WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Джерела формування та склад доходу державного бюджету - Курсова робота

Джерела формування та склад доходу державного бюджету - Курсова робота

здійснювати контроль за доходами в бюджет, що відповідає міжнародним нормам, де Вищі органи фінансового контролю здійснюють прозорий контроль і за доходами, і за видатками.
Нова редакція статті 98 Конституції України розширює правове поле, в якому працює Рахункова палата, підсилює прийнятий у 2001 році Верховною Радою України Бюджетний кодекс, який закріпив статус Рахункової палати як суб'єкта бюджетного процесу з особливими повноваженнями.
Завдяки прийнятій поправці Рахункова палата вперше за п'ятирічну діяльність матиме змогу здійснювати цілісний контроль за Державним бюджетом України.
З оприлюднених Рахунковою палатою матеріалів платники податків України тепер знатимуть про справжні надходження до Державного бюджету України.
4. Державний бюджет України на 2003 р.
Кабінет Міністрів 5 грудня зареєстрував у Верховній Раді чотири законопроекти, "прийняття та реалізація яких сприятиме збільшенню доходів Державного бюджету України у 2003 році", - говориться у відповідному поданні.
Це проекти законів "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"; "Про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість"; "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань справляння акцизного збору" та "Про внесення змін до Митного кодексу України".
У змінах до закону про ПДВ Кабмін пропонує обмежити пільги по звільненню від ПДВ ліків, провести добровільну реструктуризацію бюджетного боргу по ПДВ на 35 місяців, вдосконалити механізм вексельних розрахунків по цьому податку. Реалізація цього закону "дозволить додатково мобілізувати до Бюджету у 2003 році близько 1,25 млрд. грн., зокрема 750 млн. грн. за рахунок покращення адміністрування податку; 500 млн. грн. за рахунок обмеження пільги по лікарських засобах та виробах медичного призначення", - стверджується у пояснювальній записці до законопроекту [12].
Щодо змін до закону про оподаткування прибутку підприємств, Кабмін пропонує, зокрема, скоротити можливості перенесення збитків на наступні періоди зі 100% їхньої суми до 40%, що, за розрахунками Кабміну, збільшить надходження до бюджету на 700 млн. грн.; ввести нову редакцію терміну "звичайна ціна" (додаткових 500 млн. грн.); застосувати новий порядок обчислення амортизаційних внесків (додаткових 150 млн. грн.). "В цілому прийняття цього проекту дозволяє збільшити надходження в бюджет вже в 2003 році, на суму понад 2 мрд. гривень", - стверджується у пояснювальній записці до законопроекту. Восени Кабінет Міністрів уже вносив аналогічний проект закону, однак він був відхилений Верховною Радою. Натомість депутатами був розроблений альтернативний законопроект, який передбачав щоквартальну сплату податку з прибутку і скасування авансових платежів, однак Президент України наклав на нього вето.
Поправки Кабміну до законів про акцизи передбачають збільшення всіх ставок акцизів на бензини до EUR60 за тону (для запобігання зменшенню надходжень від акцизу через перехід на виробництво сумішевих бензинів, які оподатковуються за ставкою EUR30); відміну пільг по акцизному збору на автомобілі і мотоцикли, що виробляються в Україні, в обсягах не менше 1000 штук на рік (в 2002 році пільга оцінюється в розмірі 90 млн. грн.); а також скорочення строків сплати акцизу по податкових векселях виробниками лікеро-горілчаної продукції с 90 до 30 днів (що, за розрахунками Кабміну, принесе додаткових 60 млн. грн.).
Також Кабмін пропонує перенести введення в дію Митного кодексу України з 1 січня 2003 року на 1 липня 2003 року.
Представлений Кабінетом Міністрів України на пленарному засіданні Верховної Ради України 24 вересня 2002 року проект закону про Державний бюджет України на 2003 рік був розглянутий та опрацьований у Комітеті Верховної Ради України з питань бюджету на предмет його відповідності вимогам Конституції України, Основним напрямам бюджетної політики на 2003 рік, положенням та нормам Бюджетного кодексу України, діючому законодавству України [2].
Розгляд та опрацювання проекту закону про Державний бюджет України на 2003 рік відбувався за участю представників Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Державної податкової адміністрації, Національного банку України, державних адміністрацій, інших органів виконавчої влади.
Планується:
Установити доходи Державного бюджету України на 2003 рік у сумі - 55.165.250,5 тис. гривень, у тому числі доходи загального фонду Державного бюджету України - у сумі 43.849.436,8 тис. гривень та доходи спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 11.315.813,7 тис. гривень, згідно з додатком № 1 до цього Закону.
Затвердити видатки Державного бюджету України на 2003 рік у сумі 53.265.865,6 тис. гривень, у тому числі видатки загального фонду Державного бюджету України - у сумі 41.061.248,1 тис. гривень та видатки спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 12.204.617,5 тис. гривень.
Установити граничний розмір профіциту Державного бюджету України на 2003 рік у сумі 1.899.384,9 тис. гривень, у тому числі профіцит по загальному фонду у розмірі 2.788.188,7 тис. гривень і дефіцит по спеціальному фонду у розмірі 888.803,8 тис. гривень, згідно з додатком № 2 до цього Закону."
Установити, що до доходів загального фонду Державного бюджету України на 2003 рік належать [2]:
1) податок на прибуток підприємств (крім податку на прибуток підприємств комунальної власності);
2) збір за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення та збір за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту;
3) збір за спеціальне використання лісових ресурсів державного значення;
4) платежі за користування надрами загальнодержавного значення;
5) акцизний збір з вироблених в Україні товарів (крім акцизного збору з вироблених в Україні товарів, що сплачується платниками за місцезнаходженням в Автономній Республіці Крим, акцизного збору з вироблених в Україні нафтопродуктів і транспортних засобів);
6) акцизний збір з ввезених на територію України товарів (крім акцизного збору з ввезених на територію України нафтопродуктів і транспортних засобів);
7) плата за ліцензії на певні види господарської діяльності, крім тих, що видаються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, виконавчими органами місцевих рад та місцевими органами виконавчої влади, та плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами;
8) кошти, отримані за вчинення консульських дій на територіїУкраїни, та 90 відсотків коштів, отриманих за вчинення консульських дій за межами України, в установленому Кабінетом Міністрів України порядку;
9) ввізне мито (крім ввізного мита з нафтопродуктів і транспортних засобів та шин до них);
10) рентна плата за нафту та природний газ, що видобуваються в Україні;
11) надходження від розміщення в установах банків тимчасово вільних бюджетних коштів, які обліковуються на рахунках Державного казначейства України;
12) державне мито в частині, що відповідно до закону зараховується до державного бюджету;
13) надходження від санкцій (штрафів, пені

 
 

Цікаве

Загрузка...