WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Валютні ринки та валютні операції - Реферат

Валютні ринки та валютні операції - Реферат

варіант визначається за такою формулою:
Ппр = (Р0 - Р1 - Ц)n,
де Ппр - прибуток від опціону на продаж;
Ро - страйк-ціна (опціонний курс на продаж валюти).
Інституціональна класифікація опціонів:
позабіржові опціони;
біржові опціони.
Позабіржові опціони - виписуються клієнту банком або брокерською фірмою, пристосовані до вимог клієнта як за сумою, ціною (тобто обмінним курсом), величиною премії, так і за строком дії опціонного контракту, який може бути подовжений за згоди сторін (контракти не мають стандартних умов, а все залежить від взаємної згоди сторін).
Біржові опціони - це стандартні контракти, у яких зазначено вид опціону (кол або пут), ціну страйк, дату виконання, обсягиконтракту, величину премії та якими торгують на біржах.
Опціон як одна з форм строкових угод надає інвесторам великі можливості. Використовуючи комбінації з опціонів різних видів з неоднаковими цінами страйк і датами виконання, інвестор може побудувати цікаві стратегії та отримати додатковий прибуток.
Стратегії проведення опціонних угод:
стратегія "спред" (вертикальні та горизонтальні спреди):
- "кол-спред ведмедя";
- "кол-спред бика";
- "пут-спред бика";
- "пут-спред ведмедя";
- "спред метелика";
комбінації:
- "короткий стредл";
- "довгий стредл";
- "короткий стринг";
- "довгий стринг".
Що стосується особливостей механізмів реалізації валютних опціонів, принципів ціноутворення на ринку та інших параметрів цих деривативів, можна сказати, що це є чи не найскладніші з існуючих сьогодні валютних інструментів. Торгівля валютними опціонами проходить на валютній ф'ючерсній біржі, тому між правилами торгівлі цими цінними паперами є багато спільного. Тут діють єдині положення.
Своп-операції
Своп-операція - валютна операція, що поєднує купівлю-продаж двох валют на умовах негайної поставки з одночасною контроперацією на визначений строк з тими валютами. Не створюють відкритої позиції та тимчасово забезпечують валютою без ризику, пов'язаного зі зміною курсу.
Строки: від 1 дня до 6 місяців, рідко зі строком виконання до 5 років.
Здійснюються між: комерційними банками; комерційними й центральними банками; центральними банками країн.
Способи застосування:
Як інструмент для придбання іноземної валюти на обмежений період за фіксованим обмінним курсом (на основі схеми "своп" - спот проти форварду).
Для швидкого реагування на зміни в очікуваних вхідних та вихідних валютних потоках скороченням чи подовженням строків своп-контрактів, які вже було укладено (на основі схеми "своп" - спот форвард проти форварду)
Нині отримали поширення комбінації з процентною ставкою, опціоном, золотом, цінними паперами, кредитами, депозитами.
Типи свопів:
процентні;
валютні;
валютно-процентні;
диференційні.
Валютні свопи - операції з обміну валюти з фіксованим валютним курсом на валюту з плаваючим валютним курсом.
Процентні свопи - операціїї з обміну валюти з фіксованою процентною ставкою проти плаваючої ставки або ж із плаваючою ставкою проти плаваючої, але в іншому режимі.
Валютно-процентні свопи - комбінації згаданих свопів.
Диференційні свопи - свопи з нетто-платежем однієї сторони на користь іншої під час укладання угоди.
Класичні свопи, залежно від послідовності виконання операцій "спот" та "форвард", поділяються на репорт та депорт. Репорт - це продаж валюти на умовах "спот" і одночасно купівля на умовах "форвард". Депорт - купівля валюти на умовах "спот" і продаж на умовах "форвард".
Класифікація свопів:
звичайні (операції репорту та депорту);
тижневі - своп s/w (spot-week swap), коли перша угода виконується на умовах "спот", а друга - на умовах тижневого споту;
одноденні - своп t/n (tomorrow-next swap), коли перша операція здійснюється з датою валютування "завтра", а зворотна - на умовах "спот";
форвардні (форвард-форвард).
Для класичних своп-угод (репорт і депорт) використовуються два валютні курси - спот і аутрайт. Останній визначається за стандартною методикою: курс спот плюс (мінус) форвардна маржа (премія або дисконт).
Структура контракту на укладення своп-угод:
предмет контракту;
умови анулювання свопу;
умови кредитування;
відповідальність сторін;
інші умови.
Арбітражні операції
Валютний арбітраж - операції з валютами для отримання прибутку через використання у визначений час існуючих на фінансових ринках розривів між курсами та процентними ставками з касових і строкових операцій (розрив має бути більший за величину операційних витрат).
Основний принцип - купити фінансовий актив дешевше й продати його дорожче.
Види:
часовий валютний арбітраж (валютна операція для отримання прибутку від різниці валютних курсів у часі);
просторовий (часовий) валютний арбітраж (передбачає отримання прибутку за рахунок різниці курсу валют на двох різних територіально віддалених ринках);
простий арбітраж (виконується з двома валютами);
складний арбітраж (крос-курсовий) - виконується з трьома й більше валютами.
Література
1. Про банки і банківську діяльність: Закон України // Відомості Верховної Ради. - 2001.- № 5-6. - Ст. 30 (зі змінами, внесеними ВРУ від 10 січ. 2002 р. № 2922-ІІІ).
2. Про систему валютного регулювання і валютного контролю: Декрет Кабінету Міністрів України від 19 лют. 1993 р. № 15-93 // Відомості Верховної Ради. - 1993. - № 17. - Ст. 184.
3. Про порядок регулювання та аналізу діяльності комерційних банків: Інструкція, затв. постановою Правління Національного банку України від 14 квіт. 1998 № 141.
4. Правила випуску та обігу валютних деривативів: Затв. постановою Правління Національного банку України від 7 лип. 1997 р. № 216.
5. Правила здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України: Затв. постановою Правління Національного банку України від 18 берез. 1999 р. № 127 (зі змінами та доповненнями, унесеними постановами Правління Національного банку України від 24 берез. 1999 р. № 139 та від 15 верес. 1999 р. № 456).
6. Порядок купівлі фізичними особами-резидентами іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України: Затв. постановою Правління Національного банку України від 23 верес. 1996 р. № 245.
7. Положення про порядок застосування ст. 16 Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лют. 1993 р. № 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю": Затв. постановою Правління Національного банку України від 4 лип. 1997 р. № 212.
8. Про впорядкування операцій на міжбанківському валютному ринку України: Постанова НБУ від 16 квіт. 2002 р. № 140.

 
 

Цікаве

Загрузка...