WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Аналіз прибутку та рентабельності ДП “Львівтрансгаз” - Курсова робота

Аналіз прибутку та рентабельності ДП “Львівтрансгаз” - Курсова робота


Курсова робота
Аналіз прибутку та рентабельності ДП "Львівтрансгаз"
Зміст
1 Загальна характеристика ДП "Львівтрансгаз"
2 Методика проведення аналізу прибутку та рентабельності на підприємстві
2.1 Вибір та обґрунтування системи основних ГЕП
2.2 Загальна характеристика прибутку та рентабельності
2.3 Методика аналізу використання ОВФ
2.4 Методика аналізу використання ОК
2.5 Методика проведення факторного аналізу прибутку від реалізації продукції
2.6 Методика проведення факторного аналізу рентабельності від реалізації продукції
3 Аналіз прибутку та рентабельності на ДП "Львівтрансгаз"
3.1 Аналіз ОТЕП діяльності ДП "Львівтрансгаз"
3.2 Аналіз використання ОФ на ДП "Львівтрансгаз"
3.3 Аналіз використання обігових коштів на ДП "Львівтрансгаз"
3.4 Факторний аналіз прибутку від реалізації природного газу на підприємстві
3.5 Факторний аналіз рентабельності від реалізації газу на ДП "Львівтрансгаз"
4 Напрямки і резерви підвищення прибутку та рентабельності на підприємстві
Висновки
Список використаної літератури
1 ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДП "ЛЬВІВТРАНСГАЗ"
"Львівтрансгаз" є дочірнім підприємством акціонерного товариства "Укргазпром". Предметом його діяльності є:
- видобуток та транспортування природного газу;
- зберігання газу в підземних сховищах;
- постачання та реалізація природного газу споживачам;
- розробка, експлуатація газових і газоконденсатних родовищ;
- виробництво і реалізація стиснутого природного газу, низько октанового бензину та скрапленого газу, як моторного палива для автомобілів;
- здійснення зовнішньоекономічної діяльності по узгодженню з акціонерним товариством;
- надання послуг вітчизняним та іноземним фірмам по підземному зберіганню газу;
- підрядна діяльність;
- виробництво товарів народного споживання та надання послуг населенню.
Підприємство здійснює свою виробничо-господарську діяльність на території Західної України. Більшість виробничих об'єктів підприємства розташовані на території Львівської, Волинської, тернопільської областей, а також частково Івано-Франківської, Хмельницької, Житомирської областей.
Економіко-географічне розташування регіону для здійснення діяльності ДП "Львівтрансгаз" є досить вдалим, оскільки забезпечується достатньо високий рівень розвитку соціальної і промислової інфраструктури. Виробничі і соціально-побутові об'єкти ДП знаходяться у добре економічно розвинутих районах України з великою кількістю різнорідних підприємств промисловості, сільського господарства тощо, яким постачається 56,8% реалізованого ДП "Львівтрансгаз" газу. Густа мережа залізниць, автомобільних шляхів і трубопроводів сполучає області з багатьма важливими економічними районами України і сусідніми країнами Східної і Західної Європи.
Здійснюючи виробничо-господарську діяльність переважно у прикордонних областях України ДП "Львівтрансгаз" має сприятливе стратегічне становище для розвитку зовнішньоекономічних зв'язків з державами Західної Європи, куди транзитом постачається понад 47,5% від загального надходження газу в систему газопроводів. Історично найтісніші зв'язки склалися підприємства з безпосередньо найближчими сусідами: Польщею, Білорусією, Росією та Туркменистаном, які є основними постачальниками природного газу.
Вироблені газові поклади в Дашаві, Опар, Угерсько і Білче-Валиці, які мають сприятливі геолого-промислові характеристики, розташовані безпосередньо біля головних експортних газопроводів та поблизу країн Західної Європи, дозволили створити на їх базі найбільші на континенті підземні газосховища.
