WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Управління фінансовим забезпеченням туристичного підприємства (на прикладі готелю “Дружба”) - Курсова робота

Управління фінансовим забезпеченням туристичного підприємства (на прикладі готелю “Дружба”) - Курсова робота

проведення багатоваріантних, оптимізаційних та імітаційних розрахунків, з врахуванням впливу внутрішнього та зовнішнього середовища на обсяг та структуру виручки від реалізації послуг.
Аналіз виручки від реалізації послуг та контроль за досягненням розроблених планів виступають не тільки в якості інструмента оцінки діяльності персоналу готельного підприємства, а насамперед використовується для прийняття необхідних заходів щодо формування стратегії підприємства, його асортиментної, цінової, маркетингової політики.
Сума обсягу виручки від реалізації послуг і сума обсягу від реалізації покупних товарів та продукції власного виробництва утворюють загальну суму доходу готельного підприємства, тобто валовий доход. Валова реалізація характеризує повний обсяг наданих послуг та торговельної діяльності ресторану та інших торгових підрозділів готельного підприємства. Відносно до валової реалізації планують і враховують інші показники: комерційні витрати, витрати на оплату праці, прибуток та інші. Виручку від реалізації послуг, продукції та товарів планують і враховують у роздрібних цінах, включаючи націнку готельного підприємства.
Основною метою управління виручкою від реалізації послуг, продукції та товарів є забезпечення високих темпів розвитку готельного підприємства та задоволення попиту клієнтів готелю.
Відповідно до цієї основної мети перед управлінням виручкою від реалізації послуг постають такі найважливіші завдання:
o Ув'язка темпів росту розвитку виручки від реалізації послуг з розвитком ринку послуг та змінами його кон'юнктури.
o Планування обсягу обслуговування і надання необхідних послуг та реалізації товарів власної продукції, які забезпечують отримання підприємством необхідної суми прибутку.
o Забезпечення у процесі планування виручки від реалізації послуг ефективного використання ресурсного потенціалу, що є на підприємстві.
o Зв'язок планування структури виручки від реалізації послуг та товарів зі структурою попиту обслуговуючих контингентів, що проживають у готельному підприємстві.
o Планування обсягу та структури постачання сировини та товарів, які забезпечують ритмічну роботу готельного підприємства та його підрозділів.
З урахуванням основної мети та завдань будується система управління виручкою від реалізації послуг на підприємстві, визначається конкретний зміст цього управління і послідовність його здійснення.
Стратегічною метою управління підприємством готельного господарства є забезпечення максимально ефективного використання ресурсів при мінімальних витратах на їх утримування та обслуговування.
Розділ 2. Аналіз фінансового забезпечення діяльності готельного комплексу "Дружба"
2.1. Загальна характеристика діяльності готельного комплексу
У 2000 - 2001 роках стан матеріально-технічної бази готелю "Дружба" характеризувався наступними даними.
Таблиця 2.1
Аналіз якісного стану матеріально-технічної бази готельного комплексу "Дружба" за минулий та звітний рік
Показники Кількість номерів
2000 рік 2001 рік Відхилення
(+, -)
1
2
3
4
5=4-3
1
люкси трикімнатні двомісні 15
15
-
2 люкси двокімнатні одномісні
-
3
+3
3
напівлюкси двокімнатні двомісні
13
11
-2
4
напівлюкси півторакімнат. двомісні
20
20
-
5
напівлюкси однокім. поліпш. одномісні
6
6
_
6
напівлюкси однокімнатні одномісні
14
12
-2
7
однокімнатні 1 класу одномісні
30
24
-6
8
однокімнатні 2 класу одномісні
82
84
+2
9
однокімнатні 3 класу одномісні
23
24
+ 1
10
двомісні однокімнатні 1 класу
-
15
+15
11
двомісні однокімнатні 2 класу
151
123
-28
12
Разом:
352
352
.
Дані табл. 2.1 свідчать про те, що за два роки змінився якісний стан матеріально-технічної бази, хоча кількість номерів залишилась незмінна - 352 номерів. Так, проведений аналіз в готелі показав, що напівлюкси двокімнатні двомісні - не завжди були зайняті клієнтами. Були вимоги на люкси двокімнатні одномісні, яких не було у готелі у минулому році. Переобладнання дозволило з напівлюксів двомісних зробити люкси одномісні. Переобладнано також однокімнатні одномісні номери першого класу, їх кількість зменшилась. Також зроблено реконструкцію інших видів номерів. Така реконструкція відповідає попиту клієнтів і була направлена на збільшення коефіцієнту завантаження. Хоча за звітний рік завантаженість готелю становила 71,6 відсотків, що на 5,2 відсотків нижче рівня минулого року.
У звітному році в готелі встановлені ціни на номери, інформація про які наведена в таблиці 2.2.
Таблиця 2.2
Інформація про ціни за користування номерним фондом готелю "Дружба" за минулий рік
№ п/п
Категорії
Для громадян України (грн.) Для іноземних громадян (дол. США)
1
2
3
4
1
люкси 3-кімнат.
260
260
2
напівлюкси 2-кімнатні
170
170
3
напівлюкси 1,5-кімнаші 152
152
4
напівлюкси 1 -кімнатні
108
128
5 напівлюкси 1 -кімнатні 190 190
6
Поліпшені 2-кімнатні
92
118
7
одномісні поліпшені 68
88
8
комфортні, одномісні
98
144
Середня вартість одного номеру, без врахування ПДВ і готельного збору, для громадян України складає 91,6 грн., для іноземців - 98 дол. США.
Крім основних послуг які пов'язані з проживанням гостей у номерах, готельний комплекс "Дружба" надає також інші послуги. Так, готель "Дружба" мас ресторан в якому: три зали на 200 посадочних місць, бар, 2 буфети, кондитерський цех. Крім того готель має платну автомобільну стоянку на 86 місць, сауну, перукарню з жіночим та чоловічим залами, манікюрними і педикюрними місцями, майстерню з ремонту одягу і взуття, медпункт, пральню, стоматологічний кабінет, пункт обміну валюти, приймальний пункт хімчистки, зал гральних автоматів, кіоски: аптечний, сувенірний та преси, конференц-зал, тренажерний зал. На підставі укладених договорів окремі нежитлові і житлові приміщення надавалися в орендне користування. В звітному році 791,2 кв.м. площі було здано в оренду, або 4,2 відсотка від загальної площі готелю, в тому числі 5 номерів, площа яких складає 104,9 кв.м. Приміщення номерів надавалися в орендне користування для організації офісів зацінами, встановленими для вільного поселення громадян України.
За звітний рік завантаженість готелю становила 71,6 відсотка, що на 5,2 відсотка нижче рівня минулого року. На зниження коефіцієнта завантаження вплинуло зменшення кількості іноземних громадян та громадян країн СНД, які проживали у готелі. Крім цього, з метою підвищення рівня сервісу, деякі двомісні номери, після проведення в них ремонтних робіт, переведенні в одномісні, що теж вплинуло на зменшення завантаження готелю в звітному році, хоча дохідність таких номерів зросла, так як вони користуються підвищеним попитом у клієнтів.
2.2. Аналіз доходів готельного комплексу
Як правило, для досконалого вивчення фінансового забезпечення на підприємстві застосовується така модель економічного аналізу, що базується на даних фінансової звітності.
Таким чином, аналіз результатів діяльності готелю включає такі обов'язкові елементи:
1. Дослідження змін кожного показника за поточний період, що аналізується. Це - "горизонтальний" аналіз фінансових результатів за

 
 

Цікаве

Загрузка...