WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Валютні ринки та валютні операції - Реферат

Валютні ринки та валютні операції - Реферат

рахунках (оплата наданих документів, купівля та продаж іноземної валюти за рахунок коштів клієнтів);
списування сум, передбачених законодавством;
контроль експортно-імпортних операцій.
Неторгові операції:
купівля та продаж готівкової іноземної валюти та платіжних документів у іноземній валюті;
інкасо іноземної валюти та платіжних документів у іноземній валюті;
випуск та обслуговування пластикових карток клієнтів;
купівля (оплата) дорожніх чеків іноземних банків;
оплата грошових акредитивів та висунення аналогічних акредитивів;
організація роботи й порядку проведення операцій в обмінних пунктах.
Операції з залучення та розміщення валютних коштів:
кредитні;
депозитні;
з цінними паперами;
лізингові;
форфейтингові;
факторингові.
Спот-ринок
Спот-ринок - це ринок негайної поставки валюти.
Основні учасники - комерційні банки, які ведуть операції з:
напряму з клієнтами-підприємствами приватного та державного секторів;
на міжбанківському ринку напряму з іншими комерційними банками;
через брокерів з банками та клієнтами;
з центральними банками країн;
Валютна операція "спот" - це купівля-продаж валюти за умов її поставки протягом двох робочих днів від дня укладення угоди за курсом, зафіксованим в угоді.
Звичаї спот-ринку:
Здійснення платежів протягом двох робочих банківських днів без нарахування процентної ставки на суму поставленої валюти.
Операції здійснюються переважно на базі комп'ютерної торгівлі з підтвердженням електронними повідомленнями (авізо) протягом наступного робочого дня.
Існування твердих валютних курсів: якщо дилер великого банку цікавиться котируванням іншого банку, повідомлені йому валютні курси є обов'язковими для виконання операції з купівлі-продажу валюти
Ці звичаї не зафіксовано в спеціальних міжнародних конвенціях, але їх точно додержуються всі учасники цього ринку.
Торгівля на ринку здійснюється на базі встановлення обмінного курсу валют (котирування валют). Різні методи котирування створюють практичні зручності для валютних операторів, оскільки виключають необхідність додаткових розрахунків. Котирування за прямим методом на двох ринках повинні бути оберненими, тобто вартість курсового перерахунку валюти дорівнює 0.
Пряме котирування дорівнює 1/ Обернене котирування
Крос-курс - співвідношення між двома валютами, що є похідними від їхніх курсів відносно третьої валюти (звичайно долара США).
Таблиця 8
Використання котирування учасниками ринку
Маркет-мейкер (КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК, КОТИРУВАННЯ ВАЛЮТНОГО КУРСУ)
Продає DEM
Купує USD Купує DEM
Продає USD
BR 1,4120 1,4125 AR
Сп = AR - BR,
BAS = [(AR - BR) / AR] 100 %,
де Сп - спред;
AR - курс купівлі валюти;
BR - курс продажу валюти;
BAS - продажно-купівельна маржа.
Звичайно базою котирування є валюта, яка визнається в усьому світі, але іноді з історичних причин базовою стає більш дрібна валюта.
Стандартна дата валютування (дата фактичного надходження коштів) за спот-операцій - другий робочий день після дати укладення операції. У разі, коли дата валютування припадає на вихідний чи святковий день, строком валютування вважаєть-
ся перший робочий день після вихідних (із цього правила є винятки).
На валютному ринку торгують безготівковою валютою (форексом) і готівковою валютою (банкнотами).
Таблиця 9
Відмінності між торгівлею валютою ТА банкнотами
Критерій Торгівля валютою Торгівля банкнотами
Спосіб здійснення операції По телефону чи на основі письмового наказу По телефону чи в касі
Поставка Кредитування рахунку (електронний переказ) Поставка банкнот у касу спеціальним кур'єром чи експрес-поштою
Перевірка На екрані Перерахунок банкнот
Зберігання Депозит в іноземній валюті, що приносить процент Фізичне зберігання в спеціальних сейфах, не приносить ніяких процентів
Оперуючи поняттям "валютна операція", не можна не згадати про валютний ризик (втрати валюти через зміну валютного курсу). Але збитки або прибутки банку залежать і від валютної позиції. Під валютною позицією розуміють співвідношення вимог та зобов'язань у тій чи іншій валюті оператора валютного ринку. Залежно від збігу чи розбіжності названих вимог та зобов'язань, валютна позиція може бути закритою та відкритою. Відкрита валютна позиція, у свою чергу, може бути довгою чи короткою.
Строковий валютний ринок
Строкова валютна операція - це операція, пов'язана з поставкою валюти на строк, більше ніж 3 дні з дня її укладення.
Серед учасників строкового валютного ринку слід назвати хеджекерів, спекулянтів (позиційних та скалперів), арбітражерів і трейдерів. Хеджекери здійснюють конверсійні операції, намагаючися закрити свої відкриті валютні позиції. Спекулянти свідомо беруть на себе валютний ризик, підтримуючи відкриту валютну позицію для отримання прибутку від непрохеджованої валютної позиції. Позиційні спекулянти підтримують відкриті позиції протягом довгого періоду - до кількох місяців. Скалпери грають на зміні курсів протягом однієї торгової сесії, систематично закриваючи позиції в кінці кожного робочого дня. Арбітражери здійснюють купівлю іноземної валюти на одному валютному ринку з одночасним продажем її на іншому валютному ринку. Вони відкривають протилежні позиції щодо однієї валюти на різні (однакові) строки на одному чи кількох взаємопов'язаних ринках, зменшуючи величину валютно-курсового ризику. Трейдери купують валюту за дорученням та за рахунок клієнта в торговому залі біржі за комісійну винагороду.
Рис. 8. Види строкових операцій
Форвардні валютні операції
Форвардний валютний контракт - це обов'язкова для виконання угода між банками про купівлю чи продаж у певний день у майбутньому визначеної суми іноземної валюти (при цьому валюта, сума, обмінний курс і дата платежу фіксуються в момент укладання угоди).
Форвардні валютні угоди - це позабіржові угоди, що не мають жорсткої стандартизації щодо строків виконання. Строки виконання цих угод - від 1 тижня до 5 років, найбільш поширені - 1, 3, 6, 12 місяців з дня укладення угоди.
Дата укладення форвардної угоди - це дата досягнення домовленості між клієнтом і банком щодо суми, валютного курсу та терміну. Дата валютування - це дата зарахування коштів на кореспондентський рахунок банку. Звичайно вона визначається
методом додавання до дати укладення форвардної угоди дати валютування спот-угоди й терміну дії форвардної угоди. У міжнародній практиці застосовують контракти на ламану дату (дата платежу, віддалена від дати укладення угоди на нестандартний термін - 45, 98 днів); форвардні контракти з правом вибору

 
 

Цікаве

Загрузка...