WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Сучасні технології програмування. Принципи побудови баз даних. Глобальна комп’ютерна мережа INTERNET - Реферат

Сучасні технології програмування. Принципи побудови баз даних. Глобальна комп’ютерна мережа INTERNET - Реферат

Значне зростання мережного трафіку і кількості під'єднаних до мережі абонентів призвів до необхідності технічної реорганізації мережі. В 1987 році з Merit Network Inc. був підписаний контракт на керування і розвиток NSFNET. Merit Network Inc. разом з IBM Corporation і MCI Communication Corporation провела реорганізацію NSFNET, в результаті чого було створено NSFNET Backbone (базова частина мережі), яка складалася з 13 територіально розподілених центрів, об'єднаних між собою вже цифровими швидкодіючими каналами зв'язку T1 швидкістю 1.45 МБіт/сек. Через деякий час контракт на керування і розвиток NSFNET отримала безприбуткова корпорація ANS (Advanced Network & Services, Inc), створена трьома компаніями, які брали участь в реорганізації NSFNET: Merit Network Inc, IBM Corporation, MCI Communication Corporation.

На сьогодні NSFNET є головною мережею INTERNET. Її діяльність фінансується урядом США. Державне супроводження опорного вузла NSFNET і мережних послуг обходиться в близько 18 млн. доларів в рік, опорна частина мережі функціонує на каналах зв'язку T3 швидкістю 45 Mbps.

Глобалізація INTERNET.

В подальшому до мережі INTERNET почали під'єднуватися комерційні фірми. Мережа перестала працювати тільки на військових та вчених і стала виконувати і комерційні функції. З точки зору користувача в INTENET працюють постачальники послуг, які підтримують інформацію на серверах, і споживачі цих послуг – клієнти. Взаємодія постачальників з споживачами здійснюється через комутаційну систему з багатьох вузлів. Кількість користувачів INTERNET налічує десятки мільйонів. В Європі відповідна мережа називається EUNET.

Сервери інформаційних послуг

Новини науки та техніки

Новини бізнесу і фінансів

Оперативна ділова діяльність

Видавці навчальних матеріалів

Видавці літератури

Видавці газет і журналів

Шлюз INTERNET

Підмережа зв'язку, система комунікаційних вузлів INTERNET

Шлюз INTERNET

Корпоративні мережі

Локальні мережі організацій

Споживачі послуг INTERNET

Якщо на початку розвитку мережа використовувалась чисто в наукових цілях, то на 1999 рік більше 60% можливостей INTERNET використовують в комерційних цілях. Національний науковий комітет і уряд США велику увагу придають розвитку технологій, що забезпечують безпеку комерційних угод, що проводяться через INTERNET. Абсолютна більшість компаній північної Америки зв'язані з системою INTERNET. В таблиці 2 наведено прогноз комерційного використання INTERNET до 2000 року.

Таблиця 1

Прогноз глобального зростання користування системою INTERNET.

Грудень 1995

Грудень 2000

Кількість абонентів, що використовують систему Web

16.1 млн

163 млн

Кількість приладів, які використовують Web в усьому світі

12.6 млн.

233.3 млн.

Процентна кількість продаж і отримання сервісних послуг за допомогою ІNTERNET

24%

28%

Кількість комерційних угод зроблених за допомогою Web

3000 млрд.