Серед найбільших споживачів газу у ДП "Львівтрансгаз" числяться: Луцький державний підшипниковий завод, Луцький картонно-рубероїдний завод, Шовковий комбінат, Ковельський сільмаш, Ковельбудіндустрія, 4 цукрових заводи, 4 спиртзаводи, "Ватра", "Оріон" і т.д.
Підприємством надавались послуги по зберіганню газу в підземних сховищах для Польського Гурніцтва Нафтового і Газового в циклах 1995-1996 і 1996-1997 років.
Постачання газу в систему здійснюється по газопроводах Івацевичі-Долина ІІ, ІІІ від ВО "Західтрансгаз" (49%), КЗУ-1,2 від ДП "Київтрансгаз" (42%) і по газопроводу Ду 1400 Б. Волиця-Долина підприємства "Прикарпаттрансгаз" (6%).
Транспортування газу власного видобутку складає 3%. Крім того, з травня 1996 року поступає газ по газопроводу Торток-Долина Ду 1400.
Загальна довжина газопроводів. Які експлуатуються ДП "Львівтрансгаз" станом на 1.01.1998р. складає 5112,123 км, в тому числі:
- магістральні газопроводи - 3714,408 км;
- газопроводи-відгалуження - 1397,715 км.
Станом на 1.01.1998 року в ДП "Львівтрансгаз" подачу газу споживачам забезпечували 231 газорозподільні станції, з яких 215 знаходяться на балансі підприємства, слід зазначити, що біля 50 ГРС експлуатуються вже понад 20 років. Вони вже значною мірою застаріли фізично і морально, що значно перешкоджає підвищенню ефективності виробництва.
На ДП "Львівтрансгаз" знаходяться в експлуатації 13 компресорних станцій (23 компресорні цехи), де встановлено 160 газоперекачуючі агрегати загальною потужністю 844,4 тис кВт. Проте для зменшення темпів падіння видобутку на старих родовищах, таких як Свидницькі, Оперське, Тенянське необхідне будівництво нових компресорних станцій.
ДП "Львівтрансгаз" володіє одними з найбільших в Європі підземними сховищами газу (ПСГ). Вони є стабільними екологічно чистими джерелами постачання палива. Вироблені газові поклади, що на теренах Дашави, Опар, Угерсько і Більге-Волиці мають сприятливі геолого-промислові характеристики, розташовані безпосередньо біля головних експортних газопроводів та поблизу країн Східної Європи. Розміщуються на глибинах від 600 до 1100 м з пластовими тисками від 4 до 10 МПа, загальною кількістю свердловин 610 штук.
Підземні газосховища виконують такі головні функції:
- регулюють сезонні нерівномірності газопостачання;
- зменшують капітальні вкладення в магістральні газопроводи і КС;
- створюють державні запаси газу;
- підвищують надійність всього газопостачання.
В цілому з підземних сховищ газу ДП "Львівтрансгаз" за 1997 рік відібрано 12168,786 млн. м3, витрати газу на виробничі потреби склали 105,017 млн. м3 і на технологічні операції - 4,361 млн. м3.
Підготовка газу проводиться в сепараторах на ГЗП і УКПП, де, як правило, є двоступенева очистка. На окремих шлейфах свердловин Угерського, Опарського та Хідновицького родовищ є сепаратори біля гирла свердловин. Якість газу в основному відповідає ГОСТу 5682-87 "Гази горючі природні для промислового і комунального призначення". Але в окремих випадках в газу з'являлась рідка фаза води і конденсат. Для покращення якості газу необхідне будівництво установок осушки газу.
Промислові газопроводи, шлейфи свердловин та газозбірні пункти таких родовищ як Свидницькі, Рудківське, Угерське повністю амортизувались і потрібна їх реконструкціяіз заміною труб, обладнання і арматури.
Зараз на ДП "Львівтрансгаз" проводиться нарощування парку ПЕОМ як в апараті управління, так і на структурних підрозділах (виробнича структура показана на рис.1). Велика робота проводиться по комплектації обчислювальної техніки засобами

 
 

Цікаве

Загрузка...