WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Державні цільові фонди - Реферат

Державні цільові фонди - Реферат

досягне 50 грн.
Документом, що підтверджує продаж цінностей, єкасовий чек. За ним сума збору включається до загального податку, що сплачується під час купівлі товару.
3. З операцій з відчуження легкових автомобілів. Платниками збору є юридичні і фізичні особи, які набувають права власності на легкові автомобілі у разі купівлі, обміну, безоплатної передачі успадкування (крім успадкування за законом) та на інших підставах.
Сплачується збір через установи банків на рахунки місцевих органів Пенсійного фонду за місцем реєстрації автомобіля.
З метою поповнення доходів Пенсійного фонду України згідно з Законом України "Про внесення змін да Закону України "Про обов'язкове державне пенсійне страхування" з вересня 1999 року до 1 січня 2001 року справляються збори на обов'язкове державне пенсійне страхування з:
1. Операцій купівлі-продажу нерухомого майна.
2. Вироблених в Україні або імпортованих в Україну тютюнових виробів.
3. Вартості послуг стільникового рухомого зв'язку.
Перший вид збору сплачують підприємства, установи і організації незалежно від форм власності та фізичні особи, які придбавають нерухоме майно (жилий будинок або його частину, квартиру, садовий будинок, дачу, гараж, інші постійно розташовані будівлі та об'єкти першої групи основних фондів).
Ставка збору встановлена у розмірі 1 відсотка від вартості нерухомого майна, зазначеного в договорі купівлі-продажу.
Не сплачують збір: державні підприємства, установи і організації, які придбавають нерухоме майно за рахунок бюджетних коштів; установи та організації іноземних держав, що користуються імунітетами та привілеями; громадяни, які придбавають житло та перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.
Не справляють вказаний збір сільськогосподарські товаровиробники, які сплачують фіксований сільськогосподарський податок, та власники житла, які отримали майно в результаті його приватизації.
Збір другого виду сплачують СПД, які здійснюють виробництво тютюнових виробів в Україні або імпортують їх в Україну (у тому числі нерезиденти).
Об'єктами оподаткування є:
- для тютюнових виробів, вироблених в Україні - їхня вартість, яка визначається за цінами, встановленими з урахуванням сум акцизного збору, без ПДВ;
- для імпортних тютюнових виробів - митна вартість з урахуванням сум акцизного збору.
Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з вироблених в Україні тютюнових виробів включається до ціни таких виробів. Сплачується збір не пізніше наступного робо-чого дня, якщо протягом робочого дня його сума дорівнює або перевищує 50 грн. Якщо сума збору менша ніж 50 грн. - не пізніше того робочого дня, коли його сума досягне 50 грн. При фактичній передачі (обміні) тютюнових виробів - не пізніше наступного дня після її здійснення.
Третій вид збору справляють підприємства, установи і організації та фізичні особи, які користуються послугами стільникового рухомого зв'язку, а також оператори, які надають їх безплатно.
Не сплачується цей вид збору, якщо послугами стільникового зв'язку користуються річкові, морські, повітряні, космічні транспортні засоби, засоби наземного технологічного транспорту (засоби зв'язку стаціонарно вбудовані).
Не є об'єктом оподаткування: транслювання програм радіо та телевізійними станціями; передавання або прийом інформації за допомогою радіозв'язку мережами відомчого чи технологічного зв'язку (без автоматичної комутації з мережею зв'язку загального користування); користування радіотелефонами, підключеними до номерів квартирних телефонів; суми, які сплачуються одним оператором у компенсацію вартості послуг з роумінгу іншому оператору.
Ставка збору становить 6% від вартості будь-яких послуг стільникового рухомого зв'язку.
Порядок і терміни сплати аналогічні як і для збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з вироблених в Україні тютюнових виробів.
Вказаним законом на термін з вересня 1999 року до 2001 року змінено порядок сплати збору на обов'язкове пенсійне страхування для СПД (в тому числі фізичних осіб), їх об'єд-нань, бюджетних, громадських та інших установ і організацій, відокремлених підрозділів платників збору без статусу юридичних осіб, які мають найманих працівників і протягом календарного місяця не здійснили витрати на оплату праці.
Зазначені платники сплачують збір за ставкою 32% від суми, визначеної як добуток мінімального обсягу заробітної плати та кількості працівників, на яких здійснюється нарахування заробітної плати.
Підприємства щомісяця сплачують Пенсійному фонду авансові суми збору, визначені у зазначеному порядку.
Остаточна сума збору визначається одночасно з поданням платниками збору квартальної звітності відповідним органам Пенсійного фонду і сплачується до 8 числа місяця, що настає за звітним.
Суми своєчасно не сплаченого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування вважаються простроченою заборгованістю (недоїмкою) і стягуються з нарахуванням пені. Вона нараховується на суми заборгованості за кожний день прострочення платежу з розрахунку 120% річних від облікової ставки НБУ, що діяла в період наявності недоїмки.
Пеня зараховується до бюджету Пенсійного фонду.
Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням збору здійснюють органи Пенсійного фонду України.
Згідно з ст. 165/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ухилення громадян-підприємців і адвокатів від реєстрації в органах Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування України як платників обов'язкових внесків, приховування (заниження) службовою особою підприємства фонду оплати праці та громадянами-підприємцями і адвокатами суми доходу, з яких обчислюються відповідні збори, та інші порушення тягнуть за собою застосування штрафу від 8 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За ті ж дії, вчинені особою, на яку протягом року було накладено адміністративне стягнення за одне із зазначених правопорушень, штраф становить від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Одним з першочергових завдань реформування пенсійного забезпечення є проведення розмежування джерел фінансування пенсій, які призначені за різними пенсійними програмами.
Згідно з Указом Президента України від 13 квітня 1998 року "Про Основні напрями реформування пенсійного забезпечення в Україні" джерелами виплати трудових пенсій передбачено страхові збори (внески); державних пенсій військовослужбовцям, державним службовцям, ветеранам війни, жителям гірських населених пунктів, соціальних пенсій - кошти державного бюджету України; соціальних пенсій - кошти місцевих бюджетів; пенсії громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, - кошти Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення; виплати за період до настання пенсійного

 
 

Цікаве

Загрузка...