WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Роль спеціалізованої державної податкової інспекції у фінансовому забезпеченні регіонального розвитку (на прикладі запорізької області) - Реферат

Роль спеціалізованої державної податкової інспекції у фінансовому забезпеченні регіонального розвитку (на прикладі запорізької області) - Реферат

дорівнює 98,7 %. За відповідний період 2005 року цей показник становить 98 %.
Основний бюджетоутворюючий податок - це податок на прибуток. Аналіз надходжень податку на прибуток показує позитивну динаміку протягом 2001 - 2005 років (рис. 9).
Рис. 9. Динаміка надходжень податку на прибуток до державного бюджету
Таким чином, створення спеціалізованої інспекції по роботі з великими платниками податків і удосконалення її організаційної моделі, впровадження нових форм і методів роботи з великими платниками, надання податкових послуг клієнтам, створення інтегрованої інформаційної системи дозволяє організувати на новому рівні адміністрування податків, проводити якісний аналіз фінансово-господарської діяльності, налагодити партнерські взаємовідносини, підтримувати високу податкову дисципліну. Супроводження великих платників за галузевими ознаками дозволяє фахівцям податкової інспекції глибше розуміти специфіку підприємств, вивчати виробничий процес. Тобто, відслідковується окремо кожна галузь промисловості, збирається і обробляється матеріал, щоб у подальшому удосконалювати методи роботи з підприємствами провідних галузей економіки.
Підсумовуючи викладене вище можна зробити такі висновки:
По-перше, в основу організації роботи податкової інспекції покладено принципи впровадження в життя нової політики, спрямованої на створення в суспільстві атмосфери довіри і взаєморозуміння між державою і громадянами в питаннях оподатковування, коли відношення між платниками податків і податкової служби будуються винятковона принципах взаємоповаги, порядності, прозорості і законності.
По-друге, великі промислові підприємства, як показав проведений аналіз, на яких формується понад 60 відсотків суми надходжень до бюджетів, заслуговують особливої уваги ще і у зв'язку з тим, що вони мають значний фінансовий вплив на розвиток економіки держави, регіону і є джерелом значних надходжень платежів до бюджету.
По-третє, надходження платежів від невеликої кількості платників податків спеціалізованої інспекції м. Запоріжжя (0,5 %) мають значний фінансовий вплив на формування бюджетів усіх рівнів.
За 6 місяців 2006 року питома вага підприємств, що обслуговуються в інспекції по роботі з великими платниками податків, у загальній кількості платників у Запорізькій області становить 0,5 %. За рахунок підприємств, що обслуговуються в СДПІ, формується 86,1 % загальноміських надходжень до державного бюджету та 49,7 % - до місцевого бюджету.
У загальнообласних надходженнях державного та місцевого бюджетів за І півріччя поточного року збір від частки підприємств - великих платників податків - становить відповідно 75,8 % та 31,3 %.
Узагальнюючи тенденції розвитку фінансового впливу бюджетонаповнюючих платників, ми бачимо багато переваг у створенні нової структури податкової служби - спеціалізованих державних податкових інспекцій по роботі з великими платниками податків. Так, при створенні спеціалізованої інспекції і переведенні до неї на обслуговування великих платників податків:
- послідовно росте база оподаткування;
- впровадження посад координаторів та експертів дозволило індивідуально працювати з кожним підприємством;
- значно збільшилися надходження до бюджету від великих платників;
- надходження "живими коштами" зараз становлять 100 %;
- відбулося зменшення податкового боргу і недоїмки;
- росте рівень добровільної сплати податків.
Таким чином, спеціалізована інспекція є основним джерелом: формування фінансової стабільності області і забезпечення регіонального розвитку, а позитивний результат діяльность інспекції з обслуговування в кінцевому підсумку сприяє стабільності економічного зростання держави і регіону.
Література
1. Азаров М.Я., Геєць В.М., Ярошенко Ф.О та інші. Бюджетна політика у контексті соціально-економічного розвитку України. - Т. 3: Розвиток системи податків як основи зміцнення державних фінансів.. - Київ: НДІФ, 2004. - С. 104.
2. Воронов В.Н. Фінансове і банківське право // Словник-справочник. - М., 1997.
3. Основні напрямки модернізації та схема взаємодії органів державної податкової служби по впровадженню проекту Програми модернізації ДПС України // Державна податкова адміністрація України. - Київ, 2001. - С. 17.
4. Зайчиков В.В. Фінансова регіональна політика держави // Фінанси України. - 2005. - № 6. - С. 29.
5. Лондар С.Л. Фінанси України // Входження України у світовий простір та трансфор-мація фінансових визначень. - 2006. - № 5. - C. 39.
6. Мельник П.В. Розвиток податкової системи в перехідній економіці: Монографія. - Ірпінь: Академія ДПС, 2001. - С. 69.
7. Про створення інспекцій по роботі з великими платниками податків: Наказ Державної податкової адміністрації України від 28.04.2000 р. № 226.
8. Про затвердження типової організаційної структури спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків: Наказ ДПА України від 27.11.2001 року № 474.
9. Про затвердження Порядку визначення критеріальних показників стосовно великих платників податків та методики його застосування: Наказ ДПА України від 24.07.2001 року № 296.
10. Стратегічний план розвитку державної податкової служби України на період до 2013 року: Наказ Державної податкової адміністрації України 7 квітня 2003 р. № 160. - C. 7.
11. Про схвалення Концепції реформування податкової системи України: Проект постанови Кабінету Міністрів України від 2006 року // http://www.sta.gov.ua
12. Ревун В.І. Про реформування й модернізацію податкової системи // Фінанси України. - 2006. - № 6. - С. 27.
13. Тарангул Л.Л. Оподаткування та регіональний розвиток (теорія та практика): Монографія. - Ірпінь: Національна академія ДПС, 2003.
14. Турчинов О.В. Реформування і оптимізація системи оподаткування в Україні. - К.: Національна академія наук України, Національний інститут економічних програм, 1995. - С. 5.
15. Стратегічний план розвитку державної податкової служби України на період до 2013 року, затверджений наказом ДПА України від 07.04.2003 р. № 160.
16. Словник фінансово-правових термінів: - Ірпінь: Національна академія ДПС України, 2006. - 343 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...