WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Бюджетний механізм та бюджетний механізм держави - Курсова робота

Бюджетний механізм та бюджетний механізм держави - Курсова робота

програм для підтримання більш важливих, принаймні на найнижчому рівні фінансування в реальній вартості.
" Варто іще раз зауважити, що всі кроки, що перераховані вище аналізуються і плануються до початку виконання бюджету. Як тільки бюджет приймається і починається його виконання, вибір інструментів для боротьби з інфляцією обмежується.
" Найбільш важливими є надійна інформація і прогнози,заздалегідь запланований і добре продуманий метод боротьби з інфляцією, а також чітке усвідомлення реального впливу інфляції на послуги, що надаються окремими бюджетними організаціями.
" Варто також зауважити, що інфляція може також підвищити ціну валюти доходів, так само як і її вартість. Це має привести до збільшення доходів, що частково може компенсувати вплив інфляції на видаткову частину.
Політичний вплив і корупція
Добра політика
o Уряди змінюються. Часто це не співпадає з бюджетним циклом. Новий уряд може розробляти інші політичні лінії і встановлювати свої пріоритети.
o В більшості бюджетів закладено можливість представлення нової політики. Але ця можливість, як правило, є обмеженою. Скоріше, бюджет нового уряду вже в повному обсязі відображатиме всі нові політичні лінії, пріоритети і нові програми.
o Тиск зацікавлених груп часто перешкоджає нормальному виконанню бюджету. Але цей тиск здоровий (в більшості випадків) і є прикладом демократії в дії. Інколи видасться неможливим вирішити певні проблеми, що виникають протягом поточного року в контексті бюджету.
o Перехідні періоди - це періоди, коли баланс між цілісністю існуючого бюджету і бажаними змінами нового уряду має збалансовуватись з особливою обережністю.
Погана політика
o "Поганій політиці" можна дати таке визначення, - це спроба політиків і урядовців тиснути на виконання бюджету і порушувати матеріальне право, а також перешкоджати ефективному виконанню бюджету.
o Такий тиск може проявлятись, починаючи від намагань "просунути" хорошого товариша чи родича на певну посаду в обхід нормальним процедурам, до диктування результатів важливого тендеру фірмі, колезі чи товаришу. Несанкціонований арешт коштів чи використання коштів не за призначенням є іще одним прикладом.
o Захист від невідповідного впливу та забезпечення найкращого виконання бюджету є головними причинами того, чому країни розробляють закони про державну службу, державні закупівлі, аудиторську діяльність та засоби контролю виконання бюджету.
o Прозорість діяльності, що пов'язана з виконанням бюджету, є головною характеристикою бюджетних систем, які змодельовані для захисту від невідповідного політичного впливу. Прозорість вважається наріжним каменем належного управління видатками.
o І, нарешті, зловживання бюджетною системою на політичному рівні, яке може й не бути незаконним, часто підриває довіру громадськості і може призвести до виникнення сумнівів щодо належного витрачання державних коштів. Прикладом може послужити недавній випадок з Прем'єр-міністром Франції, до спеціального фонду якого надходили для розподілення невраховані кошти як премії для його підручних і колег.
o Зрозуміло, що ця проблема поширюється не тільки на перехідні країни. Але там вона стає іще серйознішою, оскільки законодавча база і інститути, які займаються проблемою прозорості і контролю, менш розвинуті.
Корупція
o Людина є такою, якою вона є. Корупція існує в усіх урядах. Найчастіше корупція фінансове процвітає в країнах, які менше всього можуть собі її дозволити. Нігерія мала б бути дуже багатою країною. Насправді, економіка цієї країни слабка.Корупція має місце, коли державні службовці використовують свої посади для незаконного
привласнення державних коштів. Простіше кажучи, вони крадуть державні кошти.
o Така ситуація виникає, коли посадовець чи державний службовець вирішує, що його власний добробут важливіший за добробут народу.
o Державні кошти залишаються державними незважаючи на те, чи вкрадені вони прямо чи отримані в формі оплати роботи підрядника і закладені в вартість проекту. Ці суми здатні значно ускладнити будь-які проблеми з виконанням впорядкованого бюджету.
o Більшість суспільств живуть добре, коли є підтримка з боку народу і є довіра до уряду. Атмосфера корупції шкодить такій підтримці і довірі.
o Ось як ще впливає корупція на виконання бюджету:
1. Вкрадені гроші залишають суспільство і ефект економічного мультиплікатора губиться;
2. Гроші, які були виділені, не направляються на надання державних послуг;
3. Асигнування видатків визначається фаворитизмом, а не державними пріоритетами;
4. Порушується процес фінансової звітності;
5. Державні товари та послуги можуть бути гіршої якості і коштувати дорожче;
6. За умов обмеженого бюджету, державні послуги не надаються, а інші державні функції не виконуються.
oІ, на кінець, корупція державної влади підриває належне виконання бюджету, як й будь- який інший фактор, і зводить нанівець зусилля усієї бюджетної системи.
2.2. Бюджетна система і питання управління
Головні припиипи
" Для вирішення проблем виконання бюджету, які з'являються протягом року, необхідна продумана і прозора нормативно-правова база.
" Існують загальноприйняті принципи і набори інструментів, які можуть використовуватись для виходу із складних ситуацій.
Огляд
o Перехідні країни стикаються з певними проблемами під час виконання бюджету.
o Сюди входять: ліквідація заборгованості, порядок понесення видатків у випадку нестачі готівкових коштів (зарплата на першому місці, капітальні видатки на останньому; пенсія на першому місці і т.д.), впорядкований і прозорий процес перерахування трансфертів, належне управління резервними фондами.
o Цей перелік можна продовжувати. Але це ті питання, якими орган влади управляє, і які можуть причинити ряд серйозних проблем протягом виконання бюджету, якщо їх [питання] залишити без уваги.
o І знову необхідно встановити природу проблем, які пов'язані з виконанням бюджету, а потім ознайомитись із правилами та досвідом їх вирішення.
Борг
o Боргом називають невиконані зобов'язання органу влади сплатити за товари та послуги, причому нездатність сплатити за останні вийшла за межі нормального комерційного графіку, який було погоджено. Часто борг виникає тоді, коли в уряду немає готівкових коштів розплатитись за рахунками. Стандартними прикладами може послужити нездатність виплатити зарплатню і сплатити рахунки.
o Коли дозволяється накопичення боргу протягом певного періоду часу, то він переростає в заборгованість уряду. В цьому розумінні, боргом є безпроцентна "позика уряду".
o Борг може спричинити й ряд інших похідних проблем. Це не тільки те, що працівникам не виплачується зарплати, що, в свою чергу, не дозволяє їм робити власні видатки.
o Деякі борги можуть з'являтись в результаті поганого

 
 

Цікаве

Загрузка...