WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Фінансова безпека фондового і страхового ринку - Реферат

Фінансова безпека фондового і страхового ринку - Реферат


Реферат на тему
Фінансова безпека фондового і страхового ринку
План
1. Індикатори безпеки фондового ринку
2. Фінансова безпека страхового ринку
Література
1. Індикатори безпеки фондового ринку
Досягнення критеріальних вимог до фінансової безпеки держави загалом і окремих її складових зокрема визначається системою конкретних індикаторів. Індикатор при цьому відображає стан об'єкта, його якісні і кількісні параметри.
Індикатори безпеки фондового ринку:
Обсяг фондового ринку (капіталізація). Наприклад, обсяг лише ринку корпоративних ЦП США оцінюється спеціалістами в 9 трлн. дол. Питома вага акцій компаній США на світовому фіннсовому ринку складає приблизно - 45%; близько 20% - Японії; 10 - Великобританії; 3,6 - Франції; 3,5 - Німеччини; 2,5 - Канади; а решта 15% - інших країн світу. Близько 70% повнолітніх працюючих громадян США регулярно спрямовують свої пенсійні накопичення не на банківські рахунку, а в інвестиційні фонди , які розміщують ці кошти в акціях та інших цінних паперах. Євросоюз є другим за велечиною фондовим ринком світу з обсягом приблизно 5 трлн. дол. Рівень капіталізації вітчизняного ринку корпоративних ЦП на кінець минулого століття оцінювався економістами приблизно у 2 млрд. дол. За останні роки цей рівень не лише не підвищився, а продовжує знижуватись, при цьому левова частка обороту припадає на позабіржовий ринок.
Співвідношення обсягу капіталізації до ВВП. По відношенню до вітчизняного фондового ринку даний показник є одним із найнижчих у світі - 4-5%. Скажімо, капіталізація Рсійського ринку оцінюється в понад 20%, мексиканського - 34%. При цьому, усі ринку, що розвиваються підвищують рівень капіталізації. В Україні ж спостерігається обернена ситуація.
Ємність фондового ринку. Вітчизняний фондовий ринок має доволі значний потенціал. В Україні зареєстровано понад 30 тис. акціонерних товариств, хоча і 2/3 з них закритого типу.
Темпи розвитку. Фондовий ринок США в середньому кожного року зростає на 10 - 15%. В Європі в останні роки динамічно розвивається Росій-ський фондовий ринок.
Обсяг біржової і позабіржової торгівлі.
Фондові індекси. Серед найбільш відомих у світі фондових індексів японські Nikkei i Topic (що розраховується на основі усіх акцій на Токійській фондовій біржі); американські Dow Jones, Standard & Poor's - 500, NASDAQ Composite Index (індекс електронної біржі НАСДАК, де котируються ЦП переважно технологічних компаній); Лондонської фондової біржі FTSE; Паризької біржі CAC - 40, Міланської фондової біржі MIBTEL та інші.
З початком розвитку українського фондового ринку спеціалістами робилися неодноразові спроби використання наявних світових методик і розробки на їх основі власних українських індексів. Першовідкривачами в цьому напрямку стали фахівці газети "Фінансова Україна", які прийняли рішення ввести індекс, що відображав би ситуацію на ринку цінних паперів, що котуються на українських біржах. Таким індикатором став L-індекс. Він обчислювався за групою акцій 10 компаній. Головним критерієм при відборі акцій цих компаній було забезпечення ліквідності протягом останніх двох місяців і, як мінімум, щотижневе котирування акцій.
У зв'язку з відсутністю достатньої кількості компаній, акції яких відповідали б наведеним критеріям, конкуренції при визначенні компаній, що входять до L-індексу, на початковому етапі практично не було. Тому градації за іншими критеріями (розміром маржі, темпи зростання курсової вартості акцій, періодичність котирування і т.д.) не здійснювалось. Тому даний індекс практично не міг достовірно відтворювати фондової ситуації на українському ринку, а був розроблений практично з метою для того, щоб і на українському терені існували індекси. Це був перший індекс, так можна сказати, навчально-пробний.
З початком розвитку та стабілізації економіки створюється ще один фондовий індекс, який регулярно публікує Газета "Бізнес" із 1997 року - WOOD-15 Даний індекс розроблений та наданий компанією. WOOD&Company. Індекс WOOD-15 заснований на методології, розробленій Міжнародною фінансовою корпорацією для ринків, що розвиваються. Ця методологія дає змогу враховувати всі зміни, що відбуваються на ринку, у тому числі злиття і поглинання компаній, банкрутства, внесення нових компаній до бази індексу. База індексу фіксується на період один місяць. Зміна ринкової капіталізації компаній, внесених до індексу, впливає на його щотижневу зміну. Даний індекс відображає співвідношення загальної ринкової капіталізації компанії, що входить до бази та первісної капіталізації компанії. Первісне значення індексу зафіксоване в момент першої публікації на рівні 1000 станом на 13.06.1997 року.
Індекс КАС-20 офіційно розраховується з 1 січня 1997 року. Він призначений для портфельних інвесторів, що вкладають своїх кошти рівномірно в акції декількох компаній. На момент створення індексу КАС-20 компанія "Альфа-Капітал" не мала на меті простежувати акції лиш тих підприємств, що знаходяться в портфелі компанії або в портфелях клієнтів. Саме тому до розрахунку індексу входять акції різних галузей і напрямків.
На сьогодні чи не основним індексом який характеризує динаміку змін на вітчизняному ринку є індекс ПФТС, який відображає зміни на позабіржовому ринку.
Співвідношення між обсягами державних і корпоративних цінних паперів. Світова практика визначає таке співвідношення на рівні 0,7-0,9:1.
Частка довгострокових боргових зобов'язань, що котируються на ринку.
Частка високоліквідних і низьколіквідних ЦП на ринку.
Термін поставки грошей в обмін на ЦП. Міжнародні стандарти в цій сфері формалізуються формулою Т+3 (реальна поставка грошей на третій день після укладення угоди).
Рівень потенційних втрат на ринку.
Аналіз фондового ринку через призму критеріїв дозволяє визначити найбільш уразливі його елементи:
- тенденція зосередження всього прирощення цінних паперів у сфері короткострокового спекулятивного обігу є перепоною для розширення інвестиційного потенціалу;
- надмірне зростання обсягу облігацій внутрішніх державних позик;
- криза

 
 

Цікаве

Загрузка...