WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Форвардна валютна операція - Реферат

Форвардна валютна операція - Реферат

доларів ненабагато вищі, ніж при сумі 10 тис. доларів. Насправді, більш маленькі угоди з комерційним клієнтом будуть коштувати дорожче, бо необхідно вживати більше запобіжних заходів для того, щоб еквівалент був переведений на потрібний рахунок і потрібному одержувачу.
Найбільш зручним способом при виконанні доручень клієнтів для банку було б нагромадити значну суму до розрахунку на будь-який певний день, але це важко, навіть майже неможливо. Єдине, що для банку є прийнятним, це покрити ризик по операціях з різними термінами, виходячи з якоїсь відповідної усередненої дати, а таке є можливим, якщо банк скористається позиціями, створеними іншими клієнтами, чи операціями з кореспондентами.
При проведенні операцій на термін необхідно з'ясувати як виникають і використовуються форвардні позиції.
Як виникають форвардні позиції, краще всього (пояснити) побачити на такому прикладі:
Наприклад:
1. Вранці дилер купує у клієнта
на умовах спот 1 000 000 од. ін. валюти
2. Інший клієнт купує на 1 місяць 1 500 000 од. ін. валюти
3. Пізніше у той самий день
банк-кореспондент продає на
термін у 6 місяців 500 000 од. ін. валюти
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Баланс 0 од. ін. валюти
Рідко коли комерсанти покривають долари доларами, чи франки франками. Окрім того, суми, які продаються і купляються клієнтами, не сходяться так гладко як у даному прикладі. Дуже часто суми типу 33 333,33 та інші повинні бути враховані в позиціях, або зразу, або на стадії підготовки звіту, коли торгові відділи банку припиняють операції з валютою.
Отримати збалансовану позицію на кінець дня, не виходячи на ринок, було б дивом. Але частіше зустрічаються маленькі і більші залишки по дилінгових рахунках операцій спот і форвард. Це може створювати труднощі, так як не завжди легко виявити валютний дисбаланс і розмістити його в дилера, який спеціалізується на спот чи форвардних операціях.
Чистий результат з елементарних операцій у даному прикладі являє собою дві відкритих термінових позиції:
а) довга позиція в 1 000 000 одиниць іноземної валюти з операцій спот проти одномісячної угоди.
б) коротка позиція в 500 000 одиниць іноземної валюти з одномісячної угоди проти шестимісячної.
Порівняно невеликий ризик для банку, якщо тільки під валютою не розуміється безмежна кількість національної валюти.
Наприклад: якщо іноземною валютою будуть італійські ліри, при курсі приблизно 2300 ITL за 1 UKP то сума в 1000000 одиниць іноземної валюти буде дуже незначною, якщо її виразити у фунтах стерлінгів. Але якщо це буде валюта, курс якої до фунтів стерлінгів складе 1 до 1 чи менше, то сума в реальному виразі буде набагато більша.
Тим не менше, для даного прикладу припустимо, що отриманий еквівалент при переказі іноземної валюти в національну не буде дуже великим. Якщо ж не буде ніяких несприятливих змін у структурі процентних ставок, то ризик втрат по позиціях спот/форвард і форвард /форвард буде мінімальним.
І дійсно, якщо 500 000 на 5 місяців, те ж саме, що й 2 500 000 на 1 місяць, непокритими залишаються 1 500 000 одиниць на 1 місяць. Ця ситуація має місце, якщо одномісячну зворотну позицію вирахувати з 5-ти місячної позиції, переведеної в одномісячний еквівалент.
Залишаючи усі термінові позиції не перекриваючими одна одну, дилер вивільняється від здійснення низки операцій, що є дуже важливими.
Якщо ринок не може запропонувати прийнятного покриття по терміновій угоді, то дилеру треба буде провести, щонайменше 7 операцій, щоб забезпечити страхове покриття, тобто 3 угоди спот і 2 своп. Однак, відклавши момент прийняття рішення на кінець дня, у нього може з'явитися можливість покрити ризик, проводячи один своп спот/форвард і одну угоду форвард /форвард- всього - 4.
Неправильною буде думка, що суми і терміни по угодах за великий період часу приблизно зрівняються, виходячи із математичного закону великих чисел
На практиці попит і пропозиція валюти знаходиться у рівновазі досить рідко. Завжди прослідковується певний тренд.
Країна А експортує більше, ніж країна В імпортує із країни А, і відповідно, або курс валюти країни А буде більше, або курс валюти країни В буде менше.
І якщо подібна ситуація складається у країни А з низкою інших торгових партнерів, то швидше всього не тільки валютний курс буде знижуватися, але і діючі відсоткові ставки на валюту країни В підвищуватимуться. Торгівля, лише один із факторів, який визначає курс валюти. Але за короткий період ще сильніше на ньому відображається рух капіталів.
Спот-операції у крос-валютах, страхуючи оператора в дилінговому відділі, спричиняють немало труднощів при спробі визначити, хто з операторів отримав прибуток по тій чи іншій операції (угоді). Ще більш складнішою ця проблема є при форвардному дилінгу тому, що по крайній мірі одна з валют по терміновій угоді постане у сумі, яка не співпадає з сумою, отриманою по операції спот.
Переваги і недоліки форвардного дилінгу
З хороших дилерів по угодах спот не завжди будуть хороші дилери по форвардних угодах. Спот-дилінг вимагає постійного знання ситуації з попитом і пропозицією. Тому постійно необхідно застосовувати відповідні заходи для страхування відкритих позицій.
Форвардний дилер, ЯКИЙ ДІЄ подібно оператора по операціях спот, створює великі термінові позиції і в певному ступені втрачає над ними контроль, особливо щодо обмежень:
- курси спот;
- дати розрахунків;
- терміни;
- країни;
- загальний підсумок;
- тривалість дня.
Форвардний дилер, який починає створювати термінові позиції, блокує ліміти на місяці чи роки. Враховуючи всі аспекти, які впливають на форвардний дилінг, він є більш вимогливим, ніж спот-дилінг, так як затрачає більше часу на створення позиції і отримання позитивного результату по ній. Спот-дилер знає розмір доходу, втрат чи потенційного ризику на його позиції постійно, якщо він веде поточні записи і у певний період, може прийняти застережливі заходи.
З форвардним дилером ситуація дещо інша. Окрім звичних обмежень, йому доводиться слідкувати за подіями і перспективами. Яким буде платіжний баланс, індекс роздрібних цін, кількість грошей в обігу, відсоткові ставки - у найближчі З чи 6 місяців? Тобто, за суттю, форвардний дилінг - це питання вибору стратегічних позицій, направлених на одержання прибутку через тривалий період часу, і повсякденної тактичної роботи по підтримці вибраних стратегічних позицій.
Комерційнібанки з чисельною клієнтурою можуть бути, вимушені проводити тільки форвардний дилінг. Але у будь-якому випадку дилер повинен постійно слідкувати за загальною сумою заборгованості, а також за тривалістю і розмірами відкритих термінових позицій.
Загалом форвардний дилер менше підпадає під ризик, ніж спот-дилер, так як форвардний курс звично міняється не більше, ніж на 1% в рік, замість 1-2% (а іноді і більше) від рівня спот-курсів протягом операційного дня. З річного розрахунку, спот-дилер отримає втрати значно більші, якщо

 
 

Цікаве

Загрузка...