WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Форвардна валютна операція - Реферат

Форвардна валютна операція - Реферат

теоретичного форвардного курсу (приклад 1) прибутковість операції буде дорівнювати:
При використанні наближеного курсу форвард (приклад 3) прибутковість становитиме:
Для терміну угоди 180 днів при теоретичному форвардному курсі прибутковість операції буде дорівнювати:
Для наближеного курсу форвард прибутковість становить:
В Україні у зв'язку з низькою насиченістю ринку інформацією про поточні валютні курси, а також поточні процентні ставки на міжбанківські гривневі депозити процес розрахунку форвардних пунктів проводиться дилерами самостійно, і отримані значення можуть суттєво відрізнятись у різних банках.
Для простоти запам'ятовування знаходження форвардного курсу дилери використовують наступне правило "сходинок":
Якщо форвардні пункти ростуть зліва направо (котирування bid менша котирування offer), то для знаходження курсу аутрайт для дати валютування, віддаленішої, ніж спот, форвардні пункти додаються до курсу спот:
Низький Високий Найвищий
Якщо форвардні пункти зменшуються зліва направо (сторона bid більша за сторону offer), то для знаходження курсу аутрайт для дати валютування, віддаленішої, ніж спот, форвардні пункти вираховуються з курсу спот:
Високий Низький Найнижчий
Іноді можна зустріти котирування форвардних пунктів у вигляді -4/+4, що означає "навколо паритету" (round par.).
Це відбувається, якщо процентні ставки для двох валют на даний період рівні, а також фактично рівні форвардний і спот-курси.
Форвардний курс у даному випадку становитиме:
Спот-курс 1,4995 1,5005
Форвардні пункти -4 +4
Курс аутрайт 1,4991 1,5009
Перераховані вище правила розрахунку курсу аутрайт діють для форвардних строків (термінів більших, ніж спот). Для угод з датою валютування "завтра" або навіть "сьогодні", які ближчі, ніж дата спот, застосовуються зворотні правила розрахунку курсу аутрайт.
Якщо форвардні пункти зростають зліва направо, то для знаходження курсу аутрайт для дати валютування раніше, ніж спот, форвардні пункти міняються місцями і вираховуються з курсу спот.
Якщо форвардні пункти зменшуються зліва направо (сторона bid більше сторони offer), то для знаходження курсу аутрайт до споту форвардні пункти міняються місцями та додаються до курсу спот.
Для розрахунку форвардних крос-курсів застосовуються ті ж правила, що і для знаходження крос-курсів спот, тобто необхідно перемножити або розділити доларові форвардні курси валют.
4. Форвардний дилінг: поняття, переваги і недоліки.
Серед комерційних банків та інших учасників валютного ринку є дилери, які грають на зниження чи підвищення валютних курсів (їх прийнято вважати спекулянтами.7 Як відомо, спекулянтів, які грають на пониження, називають "ведмедями", а дилерів, які спеціалізуються на грі валют, курс яких має підвищувальну тенденцію, називають "биками". Так, якщо очікується спад курсу валюти, "ведмеді " продають її за діючим у даний момент форвардним курсом з поставкою цієї валюти покупцю у визначений договором термін. У випадку сприятливого для них розвитку курсу валюти вони можуть достатньо дешево купити її на ринку, одержавши тим самим прибуток у вигляді курсової різниці. Окрім того подібні угоди порушують рівновагу між попитом та пропозицією валюти і дезорганізовують валютний ринок).
Особливим видом угод на валютному ринку є угоди з нестандартними строками. Терміни, які не є стандартними при форвардних угодах, можуть завдати клопоту як самим маркет-мейкерам (фінансові установи, які постійно здійснюють котирування курсів купівлі і продажу різних валют і вступають в угоди по них), так і їх клієнтам, особливо якщо на відкритому ринку неможливо знайти відповідних курсових співвідношень.
Маркет-мейкер при цьому повинен враховувати, що з угодами на стандартні терміни особливих проблем не буде, чого не можна сказати про деякі угоди на нестандартний період, так як, щоб здійснити просту операцію з терміном поставки доларів через 2,5 місяця, він вимушений купити долари на умовах угоди з терміном у 2 чи 3 місяці. Або ж укласти контракт про купівлю частини суми з доставкою валюти через 2 місяці і другий контракт відносно частини, яка залишилась. Якщо перша частина операції буде невдалою, то по другому контракту дилер отримає дохід. Якщо ж він впевнений у визначеному ним напрямку руху відсоткових ставок, то він може спеціально залишити відкриту позицію по форвардній угоді.
Більшість дилерів коректують форвардні курси так, що наявні відкриті позиції стають невразливими з точки зору зміни валютних курсів (девальвації та ревальвації) Більш важчим є визначення форвардного курсу по угоді з нестандартним терміном, коли дата розрахунків є поруч з технічною датою: кінцем місяця, кварталу, року, з періодом нарахування відсотків по податках, з випуском державних цінних паперів т.д. Для цього дилер повинен точно знати, як подібні події раніше відображалися на структурі процентних ставок і рухові валютних курсів.
Технічні періоди звично означають для ринку встановлення логічно невиправданих форвардних курсів і процентних ставок на найближчі розрахункові дати по форвардних операціях.
Наприклад: відомо, що часто на кінець року різко скорочується пропозиція швейцарських франків, тому до цієї події ринок готовиться заздалегідь. Дилеру достатньо подивитися іа форвардну маржу, щоб визначити чи все в ній було враховано.
Нехай на 15 листопада 1996 року курси спот і форвард долара США до швейцарського франка склали відповідно
Спот 1,2690 - 1,2700
1 місяць 150 - 145
2 місяці 150 - 145
У даному прикладі помітною є певна невідповідність між одно - і двомісячною маржею, особливо якщо маржа за три місяці складе 200-195. Беручи до уваги, що листопад є місяцем підписання угоди, а кінець року потрапляє на період між датами розрахунків по одномісячній і двомісячній угоді. Складність виникає лише у тому випадку, коли клієнт має бажання купити и продати долари за ціною з датою розрахунків у наступному оці, особливо у перших числах січня.
Таким чином, дилер може з впевненістю сказати, що коли кінець року позаду, то на ринку швейцарської валюти знову встановляться низькі процентні ставки (у порівнянні із доларовими ставками), і відповідно, форвардна маржа знову буде показувати дисконт по операціях доларів проти швейцарських франків при форвардних операціях. З цього випливає, що дилеру вигідніше продавати швейцарські франки з поставкою на початку січня, або вірніше сказати - купувати долари США.
В активно працюючих дилінгових відділах вимушені операції своп регулярно мають місце. І не тільки через те, що звичні термінові операції можуть бути покриті тільки тоді, коли по них передбачаються втрати, але щеі в результаті того, що клієнти і банки-кореспонденти пропонують угоди на відносно невеликі суми. Дуже часто число таких операцій є невеликим у порівнянні з загальним обсягом операцій на світовому ринку. За виключенням невеликих сум в неосновних і рідкісних валютах, маленькі замовлення не можуть бути розміщені на міжбанківському ринку, так як обійдуться дуже дорого.
Видатки по операціях на суму 10 млн.

 
 

Цікаве

Загрузка...