WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Фінансово-правовe регулювання валютних відносин. (Курсова) - Реферат

Фінансово-правовe регулювання валютних відносин. (Курсова) - Реферат

тільки нормами фінансового, але й інших, перш за все цивільного, галузей права, тобто є комплексними. Але юридичні норми, що їх регулюють, складають окремий інститут фінансового права, оскільки відзначаються особливим об'єктом, методом тапринципами правового регулювання, а також значимістю для суспільного життя.
Операції з Іноземною валютою, що дозволяються
законодавством України
Законодавство дозволяє проведення поточних валютних операцій і операцій з рухом капіталу, тобто експорт капіталу в іноземну економіку та імпорт іноземного капіталу в Україну.
Природно, що держава зацікавлена в тому, щоб якомога краще обслуговувати торговельні поточні експортні операції.
Наша країна заохочує вкладення іноземних банків, підприємців у нашу економіку і не заохочує участь наших банків та юридичних і фізичних осіб у капіталі закордонних фінансово-кредитних установ.
Купувати і продавати валюту на внутрішньому валютному ринку України резиденти можуть тільки через уповноважені банки. Резиденти доручають цим банкам продавати валюту на міжбанківському валютному ринку.
Уповноважені банки укладають угоди з купівлі-продажу іноземної валюти від свого імені та за свій рахунок у відповідності з інструкцією Національного банку України1. Згідно з інструкцією НБУ право уповноваженого банку вести відкриту валютну
позицію (тобто позицію валютного ризику) - це право укладати угоди купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти за гривні.
Правові засади валютного регулювання
Розмір відкритої валютної позиції уповноваженого банку визначається як різниця між сумою іноземної валюти, яку банк придбав за свій рахунок, і сумою проданої ним валюти за цей же період. У випадках, коли уповноважений банк здійснює операції з купівлі-продажу іноземної валюти за гривні, Національний банк установлює для нього ліміт валютної позиції.
Поточні валютні операції здійснюються резидентами без обмежень, крім випадків, передбачених законодавством. Безперешкодне ввезення іноземної валюти в Україну можливе тоді, коли підприємці дотримуються митних правил. Вивозити іноземну валюту з України понад установленого ліміту можливо лише при одержанні довідки з уповноваженого банку.
Національний банк установлює порядок проведення валютних операцій, що зв'язані з рухом капіталу, видає дозвіл на участь у капіталі банків за кордоном, але, як правило, уповноваженим українським банкам, які мають генеральну ліцензію.
Окрему ліцензію Національний банк видає на відкриття
українськими резидентами рахунків у закордонних філіалах
українських уповноважених банків.
Згідно з "Правилами переказу іноземної валюти за межі України за рахунок особистих коштів фізичних осіб - резидентів і нерезидентів" (Додаток № 6 до постанови Правління Національного банку України від 23.09.1996 р. № 245 із змінами і доповненнями від 10.04.1997 р.) громадяни України та іноземці (крім підприємців1) мають право через українські уповноважені банки переказувати особисті кошти в іноземній валюті за межі України в таких випадках:
- при допомозі родичам (чоловікові/дружині, батькам, дітям, рідним сестрам і братам), які проживають за межами України (тільки з валютного рахунка - якщо родичі постійно
проживають за кордоном - не більше $500 на місяць і $2000 на рік; якщо родичі тимчасово проживають за кордоном - не більше $500 на місяць і $4000 на рік);
- при платежах за добровільною сплатою аліментів на утримання дітей і непрацездатних батьків (не більше $200 на місяць, з валютного рахунка - не більше $500 на місяць);
- при платежах, пов'язаних зі смертю (допомога родичам на поховання - не більше $500; платежах, пов'язаних зі смертю за кордоном фізичної особи-резидента (транспортні витрати та витрати на поховання) - до $2000).
Громадяни України та іноземці можуть здійснювати платежі в іноземній валюті на ім'я юридичної особи-нерезидента в таких випадках:
- за лікування, навчання, участь у конференціях, на сплату страхових і членських внесків, придбання науково-методичної літератури та передплатних видань (без підтверджуючих документів - не більше $200; з гїідтверджуючими документами -
не більше $500, з валютного рахунка - не більше $5000, а на лікування - не більше $10 000; на підставі індивідуальної ліцензії НБУ - не більше $5000);
- платежі з відшкодування витрат судовим, слідчим, арбітражним, нотаріальним та іншим правоохоронним органам іноземних держав, а також витрат на державне мито за справами, що розглядаються цими органами (без підтверджуючих документів - до $200; з підтверджуючими документами - не більше $500, з валютного рахунка - не більше $5000).
Окрім цього, можуть переказуватися кошти для здійснення таких платежів у валюті:
- при оплаті фізичною особою товару іноземній фірмі за імпортним контрактом для власного використання (тільки з валютного рахунка, якщо більше $200; на місяць - не більше $1000, на рік - не більше $4000);
- платежі за оформлення документів на працевлаштування за кордоном (без підтверджуючих документів - до $200, з підтверджуючими документами - не більше $500);
- перерахування власником валютного рахунка коштів в іноземній валюті з цього рахунка при виїзді за кордон на постійне місце проживання. Це не стосується підприємців, які мають право здійснювати перекази коштів в іноземній валюті тільки відповідно до порядку, встановленого для юридичних осіб.
Згідно з новою редакцією Інструкції № 3 Національного банку України "Про відкриття банками рахунків у національній та іноземній валюті"1 в установах банків для юридичних і фізичних осіб (резидентів і нерезидентів) відкриваються поточні, розподільчі, кредитні та депозитні (вкладні) рахунки.
Поточний рахунок в іноземній валюті відкривається підприємству для проведення розрахунків у межах чинного законодавства України в безготівковій та готівковій іноземній валюті при здійсненні поточних операцій, які визначені чинним законодавством України. Поточні рахунки діляться на торговельні та неторговельні.
Розподільчий рахунок призначений для попереднього зарахування коштів в іноземній валюті, що надійшли на адресу юридичної особи-резидента згідно з чинним законодавством України. Кошти, які були зараховані на розподільчий рахунок і
не підлягають продажу у повному обсязі на міжбанківському валютному ринку України, розподіляються за призначенням згідно з дорученням резидента. Грошовий еквівалент коштів в іноземній валюті, які були зараховані на розподільчий рахунок і згідно з чинним законодавством України підлягають продажу в повному обсязі на міжбанківському валютному ринку України, у встановленому порядку зараховується на поточний рахунок резидента - власника коштів.
Підприємцям - фізичним особам-резидентам, які здійснюють свою діяльність без створення

 
 

Цікаве

Загрузка...