфіскацією вкладу і валютної виручки.
ПІДСУМОК
Ринкові реформи, які проводяться в країні, створюють сприятливі умови для відродження української економіки та її інтеграції у світове економічне співтовариство. Демократизація процесів управління економікою надає рівні права всім учасникам
ринку на участь у зовнішньоекономічній діяльності. Комерційним банкам належить активна роль у процесі руху валютних коштів як усередині країни, так і за її межами. Знання юридичної сутності здійснення валютних операцій є невід'ємною умовою їх успішного проведення.
У цій главі були розглянуті основні положення, що стосуються правового регулювання валютних операцій. Після вивчення цієї глави Ви довідалися, що становить собою правовий режим валютних операцій, який порядок надання ліцензій Національним банком України на здійснення операцій з валютними цінностями, і, звичайно, яку відповідальність несуть суб'єкти валютних відносин за порушення валютного законодавства.
§ 3. Правове регулювання валютних операцій
Законодавство України не лише визначає сутність валютних операцій та їх види, а й встановлює правовий режим здійснення валютних операцій. У ст. 2 Декрету Кабінету
Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" визначено, що резиденти і нерезиденти мають право бути власниками валютних цінностей, що перебувають на території України. Резиденти мають право

 
 

Цікаве

Загрузка...