WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Виконання видаткової частини бюджетів - Курсова робота

Виконання видаткової частини бюджетів - Курсова робота

установ та закладів соціально-культурної сфери.
Зазначена проблема постійно порушується при розгляді питань, пов'язаних із розподілом додаткової дотації на зменшення фактичних диспропорцій між місцевими бюджетами через нерівномірність мережі бюджетних установ. У минулих роках це додаткове джерело фінансування спрямовувалося у переважній більшості на вирішення окремих тимчасових проблем. У першу чергу це стосується Турійського, Старовижівського, Локачинського районів, де за рахунок цих коштів вирішувались питання утримання органів місцевого самоврядування, реалізації окремих місцевих програм та інше. При отриманні додаткової дотації у 2004 році необхідно врахувати цільове призначення зазначеного фінансового ресурсу з дотриманням основних параметрів, визначених обласною державною адміністрацією.
На виконання державних програм соціального захисту населення місцевим бюджетам області спрямовано 136,2 млн.грн. коштів відповідних субвенцій з Державного бюджету України.
На виплату допомог сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам надійшло 78,2 млн. грн., що більше порівняно з минулим роком на 28,6 млн.гривень. Зазначені соціальні виплати повністю профінансовані відповідно до нарахованих у 2003 році допомог, ліквідовано заборгованість перед одержувачами, яка на початок року становила 15,5 млн.гривень.
Рис. 2.2. Стан між бюджетних розрахунків Державного бюджету України з місцевими бюджетами Волинської області станом на 1 січня 2004 року.
У січні поточного року з державного бюджету надійшло 2051,9 тис. грн. коштів субвенції на погашення заборгованості за наданими у минулому році пільгами та субсидіями населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу. Уже четвертий рік підряд в області ветерани війни і праці отримують такі пільги готівкою. З початку нинішнього року Законом України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" норми на придбання твердого палива збільшено до 1 тонни на домогосподарство. Обласною радою прийнято рішення щодо поширення готівкових виплат на громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. З метою своєчасного і повного використання коштів зазначеної субвенції головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з відповідними управліннями необхідно активізувати роботу з підготовки матеріалів для затвердження грошових норм на здійснення згаданих виплат.
Вимагає підвищення ефективності організація роботи місцевих органів влади та самоврядування по використанню коштів субвенції на надання інших, передбачених чинним законодавством пільг ветеранам війни Саме через недостатній рівень такої роботи у Любешівському, Ратнівському, Старовижівському районах залишились невикористаними і повернуті до державного бюджету 46,9 тис.грн. коштів субвенції, які належало спрямувати на забезпечення санаторно-курортним лікуванням ветеранів війни, проведення капітальних ремонтів інвалідам війни та надання інших пільг.
Стан міжбюджетних розрахунків Державного бюджету України з місцевими бюджетами Волинської області станом на 1 січня 2004 року зображено на рис.2.1.
Господарському комплексу області систематично надається допомога за рахунок коштів місцевих бюджетів, і в першу чергу, для реалізації заходів, передбачених програмами соціально-економічного та культурного розвитку регіонів.
В повному обсязі розрахувались бюджетні установи за спожитий природний та скраплений газ, електроенергію, надані послуги водопостачання і водовідведення. Однак, не забезпечено проведення 100-відсоткової оплати за надані послуги теплопостачання та спожите тверде паливо, борги по яких складають відповідно 147,2 і 53,3 тис.гривень. При цьому, у неоплачених послугах теплопостачання 52,0 відсотка (76,5 тис.грн.) рахується по установах міста Луцька, 37,1 відсотка (54,6 тис.грн.) установах Любомльського району та 10,8 відсотка (15,9 тис.грн.) установах Рожищенського району. Найбільші борги за спожите тверде паливо в установах Рожищенського (20,8 тис.грн.), Маневицького (20,1 тис.грн.) та Іваничівського (11,8 тис.грн.) районів.
За рахунок субвенції з держбюджету на надання пільг ветеранам війни і праці, ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ та субсидій населенню на оплату енергоносіїв та житлово-комунальних послуг повністю проведені як поточні розрахунки так і погашено заборгованість минулих років. Станом на 1 січня 2004 року дебіторська заборгованість по області склала 35,4 тис.гривень. Однак, протягом року головфінуправління змушене було неодноразово інформувати облдержадміністрацію, Луцького міського голову про незадовільну організацію розрахунків по підприємствах та організаціях міста Луцька за надані ними населенню пільги та субсидії за механізмом постанови Кабінету Міністрів України від 23 січня 2003 року № 113. Лише надходження субвенції грошовими коштами, по заключних оборотах у січні поточного року, у сумі 1,6 млн.грн. дало можливість розпорядникам коштів по цих виплатах розрахуватись з підприємствами-надавачами послуг за поточний рік і погасити заборгованість минулих років. Обсяги проведених містом у січні поточного року розрахунків по пільгах і субсидіях населенню складають лише 30,3 відсотка місячних призначень. Через неповну оплату у місті з першого місяця року формується заборгованість більше 700 тис.гривень.
На розвиток житлово-комунального господарства із загального фонду місцевих бюджетів спрямовано 21836,1 тис.грн., або на 7,8 відсотка більше 2002 року, що дало змогу виконати роботи по капітальному ремонту житлового фонду на 3058,7 тис.грн., та благоустрою міст, сіл, селищ області на 18527,2 тис.гривень.
У капітальне будівництво спрямовано 28115 тис.грн., в тому числі 7501,3 тис.грн. з обласного бюджету, що дало змогу ввести в експлуатацію І чергу школи с.Боголюби Луцького району на 198 учнівських місць, завершити реконструкцію міської клінічної лікарні у м.Луцьку, добудову обласного ліцею, провести реконструкцію теплових мереж мікрорайону цукрового заводу у м.Володимирі-Волинському, водопостачання житлових будинків у м.Ковелі.
У минулому році збільшились обсяги на фінансування програм, затверджених відповідними радами. Зважаючи на важливість житлового будівництва у сільській місцевості на кредитування індивідуальних сільських забудовників виділено під цільову програму "Власний дім" 200,5 тис.грн., з яких майже третя частина - кошти обласного бюджету. Для пільгового довготермінового кредитування молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво і придбання житла використано 330,5 тис.грн., що на 14 відсотків більше попереднього періоду. Профінансовано 2631,5 тис.грн. для будівництва та придбання житла військовослужбовцям, звільненим у запас, або відставку за рахунок субвенції із державного бюджету.
У 6 разів більше як у 2002 році (653,6тис.грн.) спрямовано на розвиток малого підприємництва.
Для проведення внесків органів місцевого самоврядування у статутні фонди суб'єктів підприємницької діяльності

 
 

Цікаве

Загрузка...