WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Організація виконання видаткової частини бюджетів - Курсова робота

Організація виконання видаткової частини бюджетів - Курсова робота

постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2003 року № 448 і обраховані, виходячи з діючих середніх розмірів стипендій та кількості стипендіатів.
В обласному бюджеті враховано кошти на оздоровлення дітей-сиріт, що навчаються і виховуються в обласних інтернатних закладах та обдарованих дітей-слухачів Малої академії наук, яка функціонує при обласних закладах позашкільної освіти, в сумі 464,5 тис.гривень.
Капітальні видатки по освітянській галузі на 2004 рік забезпечать проведення ремонтних робіт та реконструкції навчальних приміщень Сенкевичівської спеціальної школи-інтернату для дітей, які потребують корекції розумового розвитку, обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, проведення ремонтів та реконструкції котелень та систем опалення в обласному ліцеї-інтернаті, Володимир-Волинській та Люблінецькій загальноосвітніх школах-інтернатах для дітей-сиріт, Іваничівській та Рожищенській спеціальних школах-інтернатах для дітей, які потребують корекції розумового розвитку, придбання кухонного та медичного обладнання, комп'ютерної техніки, меблів для класних кімнат та гуртожитків інтернатних та інших закладів освіти, що фінансуються з обласного бюджету.
Асигнування з обласного бюджету у розмірі 210,0 тис.грн. спрямовуються на проведення обласних заходів з позашкільної роботи з дітьми, зокрема, 114,0 тис.грн. - на спортивно-масову роботу учнів шкіл області, проведення обласних змагань та турнірів, підготовку та участь у Всеукраїнській спартакіаді школярів, 96,0 тис.грн. - на проведення обласних предметних олімпіад та конкурсів, участь у всеукраїнських і міжнародних конкурсах учнівської творчості, олімпіадах та конференціях. На виконання обласних програм, а саме: " Програми роботи з обдарованою молоддю на 2000-2005 роки", "Програми розвитку краєзнавства на період до 2010 року", "Фізичне виховання - здоров'я нації", "Програми розвитку туризму в області на 2002-2010 роки", "Програми розвитку позашкільних навчальних закладів області на 2002-2008 роки", програми " Вчитель", заходів з реалізації Національної програми "Діти України", в обласному бюджеті передбачаються видатки в обсязі 240,0 тис.грн. і збільшені проти відповідного показника поточного року на 13,9 відсотка.
Прогнозні показники обласного бюджету в галузі освіти на 2005-2007 роки передбачають подальше вирішення комплексу питань, пов'язаних з реалізацією вимог Законів України, Указів Президента України, нормативно-правових актів у сфері забезпечення конституційного права громадян на освіту. Пріоритетними напрямами визначені зміцнення матеріально-технічної бази інтернатних закладів, поліпшення умов виховання та проживання вихованців цих закладів, виконання обласних програм розвитку освіти в наступні бюджетні періоди.
Обласний бюджет передбачає концентрацію фінансових ресурсів на розв'язання найбільш актуальних питань у галузі охорони здоров'я, що забезпечують вдосконалення рівня надання медичних послуг, здійснення профілактичних заходів та проведення роботи серед населення щодо утвердження здорового способу життя.
Видатки на утримання закладів охорони здоров'я обласного бюджету передбачені в сумі 49365,6 тис.грн., в тому числі по загальному фонду 48075,3 тис.грн., спеціальному - 1290,3 тис.гривень. Обсяг видатків загального фонду збільшено порівняно з плановими показниками 2003 року на 5781,1 тис.грн., або на 13,7 відсотка. На 2005 рік передбачається ріст видатків на охорону здоров'я на 11,0 відсотка, на 2006 рік - 22,1 відсотка, на 2007 рік - 34,4 відсотка у порівнянні з проектом бюджету на 2004 рік.
Обсяг видатків на охорону здоров'я обраховано Міністерством фінансів України за формулою, як і на 2003 рік, по нормативному методу із розрахунку на 1 жителя адміністративно-територіальної одиниці. Питома вага видатків обласного бюджету на охорону здоров'я області складає 33,4 відсотка.
За рахунок зазначених коштів планується утримання обласних лікарень, територіальних медичних об'єднань, санаторіїв, спеціалізованих закладів та заходів по охороні здоров'я, які мають загально обласне значення
Динаміка видатків на охорону здоров"я обласного бюджету та питома вага заробітної плати у структурі видатків за період 2002-2004 років на рис. 2.6.
В складі видатків на утримання бюджетних закладів охорони здоров'я основну питому вагу займають витрати на заробітну плату з нарахуваннями - 65,5 відсотка, які збільшені в порівнянні з попереднім роком на 4623,5 тис.грн., або на 17,2 відсотка. В асигнуваннях на оплату праці передбачено виконання статті 89 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" щодо доплати з 1 січня 2004 року до мінімальної заробітної плати 205 гривень, а з 1 листопада - 237 гривень та відновлення з 1 березня 2004 року міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень в оплаті праці, порушених при введенні мінімальної заробітної плати з 1 грудня 2003 року. На вказані виплати у 2004 році додатково передбачається 2835,5 тис.гривень.
4. Видатки місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу між бюджетних трансфертів
Стратегічним питанням для державної фінансової системи є пропорція між власними доходами місцевих бюджетів та субвенціями і дотаціями, які передаються з державного бюджету. Чим більшою у загальних доходах місцевого бюджету є частка власних доходів, тим більшою є її діяльність по збиранню податків та зборів. В результаті можна очікувати поліпшення податкової дисципліни та більш суворої системи державних фінансів. Також підтверджено, що за таких обставин спостерігається зростання ефективності державних видатків. Важливою функцією такого механізму є також зростання зацікавленості місцевих органів влади в розвитку підприємництва. Внаслідок такої зацікавленості можна помітити все більшу відданість органів місцевого самоврядування процесу формування сприятливіших умов для підприємств малого та середнього бізнесу. У цьому є механізм зворотної дії: чим більшу кількість фірм ви маєте, тим більшою є база для збирання податків, а отже і більшими будуть надходження для бюджету.
Фінансова система, що формується в Україні, тільки тоді стане ефективною, коли в її складі поряд із державними фінансами, чільнемісце буде належати місцевим фінансам як самостійному інституту.
Фінансові проблеми місцевої влади набули великої гостроти. Хронічна нестача грошей, фінансових ресурсів у органів місцевого самоврядування та нестабільність їхніх доходних джерел стали проблемою справді загальнодержавної ваги. Як наслідок, на місцях не вирішуються найболючіші життєві проблеми людей, занепадають міське господарство, соціально-культурна сфера (освіта, охорона здоров'я, культура), погіршується стан доріг та інших комунікацій міської інфраструктури.
Бюджетним кодексом України визначено нову систему міжбюджетних відносин на основі подальшої децентралізації функцій і повноважень між різними рівнями органів влади та наближення суспільних послуг до місця їх безпосереднього споживання, посилення ролі місцевого самоврядування через запровадження прозорої та стабільної системи взаємовідносин між державним та

 
 

Цікаве

Загрузка...