WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Наднаціональні та суспільні інститути у забезпеченні глобальної та європейської безпеки - Реферат

Наднаціональні та суспільні інститути у забезпеченні глобальної та європейської безпеки - Реферат


Реферат на тему
Наднаціональні та суспільні інститути у забезпеченні глобальної та європейської безпеки
План
1. Наднаціональні інститути у забезпеченні глобальної безпеки
2. Спеціалізовані постійно діючі органи
3. Міжнародні валютно-кредитні інститути
Література
1. Наднаціональні інститути у забезпеченні глобальної безпеки
Нині ще не існує завершеної єдиної системи міжнародної чи європейської безпеки. Глобальна безпека - це, очевидно, справа для порядку денного ХХІ століття.
У той же час характерною рисою сучасного міжнародного простору є його організаційно-структурований характер. Міждержавні стосунки, зіткнення національних інтересів, вирішення існуючих протиріч завжди, рано чи пізно, включають у дію систему міжнародних організацій та міжнародно-правових режимів глобального, регіонального чи субрегіонального рівня (див. рисунок).
Організація Об'єднаних Націй (ООН) є типовою глобальною системою. Вона знаходиться у центрі розгалуженої системи великих та малих міжнародних організацій і протягом майже 50 років після Другої світової війни була найбільш впливовою міжнародною організацією глобального рівня, яка виконувала роль арбітра у міжнародних суперечках, сприяла послабленню напруги та зміцненню міждержавної стабільності і була важливим інститутом попередження воєнних дій та збройних конфліктів. Стаття 1 Статуту ООН говорить про те, що головною метою діяльності Організації є підтримка міжнародного миру та безпеки, і з цією ціллю вона буде здійснювати ефективні колективні дії задля попередження та усунення загрози миру та придушення актів агресії або інших порушень миру і проводити мирними засобами, відповідно до принципів справедливості та міжнародного права, залагодження або вирішення міжнародних суперечок або ситуацій, які можуть призвести до порушення миру.
ООН має шість головних органів: Генеральну Асамблею, Раду Безпеки, Економічну і Соціальну Раду, Раду з Опіки, Міжнародний Суд і Секретаріат.
Рада Безпеки, згідно зі Статутом, несе головну відповідальність за підтримання міжнародного миру і безпеки. У 1965 році кількість її членів було збільшено з 11 до 15 (перша поправка до Статуту): п'ять постійних членів - Великобританія, Китай, Росія, США, Франція - і десять членів, які обираються Генеральною Асамблеєю на два роки за географічною ознакою. П'ять з десяти членів переобираються щороку. На відміну від інших органів ООН, тільки Рада Безпеки має право приймати рішення, обов'язкові для виконання всіма членами ООН.
Економічна і Соціальна Рада (ЕКОСОР) - головний орган з координації економічної діяльності ООН та спеціалізованих установ, пов'язаних з ООН. Важливість цього органу засвідчує той факт, що на нього припадає майже 70% всіх бюджетних ресурсів, а також персоналу ООН. У 1965 році кількість членів Економічної і соціальної ради було збільшено з 18 до 27 і в 1973 році - до 54 членів (друга і четверта поправки до Статуту). По регіонах представництво розподіляється так: 14 місць - квота Африки, 10 - Латинської Америки, 11 - Азії, 13 - Західної Європи й інших країн і 6 - країн Східної Європи.
Як один із шести головних органів ООН Економічна і Соціальна Рада має такі функції і повноваження:
обговорює міжнародні економічні і соціальні проблеми глобального і міжгалузевого характеру і розробляє рекомендації щодо політики з цих проблем для країн-членів і для системи ООН;
проводить дослідження, складає доповіді, розробляє рекомендації з міжнародних проблем в економічній і соціальній сферах Генеральній Асамблеї, членам Організації та зацікавленим спеціалізованим установам;
заохочує держави до дотримання прав людини і основних свобод для всіх;
скликає міжнародні конференції і розробляє для подання Генеральній Асамблеї проекти конвенцій з питань, що входять до її компетенції;консультує відповідні неурядові організації з питань, які входять до її компетенції та ін.
2. Спеціалізовані постійно діючі органи
ФАТФ (FATF) - Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням "брудних грошей" - впливовий міжурядовий орган, зі штаб-квартирою в Парижі, створений у липні 1989 року на паризькій зустрічі глав держав "Великої сімки", який об'єднує на сьогодні 31 країну і 2 міжнародні організації. Донедавна у ФАТФ входило 29 країн, але на берлінській сесії в червні 2003 року як повноправні члени до неї були прийняті Росія і ПАР, які раніше приймали участь у роботі Групи як спостерігачі.
Необхідність створення була зумовлена двома основними причинами:
розвитком наркоманії;
зростаючою фінансовою могутністю наркосиндикатів та інших організованих злочинних груп.
Таким чином, на першому етапі пріоритетом цього органу була боротьба з відмиванням доходів, отриманих від торгівлі наркотиками. Сьогодні діяльність ФАТФ має три головних напрями:
поширення дії прийнятних рекомендацій на всі континенти та регіони земної кулі;
перевірка рівня виконання в державах-членах та інших державах заходів для боротьби з відмиванням брудних грошей , заснованих на 40 рекомендаціях ФАТФ (діють з 1990 року);
відстеження загальносвітових методів і схем відмивання злочинно нажитих капіталів і розробка контрзаходів.
Отож, важливою сферою діяльності ФАТФ є моніторинг типології нових методів відмивання грошей, що застосовуються у злочинному світі, а також верифікація превентивних і запобіжних заходів і методів протидії цьому явищу.
Україна була внесена в "чорний" список ФАТФ ще в 2001 році. Однак українською стороною практично до кінця 2002 року не було прийнято ніяких змін у законодавстві. І хоча з деяким запізненням Верховна Рада України прийняла необхідний закон, експертів Групи він не задовольнив, тому що в ньому не були враховані Вимоги, висунуті ними раніше. Тому 20 грудня 2002 року Група рекомендувала країнам-учасницям ввести контрзаходи стосовно України, що відразу позначилося на уповільненні швидкості і підвищенні вартості банківських операцій за участю українських кредитно-фінансових установ. Відразу після введення контрзаходів були прийняті необхідні зміни в Законі України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом", а також у Карний і Кримінально-процесуальний кодекси України. Тому на наступному пленарному засіданні, яке проходило в лютому 2003 року в Парижі, санкції були зняті. А з чорного списку ФАТФ Україна була виключена лише в березні 2004 року. Це стало можливим лише після того як експерти ФАТФ попрацювали в Україні і переконалися, що прийняте законодавство успішно застосовується і лазівок для відмивання грошей не існує.
Базельський комітет банківського нагляду створений у грудні 1988 року. Організовує роботу, щодо активізації долучення банківського сектору держав до боротьби із відмиванням "брудних грошей" (зокрема, в частині не приховування доходів, які надходять від злочинної діяльності, особливо від незаконної торгівлі наркотиками).
Всесвітня торгова організація (ВТО) - заснована 8грудня 1994 року, і є спадкоємицею Генеральної угоди по тарифам і торгівлі (підписана 23 країнами в 1947 році). ВТО створена з метою регулювання

 
 

Цікаве

Загрузка...