WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Організація виконання видаткової частини бюджетів - Курсова робота

Організація виконання видаткової частини бюджетів - Курсова робота

бюджетному процесі запроваджений близько двох років тому програмно-цільовий метод. Практичне застосування цього важливого інструменту, нажаль загальмувалося на рівні формульних процедур, не ставши повністю ідеологією бюджетного процесу для всіх його учасників, орієнтовно не на процес , а на результат.
Питання пріоритетів та ефективності використання завжди обмежених бюджетних ресурсів залишається найгострішою проблемою державного управління та місцевого самоврядування. Тому необхідно прискорити реформи у тих секторах бюджетної сфери, які є найближчими до потреб громадян і за станом яких громадяни оцінюють результати економічного зростання. Це передусім первинна медична допомога та загальна середня освіта, які належать до найменш реформованих. Крім офіційного безоплатного надання послуг , існують різноманітні схеми фінансування за рахунок коштів громадян, що поряд із низькою якістю та доступністю надання абсолютній більшості громадян медичних і освітянських послуг, викликає справедливі нарікання людей. Тому на розв'язання саме цих проблем необхідно спрямовувати передусім додаткові кошти, які держава отримає внаслідок наміченого економічного зростання. Така пріоритетність має зберігатись і в наступні роки, адже такі реформи неможливо здійснити за один чи два роки.
Серед структурних реформ необхідно визначитися , щодо запровадження системи надання адресної допомоги малозабезпеченим та соціально незахищеним верствам населення.
Ще однією важливою соціальною проблемою на вирішення якої має бути спрямована бюджетна політика на найближчі 5-10 років має стати житлова, на розв'язання, якої є два напрями. Перший - спорудження за рахунок бюджетних коштів соціального житла для тих категорій населення, які не можуть власними силами розв"язати житлове питання. Другий - розвиток кредитування спорудження та придбання житла.
Усі зазначені реформи пов"язанні із подальшим удосконалення міжбюджетних відносин.
На матеріалах дипломної роботи та розрахунків, проведених на основі статистичних даних головного фінансового управління можна зробити такі висновки і внести пропозиції щодо удосконалення Формули розподілу міжбюджетних трансфертів.
Статтями 88, 89, 90 Бюджетного кодексу України встановлено видатки місцевих бюджетів усіх рівнів, які розраховуються на основі нормативів бюджетної забезпеченості, економічна суть яких визначена статтею 94 Кодексу. Трактування нею суті фінансового нормативу бюджетної забезпеченості як частки від ділення загального обсягу фінансових ресурсів на кількість мешканців чи споживачів соціальних послуг не звільняє процесу бюджетного планування від суб'єктивного впливу, що розглядалось в період формування Кодексу як одне з першочергових завдань. Цього можна і необхідно позбавитись через розробку і запровадження у максимально стислі терміни державних мінімальних стандартів та нормативів на соціальні послуги, грошовий еквівалент яких і повинен братися за основу при розрахунках бюджетних витрат, включаючи розрахунки міжбюджетних трансфертів.
Через недостатні розміри фінансових нормативів бюджетної забезпеченості окремих галузей бюджетної сфери (50-70 відсотків до потреби) не вдається вирішити проблему збереження мережі закладів соціального забезпечення, культури, фізичної культури і спорту, реалізацію програм та заходів у галузі молодіжної політики. Оскільки власні можливості місцевих бюджетів суттєво обмежені, зазначене питання може бути урегульоване через формування міжбюджетних трансфертів у достатніх обсягах.
Залишається законодавчо неврегульованим питання функціонування та фінансування місцевих центрів професійної, медичної та соціальної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів. Зазначене не враховано у Бюджетному кодексі України і, відповідно, не передбачене в обсязі міжбюджетних трансфертів на соціальний захист та соціальне забезпечення місцевим бюджетам. Тому доцільно розглянути питання про внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині віднесення до видатків, що здійснюються з районних бюджетів та бюджетів міст обласного значення та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів місцевих бюджетів, центрів та відділень реабілітації для інвалідів і дітей-інвалідів місцевого значення, з одночасним врахуванням цих витрат при удосконаленні Формули розподілу міжбюджетних трансфертів.
Тенденція до збільшення обсягів субвенцій з державного бюджету на виконання державних програм соціального захисту населення (пільг, субсидій, допомог) вимагає подальшого удосконалення системи соціальних гарантій на основі поглиблення їх адресності. Основним напрямом вважаю запровадження дворівневого надання соціальних послуг. Першим рівнем соціального забезпечення пропонуємо визначити надання гарантованих виплат згідно Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" із розрахунку на одну дитину, Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист" в частині заміни пільг на оплату житлово-комунальних послуг грошовою виплатою. На другому рівні необхідно запровадити доплату малозабезпеченим сім'ям на вирішення матеріальних та соціально-побутових потреб, замінивши систему надання державних соціальних допомог малозабезпеченим сім'ям та субсидій населенню єдиним механізмом.
З року в рік проблемними залишаються питання щодо фінансового забезпечення діяльності апаратів місцевих рад. Передбачені розрахунковим показниками обсяги видатків на утримання органів місцевого самоврядування протягом останніхроків залишаються нижче мінімального рівня забезпеченості. Рекомендована постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2000 року № 890 "Про реалізацію абзацу третього статті 63 Закону України "Про Державний бюджет України на 2000 рік" гранична чисельність в кількості 1747 одиниць не забезпечує належної роботи органів місцевого самоврядування. Протягом останніх років для належного виконання власних (самоврядних) та делегованих повноважень рішеннями рад до їх апаратів додатково було введено 999 штатних одиниць. Передбачається, що до кінця поточного року кількість працівників органів місцевого самоврядування області збільшиться ще на 314 посад спеціалістів-землевпорядників. Враховуючи зазначені проблеми п при визначенні загального обсягу видатків для забезпечення необхідного мінімуму на утримання органів місцевого самоврядування області, в умовах існуючого адміністративно-територіального устрою пропоную:
- при обрахунку фінансового нормативу бюджетної забезпеченості використовувати зведені дані про касове виконання місцевих бюджетів;
- норматив кількості працівників виконавчого органу застосовувати при розрахунку обсягів видатків всіх рівнів, виходячи із діючих типових штатів, а також врахувати збільшення чисельності понад норматив .
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТУРАТУРИ
1. Аієва В. Аналіз казначейської системи виконання місцевих бюджетів: переваги та недоліки // Економіст. - 2000. №2. - с.51-53.
2. Планкарт Ш. Державні фінанси в умовах демократії. - К.:Либідь,

 
 

Цікаве

Загрузка...