WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Роль спеціалізованої державної податкової інспекції у фінансовому забезпеченні регіонального розвитку (на прикладі запорізької області) - Реферат

Роль спеціалізованої державної податкової інспекції у фінансовому забезпеченні регіонального розвитку (на прикладі запорізької області) - Реферат


Реферат на тему:
Роль спеціалізованої державної податкової інспекції у фінансовому забезпеченні регіонального розвитку (на прикладі запорізької області)
Продовжуючи практичне впровадження Програми модернізації податкової служби в 2001 році, в податкових органах проходила організаційна концентрація на найбільш масштабних проблемах. Новацією в роботі податкових органів стала організація офісів по роботі з великими платниками податків. Дякуючи пріоритету аналітичного, профілактичного адміністрування в цьому важливому соціальному секторі, введення в практику роботи партнерських відносин із платниками податків скоротилася податкова заборгованість великих платників, збільшилися надходження до державного бюджету від великих платників податків.
Впровадження нових методів роботи з великими платниками, індивідуального підходу до кожного платника з боку податкових органів дозволило здійснювати обрахунки бази оподаткування за принципом мікрорівневого аналізу щодо кожного великого платника податків з урахуванням:
- динаміки надходжень за видами платежів за минулі періоди;
- галузевої специфіки;
- технологічних особливостей виробництва;
- регіональних умов діяльності;
- змін фінансово-господарської діяльності;
- дії в умовах пільгового оподаткування.
Як і було передбачено концепцією розвитку державної податкової служби України, цей етап розпочався з липня 2000 року, коли відповідно до наказу ДПА України від 28.04.2000 року № 226 "Про створення інспекції по роботі з великими платниками податків" були створені спеціалізовані державні податкові інспекції по роботі з великими платниками податків. На сьогодні в Україні працює вже 7 таких спеціалізованих інспекцій: у містах Дніпропетровську, Донецьку, Запоріжжі, Луганську, Києві, Харкові та Одесі. З 1 жовтня 2006 року створена інспекція з обслуговування великих платників у м. Миколаєві.
В основу організації роботи податкової інспекції покладено принципи впровадження в життя нової політики, спрямованої на створення в суспільстві атмосфери довіри і взаєморозуміння між державою і громадянами в питаннях оподатковування, коли відношення між платниками податків і податкової служби будуються винятково на принципах взаємоповаги, порядності, прозорості і законності.
Великі промислові підприємства заслуговують особливої уваги у зв'язку з тим, що вони мають значний фінансовий вплив на розвиток економіки держави, регіону і є джерелом значних надходжень платежів до бюджету. Новий підхід в організації роботи з великими платниками податків лежить у зміні філософії сплачуваності податків, де методи переконання повинні домінувати над методами примусового стягнення податків. Для цього необхідно мати просте для трактування та застосування законодавство і прозоре адміністрування податків.
Стратегічною ціллю роботи спеціалізованої податкової інспекції є стимулювання платників податків у дотриманні ними фінансових зобов'язань і добровільної сплати податків у бюджет.
Таким чином, спеціалізована податкова інспекція з обслуговування великих платників вирішує першочергові завдання, за яких:
- повинна здійснюватися 100-відсоткова сплата нарахованих податкових зобов'язань;
- проводиться розширення бази оподатковування за рахунок залучення додаткових джерел сплати податків;
- зменшуватимуться суми податкової заборгованості минулих років.
Як уже зазначилося, великі платники податків - це основні бюджетонаповнюючі підприємства. 6 900 великих платників складають лише одну тисячну від загальної чисельності зареєстрованих. Їхній внесок у дохідну частину казни значний - 65,5 % від загальних надходжень до Зведеного бюджету України. Фінансовий вплив спеціалізованих інспекцій (по 6-и інспекціях і СДПІ ВПП у м. Києві) на формування бюджету подано на рис. 1.
Рис. 1 Місце СДПІ ВПП у формуванні Державного бюджету України
Протягом 2001-2004 років завдяки застосуванню передових методів роботи, спрямованих на формування принципово нового світогляду у платників податків, впровадженню індивідуального податкового супроводження підприємств у спеціалізованих інспекціях спостерігається не лише зростання щорічних податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів, а й збільшення питомої ваги надходжень від великих платників у загальнообласних надходженнях. Динаміку питомої ваги цих надходжень подано на рис. 2.
Рис. 2. Динаміка питомої ваги надходжень СДПІ ВПП до державного бюджету в загальнообласних надходженнях
Аналіз надходжень платежів до зведеного бюджету за 2004 рік свідчить, що загальна сума надходжень від великих платників податків становить 32,9 млрд грн, або 63 % від загальної суми надходжень. При цьому кількість платників податків даної категорії становить 6 389 при зареєстрованих 809 563 платників податків в цілому по Україні, що становить лише 0,11 відсотків від загальної кількості платників.
Станом на 01.01.2005 р. на обліку в спеціалізованих державних податкових інспекціях регіонів перебуває 948 великих платників податків, що в середньому складає:
- 0,11 % від загальної кількості зареєстрованих платників по Україні;
- 23,8 % від загальної кількості ВПП зареєстрованих у відповідних областях.
Проведений аналіз надходжень від великих платників податків на прикладі 2004 року в загальнообласних надходженнях свідчить про значний фінансовий вплив інспекцій ВПП. Питома вага великих платників податків (ВПП - 6 389) у загальній кількості платників податків (ПП - 809 563) станом на 01.01.2005 року та питома вага надходжень від ВПП у загальній сумі надходжень подані на рис. 3.
Рис. 3. Питома вага ВПП
Результати проведеного аналізу свідчать, що великі платники мають значний фінансовий вплив на економіку держави і тому потребують особливої уваги, а саме: змінити напрями, методи та принципи роботи з одночасною зміною політики.
Обслуговування платників, що сплачують значні податки, індивідуальний підхід до кожного платника, налагодження партнерських відносин між платником та податковою службою, забезпечення добровільної сплати податків - це основні принципи діяльності спеціалізованих інспекцій по роботі з ВПП. Одночасно потрібно зауважити, що організація роботи з великими платниками

 
 

Цікаве

Загрузка...