WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності: практика, проблеми та шляхи удосконалення (Курсова0 - Реферат

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності: практика, проблеми та шляхи удосконалення (Курсова0 - Реферат


Курсова робота
на тему:
"Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності: практика, проблеми та шляхи удосконалення"
Виконала:
студентка гр. *****
**********
Перевірив: ******
Тернопіль - 2004
ПЛАН
Вступ.
Розділ І. Теоретичні засади та нормативно-правове забезпечення функціонування Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
1.1 Завдання, структура, функції та права Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
1.2 Нормативно-правове забезпечення діяльності Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Розділ ІІ. Аналіз діяльності Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
2.1 Порядок планування бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
2.2 Формування та використання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
2.3 Фінансова звітність та контрольно-аналітична робота Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності: реалії та проблеми.
Розділ ІІІ. Перспективи розвитку та шляхи удосконалення соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Висновки.
Зміст
Вступ. ……………………………………………………………………………ст.3
Розділ І. Теоретичні засади та нормативно-правове забезпечення функціонування Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності…………………………..ст.6
1.1 Завдання, структура, функції та права Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності……………………………………………………ст.6
1.2 Нормативно-правове забезпечення діяльності Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності………………………………………………….ст.11
Розділ ІІ. Аналіз діяльності Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності…………………………ст.14
2.1 Порядок планування бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності………ст.14
2.2 Формування та використання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності………ст.17
2.3 Фінансова звітність та контрольно-аналітична робота
Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності: реалії та проблеми……………..............ст.31
Розділ ІІІ. Перспективи розвитку та шляхи удосконалення
соціального страхування з тимчасової втрати працездатності……………………………………………………………….ст.34
Висновки….…………………………………………………………………...ст.36
Список використаної літератури……………………………………….ст.38
Вступ
Головною метою реформування системи соціального забезпечення населення є розширення соціальної бази ринкових перетворень на основі стабілізації життєвого рівня населення, зменшення тягаря наслідків реформ для найвразливіших верств населення, вжиття заходів щодо соціальної адаптації населення до цих перетворень.
Ситуація, що склалася в соціальній сфері, не дозволяє відкладати її формування на пізніші строки. В зв'язку з цим необхідно переосмислення орієнтирів у формуванні соціально-економічної політики. Вона має орієнтуватись на органічне поєднання політики фінансової стабілізації та економічного зростання з активною соціальною політикою, спрямованою на досягнення відчутного покращення матеріального добробуту та умов життя населення України.
Проблеми пошуку національних підходів до перспективи реформування та розбудови фінансових механізмів соціального забезпечення ще недостатньо висвітлені в українській фінансово-економічній літературі. Потребує теоретичного узагальнення велика кількість фактичного матеріалу з цієї проблеми. Система соціального забезпечення має велике значення, адже Україна знаходиться на шляху реформування ринкової структури, тому важливим для нас є теоретичне обґрунтування досвіду розвинутих країн у застосуванні виправданих часом методів соціального забезпечення, а також з'ясування проблем, які виникають або можуть виникнути на цьому шляху.
Внаслідок складності та заплутаності зв'язків систем соціальних служб, через велику розмаїтість громадських і приватних складових та зрослі технологічні труднощі при їх наданні, соціальне забезпечення вимагає підвищеної уваги.
Оснащення соціальної політики не менш важливе, ніж сама політика, і не лише з причин адміністративної ефективності чи обов'язків клієнта. Не оснащенні належним чином соціальні програми дуже легко можуть спотворюватись і призводити до тяжких наслідків. Погано оснащенні програма породжують громадське невдоволення, зловживання, ізоляцію чи обман громадян.
В Україні на нинішньому етапі демократичні перетворення в суспільстві поставили на порядок денний і питання про удосконалення системи соціального страхування. Соціальне страхування - це система, яка має безпосереднє відношення буквально до кожної людини, починаючи від її народження і до останнього дня життя. Система управління соціальним страхуванням та механізм його практичного здійснення вимагає відповідних знань і певної спеціальної підготовки.
Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є складовою фінансової системи України та важливим елементом державних фінансів. Він розглядається як фонд грошових коштів, а також як орган державної виконавчої влади.
В умовах трансформаційних перетворень через державні фінанси здійснюється вплив на економічний та соціальний розвиток. Виконуючи властивості для даного періоду функції держава забезпечує фінансування заходів щодо соціального захисту населення, підтримки державного сектору національної економіки, реалізації пріоритетних загальнодержавних програм. Основну роль у перерозподілі фінансових ресурсів між територіями, галузями, сферами діяльності, фізичними, юридичними особами відіграють державний та місцеві бюджети. На видаткову частину бюджетів в Україні в сучасних умовах впливають: економічна ситуація, зростання державного боргу, дефіцит бюджетів усіх рівнів, зовнішні показники. Ці негативні чинники викликають скорочення видатків з метою максимального їх наближення до обсягу доходів бюджетів. Для вирішення соціальних та економічних загальнодержавних програм залучаються нові форми перерозподілу централізованих фінансових ресурсів.
Ринкові відносини, наявність різних форм власності та господарювання створюють об`єктивні умови для запровадження позабюджетного механізму мобілізації грошових коштів. Він дозволяє залучити додаткові фінансові ресурси підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що є важливим в умовах дефіциту бюджетів.
При написанні магістерської роботи необхідно засвоїти знання з організації та управління державного цільового фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. До основних завдань відносять:
- вивчення сутності Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та його роль у

 
 

Цікаве

Загрузка...