WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Аналіз виконання місцевого бюджету - Реферат

Аналіз виконання місцевого бюджету - Реферат

промисел (112%), платі за державну реєстрацію (195%), єдиному податку (324,4%), державному миту (130.9%).
Крім того, міською радою безпідставно заплановано надходження коштів від приватизації майна в сумі 55,0 тис. грн. По яких поступлень зовсім не було.
Дотація з обласного бюджету поступила в сумі 5582,0 тис. Грн. При річному бюджетному призначенні 5582,0 тис. грн., що становить 100%. Крім того одержано позику з обласного бюджету в сумі 435,0 тис. грн. Із загальної суми позики одержаної із державного бюджету направлено: 1) на погашення заборгованості по З/П - 315 тис. грн.; 2) по допомогах сім'ям з дітьми - 120 тис. грн.
Бюджет району 2001 року складено і затверджено по доходах і видатках в сумі 10170,1 тис. грн., в тому числі: загальний фонд 8661 тис. грн. І спеціальний фонд 2174,4 тис. грн.
Доходи заплановані виходячи із виробничої програми господарських організацій та підприємств.
В районний бюджет поступила дотація з обласного бюджету в сумі 4945,7 тис. грн. Субвенція на фінансування пільг та субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу та житлово-комунальних послуг становить 2015,0 тис. грн.
До зведеного бюджету району включені слідуючі дотаційні бюджети (табл. 6).
Табл. 6. Дотаційні бюджети, включені до зведеного бюджету Монастириського району.
Назва бюджетів Кількість Сума дотацій
Коропецький селищ-ний бюджет
Сільські бюджети 1
28 71,0
887,3
Разом 29 958,3
Бюджетів затверджених місцевими радами з перевищенням видатків над доходами немає.
План доходів до бюджету Монастириського району власних надхо-джень виконано на 72,7%. Дотація з державного бюджету виконана на 100%. В загальному план доході виконано на 93,2%. Недопоступило до плану 688 тис. грн.
В основному невиконаний план доходів по таких платежах: по прибутковому податку з громадян на 159,9 тис. грн. (86,5%), по платі за землю на 254,7 тис. грн. (37,3%), по надходженнях від продажу землі на 65,6 тис. грн. (3.8%) та інші (табл. 4).
Структура дохідної частини бюджету району за 2002 рік наведена в додатку 7.
На 2002 рік по всіх підприємствах району проведена відповідна робота по збільшенню виробництва найважливіших видів продукції та зменшенню заборгованості по платежах до бюджету району. Зокрема по підвищенню якості продукції.
3.2. Аналіз видаткової частни бюджету району.
Видатки бюджету - кошти, що спрямовуються на здійснення програм та заходів, передбачених відповідним бюджетом. За винятком коштів на погашення основної суми боргу та повернення надміру сплачених до бюджету сум.
Видатки бюджету класифікуються за:
1) функціями. З виконанням яких пов'язані видатки (функціональна класифікація видатків);
2) економічною характеристикою операцій, при проведенні яких здійснюються ці видатки (економічна класифікація видатків);
3) ознакою головного розпорядника бюджетних коштів (відомча кла-сифікація видатків);
4) за бюджетними програмами (програмна класифікація видатків).
Функціональна класифікація видатків має такі рівні деталізації:
1) розділи. В яких визначаються видатки бюджетів на здійснення від-повідно загальних функцій держави, Автономної Республіки Крим чи місцевого самоврядування;
2) підрозділи та групи. В яких конкретизуються напрями спрямування бюджетних коштів на здійснення відповідно функцій держави, Автономної Республіки Крим чи місцевого самоврядування.
За економічною класифікацією видатки бюджету поділяються на поточні видатки, капітальні видатки та кредитування за вирахуванням погашення, склад яких визначається Міністром фінансів України.
Відомча класифікація видатків бюджету визначає перелік головних розпоряджень бюджетних коштів. На її основі Державне казначейство України та місцеві фінансові органи ведуть реєстр усіх розпорядників бюджетних коштів.
Програмна класифікація видатків бюджету застосовується при формуванні бюджету за програмно-цільовим методом.
До видатків, які здійснюються з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать видатки на:
1) органи місцевого самоврядування сіл. селищ. Міст районного зна-чення;
2) освіту:
дошкільну освіту;
загальну середню освіту (школи-дитячі садки);
3) первинну медико-санітарну, амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу (дільничі лікарні, медичні амбулаторії, фельдшерсько-акушерські та фельдшерські пункти);
4) сільські, селищні та міські палаци культури, клуби та бібліотеки.
До видатків, які здійснюються з районних бюджетів та бюджетів міст республіканського значення Автономної Республіки Крим і міст обласного значення та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать видатки на:
1) державне управління;
2) освіту;
3) охорону здоров'я;
4) соціальний захист та соціальне забезпечення;
5) державні культурно-освітні та театрально-видовищні програми (театри, бібліотеки, музеї, виставки, палаци і будинки культури, школи естетичного виховання дітей);
6) державніпрограми розвитку фізичної культури і спорту.
До видатків місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, належать видатки на:
1) місцеву пожежну охорону;
2) позашкільну освіту;
3) соціальний захист та соціальне забезпечення;
4) місцеві програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою населених пунктів;
5) культурно-мистецькі програми місцевого значення;
6) програми підтримки кінематографії та засобів масової інформації місцевого значення;
7) місцеві програми з розвитку фізичної культури і спорту;
8) типове проектування. Реставрацію та охорону пам'яток архітектури місцевого значення;
9) транспорт. Дорожнє господарство;
10) заходи з організації рятування на водах;
11) обслуговування боргу органів місцевого самоврядування;
12) програми природоохоронних заходів місцевого значення;
13) управління комунальним майном;
14) регулювання земельних відносин;
15) інші програми. Затверджені відповідною радою згідно із законом.
Видатки, що можуть потенційно вплинути на всіх мешканців області, закріплюються за обласними бюджетами. Видатки, від яких виграють переважно мешканці компактно розташованого адміністративно-територіального утворення, закріплені за міськими та районними бюджетами. Зокрема, це загальна середня освіта, загальна медична допомога, включаючи програми санітарної освіти та соціального захисту для соціально незахищених в місцевому регіоні. Як-от у випадку соціальної допомоги людям похилого віку на дому.
Видаткові завдання суто місцевого значення закріплені за бюджетами міст республіканського (в АРК), обласного, районного значення, сіл та селищ. Всі бюджети відповідають за дошкільну освіту, первинну медичну допомогу, що подається місцевими клініками, фельдшерсько-акушерські пункти та культурно-видовищні програми. У містах районного значення з середніми школами та районними лікарнями саме районні бюджети відповідають за утримання цих установ.
У галузі програм соціального захисту, що пов'язані з наданням грошової допомоги і мають загальнодержавне охоплення, міста та райони надаватимуть законодавчо встановлені види допомоги, але отримуватимуть компенсацію своїх бюджетних видатків шляхом цільових субвенцій з держбюджету. Прикладами цільових трансфертів, що надаватимуться місцевим бюджетам з державного бюджету, є допомога сім'ям з дітьми та пільги ветеранам війни та праці.
Вищенаведені видатки бюджетів міст, сіл та селищ є такими, що бе-руться

 
 

Цікаве

Загрузка...