Практично не існує якої-небудь єдиної організації, корпорації, яка централізовано займається адміністративним і технічним управлінням INTERNET. Як і не існує центрального вузла мережі INTERNET, центру мережі, який відповідає за роботу INTERNET в цілому. INTERNET складається з великої кількості різноманітних мереж, кожна з яких має власний Мережний Центр, який координує доступ своєї мережі до INTERNET та узгоджує всі питання міжмережної взаємодії. Суттєвий вплив на розвиток INTERNET має уряд США, який фінансує NSFNET, академічні та дослідні мережі, а також мережі в таких галузях як оборона, космос, енергетика та інші. Сформовано Federal Networking Council (FNC) - Раду Урядових Мереж, яка повинна координувати зусилля і об'єднувати всі урядові мережі в NREN. Управління і розвиток "головної" мережі INTERNET, NSFNET, здійснюється бесприбутковою корпорацією Advanced Network & Services,Inc. (ANS), створеною трьома компаніями: Merit Network Inc., IBM Corporation, і MCI Communications Corporation. NSFNET має устави, правила, регламентуючі роботу тільки її мережі, але це не має жодного відношення до всіх мереж, які під'єднані до NSFNET. Питаннями вирішення міжмережних проблем і управління міжмережними проектами, виробленням стандартів, розвитком і покращенням набору протоколів TCP/IP займається INTERNET Society - безприбуткова професійна організація, членами якої є як індивідуальні члени так і організації різноманітних товариств, включаючи академічні, наукові, інженерні. В 1991 році з метою зняття обмежень по комерційному трафіку була створена безприбуткова асоціація комерційних представників послуг INTERNET CIX (Commercial Internet Exchange).

Процес комерціалізації INTERNET.

Той факт, що уряд США фінансував NSFNET, призвів до того, що довгий час існували обмеження по використанню INTERNET. Обмеження торкаються виключно комерційного трафіка, і накладаються у відповідності з Правилами Допустимого Використання Мережі (Acceptable use policy). Найвідомішими і широко використовуваними є NSFNET's Acceptable Use Policy, які забороняють передачу через мережу NSFNET комерційної інформації, тоді як інформація в підтримку наукової діяльності всіляко підтримується. Під комерційною інформацією розуміють непрошену рекламу, умови покупки товарів і т.д. Але існує велика кількість винятків, наприклад, повідомлення про нові продукти чи нові версії програмного забезпечення. Така інформація є допустимою, оскільки вона може бути важливою і корисною вченим і дослідникам. Багато користувачів використовують INTERNET для отримання інформації про виробників та про їх продукти. Відповіді на такі запити, включаючи інформацію про ціну, звичайно вважаються допустимими, оскільки інформація була ініційована безпосередньо абонентом. Обмеження не є універсальними, особливо після появи комерційних представників мережних послуг, які продають доступ до INTERNET. Організації, які надають користувачам послуги по доступу в INTERNET, мають статус провайдера INTERNET (Internet Service Provider - постачальники послуг INTERNET). До стандартних послуг відносяться:

різні типи під'єднання (сеансне з'єднання dial-up або пряме під'єднання direct Internet connection);

підтримка IP-адреси (статична (постійна) або динамічна IP-адреса (на час під'єднання));

різні рівні підтримки і надавання сервісу (різні служби і сервіси: поштова служба, служба обміну файлами FTP, служба підтримки телеконференцій і т.д.).

Роль провайдера INTERNET може виконувати як невелика регіональна компанія, так і глобальна служба. Провайдери INTERNET як правило володіють високошвидкісними каналами зв'язку з регіональною точкою входу в мережу. Кінцеві користувачі отримують доступ в INTERNET через комп'ютерний вузол провайдера INTERNET. Після цього комп'ютер провайдера виділяє динамічну (тимчасову) IP-адресу для користувача. Потім користувач через точку входу в INTERNET отримує можливість роботи з усією мережею INTERNET.

Проведені статистичні дослідження підтверджують масове під'єднання до INTERNET комерційних організацій, особливо в останній час, коли були зняті деякі обмеження на комерційну діяльність. Особливо це стосується великих корпорацій, довгий час доступ яких в INTERNET обмежувався лише дослідницькими та інженерними відділами. Все більше і більше комерційних представників послуг і незалежних мереж, таких як Dialog і Compuserve, встановлює міжмережний зв'язок з INTERNET, надаючи своїм клієнтам можливість користуватися послугами INTERNET. Наразі користувачі INTERNET намагаються розробити загальну стратегію розвитку та єдину систему адресів INTERNET. Існує спеціальна група Engineering Task Force, що займається розробкою стандартів роботи цієї мережі.

На сучасному етапі INTERNET майже повністю фінансується комерційними організаціями. Сьогодні комерція в INTERNET - одна з головних рушійних сил його розвитку. INTERNET стає важливим бізнес – інструментом в діяльності організацій.


 
 

Цікаве

Загрузка...