WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Виконання видаткової частини бюджетів - Курсова робота

Виконання видаткової частини бюджетів - Курсова робота

здійснюється в розрізі зміни її обсягу, термінів виникнення (прострочена) та видів неоплачених одержаних та наданих послуг.
Підсумки виконання місцевого бюджету за доходами і видатками та пропозиції щодо вирішення проблем, які виникають у цьому процесі, мають розглядатися відповідними органами виконавчої та представницької влади в установлені законодавством терміни.
Протягом року виконавчий орган здійснює аналіз відхилень фактичних видатків від запланованих у бюджеті. Різниця може бути спричинена недостатністю надходжень або збільшенням фактичних видатків, що часто є причиною виникнення заборгованості. Для повноти картини здійснюється також аналіз відхилень порівняно з показниками попереднього року і квартальних відхилень.
Достатньо високий рівень виконання місцевих бюджетів у 2003 році за доходами створив належну базу для фінансового забезпечення першочергових заходів, пріоритетних програм подальшого розвитку галузей соціально-культурної сфери, здійснення поетапного реформування системи оплати праці працівників бюджетних установ.
На основі звіту про виконання місцевих бюджетів Волинської області, поданого до органів Державного казначейства, видаткова частина загального фонду бюджету у 2003 році профінансована на 99,6 відсотка. За рахунок власних надходжень проведено 38,1 відсотка видатків, 61,9 відсотка - за рахунок дотації вирівнювання та субвенції з державного бюджету. Аналіз виконання обласного бюджету за 2002-2003 роки по основних кодах бюджетної класифікації загального та спеціального фонду.
Протягом 2003 року фінансування соціально-культурних галузей забезпечено на 98,9 відсотка до запланованого. При цьому установи та заклади освіти профінансовані на 99,1 відсотка, охорони здоров'я - 99,4, соціального захисту населення - 98,2, культури і мистецтва - 98,5 та фізичної культури і спорту - 98,2 відсотка. Ці показники свідчать про дотримання принципу рівномірності у фінансуванні видатків по галузях. На фінансування вищезгаданих галузей спрямовано 516,5 млн.грн., що на 72,2 млн.грн. більше, ніж за 2002 рік. Рівень фінансування галузей соціально-культурної сфери області з місцевих бюджетів за 2002-2003 роки в розрізі районів та міст. Структура виконання місцевих бюджетів у розрізі функціональної класифікації видатків загального фонду за 2003 рік на рис. 2.6.
Відповідно до вимог законодавчих і нормативних документів першочергово фінансувались захищені статті бюджету та видатки з оплати спожитих енергоресурсів.
У виконанні видаткової частини місцевих бюджетів області основним впродовж 2003 року залишалося питання забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам установ бюджетної сфери. Фінансування зазначених витрат здійснювалось відповідно до вимог Закону України "Про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2003 рік" з урахуванням відновлених співвідношень в оплаті праці, порушених при запровадженні розміру мінімальної заробітної плати 185 гривень на місяць. На цю мету постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2003 року № 1213 затверджено додаткову дотацію з державного бюджету в обсязі 12447,8 тис. гривень. Виплата заробітної плати забезпечена, враховуючи і підвищений згідно Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2003 рік" розмір мінімальної заробітної плати з 1 грудня 2003 року 205 гривень. Заборгованість протягом року не допускалась, станом на 1 січня 2004 року борги із зазначених виплат відсутні.
Рис. 2.1. Структура виконання місцевих бюджетів в розрізі функціональної класифікації видатків загального фонду за 2003 рік.
Сума виплаченої заробітної плати працівникам бюджетних галузей області за минулий рік склала 284129,0 тис. грн., що становить 99,3 відсотка до уточнених річних призначень. Порівняно з попереднім роком обсяг цих виплат зріс на 25 відсотків або на 56826,9 тис.гривень. Питома вага видатків на заробітну плату з нарахуваннями у загальному фонді місцевих бюджетів за минулий рік складає 48,6 відсотка і залишилась на рівні 2002 року.
Частка цих виплат у поточному році збільшується у зв'язку із подальшим упорядкуванням умов оплати праці через збільшення питомої ваги посадових окладів у структурі заробітної плати та запровадженням з 1 листопада 2004 року розміру мінімальної заробітної плати 237 гривень на місяць.
Збільшено проти 2002 року обсяг фінансування медикаментів на 13,6, продуктів харчування - на 30,1 відсотка. За минулий рік на зазначені витрати спрямовано 25049,0 тис.грн. коштів місцевих бюджетів, що більше порівняно з 2002 роком на 4725,9 тис.грн., або на 23,3 відсотка.
Зниження рівня фінансування витрат на медикаменти порівняно з попереднім роком допущено у Камінь-Каширському, Любешівському районах, містах Ковелі та Луцьку. На одного жителя Любешівського, Локачинського районів припадає відповідно 2,88 та 3,76 гривні при середньому забезпеченні видатками на медикаменти по районах і містах області 5,46 гривні.
Значно покращилось забезпечення медикаментами у місті Володимирі-Волинському, Луцькому, Іваничівському та Старовижівському районах.
Витрати за рахунок бюджетних коштів на придбання продуктів харчування установами освіти, охорони здоров'я, соціального захисту Камінь-Каширського, Любешівського районів та міста Ковеля менші від попереднього року на 11-14 відсотків .
Залишається актуальним питання вдосконалення розміщення мережі бюджетних установ. Статтею 91 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" рекомендовано органам місцевого самоврядування не приймати у 2004 році рішення, що призводять до збільшення чисельності працівників бюджетних установ.
Аналіз фактичної чисельності працівників бюджетних установ станом на 1 січня 2004 року показав, що у цілому по області загальна кількість ставок порівняно з початком року збільшилась на 1318 одиниць. Зокрема, по органах місцевого самоврядування - на 321 од., закладах освіти - на 628 од., культури -на 442 од., фізичної культури та спорту - на 43 одиниці. В окремих районах приріст посад складає: у Камінь-Каширському районі - 201 од., Любомльському - 137 од., Горохівському - 121 од., Маневицькому - 94 од, Ратнівському - 92 од., Ківерцівському - 80 од., Шацькому - 60 одиниць.
Якщо мережа закладів освіти збільшується за рахунок розвитку дошкільної освіти у сільській місцевості, додаткового відкриття груп у дошкільних закладах, що забезпечується обсягом видатків на фінансування галузі, які враховуються при розрахунку міжбюджетних трансфертів, то не завжди виправданим є введення ставок та одиниць в установах культури, фізкультури та спорту, органах місцевого самоврядування. Враховуючи, що фінансові нормативи бюджетної забезпеченості на ці галузі недостатні для забезпечення належного рівня функціонування та розвитку діючих установ, збільшення штатної чисельності створює додаткову напругу в місцевихбюджетах, що ускладнює фінансування витрат соціального характеру. При цьому важливо не допускати зниження вже досягнутого рівня зайнятості працівників

 
 

Цікаве

Загрузка...