WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаНародознавство, Народні промисли → Ковальство. Виготовлення камінної решітки - Курсова робота

Ковальство. Виготовлення камінної решітки - Курсова робота

техніку кожний в своїй області. При виробництві ювелірних та декоративних виробів появлялись і получили подальший розвиток накладні штампи. Замочники стали виготовляти окремі деталі замків холодним способом. Появилися спеціальні інструменти: напильники, тиски, зубила.
Розвивалась і техніка пайки (відмінна від чорної) і поступово замочники відділилися від ковалів, що поклало початок новій сфері промисловості, діставшій свою назву значно пізніше, слюсар - від німецького слова "schigen" - замок.
Основні прийоми вільного ковальства, відомі з глибокої давнини, збереглися до наших днів - це прості операції: витяжка, усадка, рубання, пробивка отворів, згинання, скручування, зварювання, насікання малюнку.
Всі ці операції виконувалися ручником на наковальні, використовуючи її окремі частини, або з приміненням допоміжних інструментів: зубила, пробійника і т. д.
При цьому кожен коваль знав особливості обробки різних сортів сталі, численні хитрощі і секрети, відомі іноді тільки йому самому.
Прилади, інструменти, матеріали.
Для проведення роботи по художньому ковальству необхідно мати принаймні такі прилади, інструменти, матеріали, які б прискорили, полегшили, вдосконалили роботу коваля.
Головною опорою, на якій проводять кування є наковальня. Наковальні розділяються на "безрогі", "однорогі", "дворогі".
Маса наковальні коливається від 150-350 кг. Найбільше розширення дістали "дворогі" наковальні вагою до 200 кг.
При легкому ударі молотком по наковальні лунає чистий звук, це свідчить про те, що наковальня відмінної якості.
Наковальні розташовуються горизонтально і прикріплюються до дерев'яного, бажано твердої породи, крісла на висоті (від підлоги) зігнутого великого пальця опущеної руки коваля.
Для нагрівання металу застосовується горно, яке легко виготовляти самому.
Для цього беруть бочку або ящик, заповнюють їх шамотною???, вогнетривкою глиною, роблять в ній заглибину близько 50 см (воронку), в яку засипають кокс. До нижньої частини воронки проводять відрізок труби, через яку подається повітря від вентилятора для кращого нагрівання та підвищення температури горіння. Поруч з горном встановлюється бочка з водою, яка потрібна для загартування інструмента та охолодження металу.
На відстані 1,5-2 метри від горна встановлюють ноковальню.
Інструмент розташовують так, щоб майстрові було зручно працювати: той, який він бере правою рукою - справа, лівою - зліва.
Арсенал інструментів коваля досить великий і різноманітний. Це різні молотки і зубила, промивки і пуансони, клинці й оправки тощо.
Розглянемо більш детально інструменти, які застосовуються для ковальства. Вони поділяються на опорні, ударні, допоміжні й вимірювальні.
Лице наковальні - це лисун, де відбувається кування.
Конусний ріг використовуються для згинання складних радіусних кривих.
Квадратний хвіст - для згинання заготовки під кутом 90?.
Квадратний отвір служить для встановлення нижників. Круглий отвір використовується для виготовлення клепок, цвяхів.
Лапи - служать для кріплення кановальні.
На наковальні виконуються майже всі види ковальських робіт, шпераки застосовуються при складних художніх роботах. Форми їх різноманітні. Деякі з них можуть бути віднесені до нижників - допоміжних інструментів. Вони закріплюються в квадратному отворі наковальні.
Допоміжні інструменти можна розділити на дві групи:
- Інструменти, за допомогою яких видозмінюється заготовка (рубання, скручування і т. д.), прикріплюються до дерев'яної ручки і мають собі подібних, так звані нижники і їх вставляють в квадратних отворах в наковальні.
- Утримуючі інструменти - це різні форми горнових кліщів.
До першої групи допоміжних інструментів відносяться:
- Ковальське зубило (сікач), використовують для рубки металу в холодному і гарячому стані, по формі зубила діляться на прямі, напівкруглі, фасонні і односторонні. Зубила для рубання по холодному металу заточують під кутом 45?, для рубання по гарячому - під кутом 60?.
- Бородок, так як і зубило кріпиться до дерев'яної ручки і має круглу або квадратну форму. Ним пробивають отвори в гарячому стані.
- Підбійку використовують для прискорення протяжки металу. Використовується як з нижником, так і без нього, робоча частина має різний радіус кривизни.
- Кувалда - великий молоток вагою 4-8 кг, використовують для нанесення сильних ударів. Удари бувають: ліктьові, плечеві і розмашисті.
Расонні??? молотки використовуються в художніх роботах при згинанні складних заготовок, згинанню листів на шпераках.
Технологія основних видів.
Технічна обробка металу куванням включає в себе різноманітні прийоми, методи, які продиктовані характером матеріалу і тим завданням, яке стоїть перед художником-ковалем.
В процесі кування майстер використовує різноманітні прийоми, різні інструменти, застосовуючи їх в різних комбінаціях і чергуванні.
В основному всі прийоми можна звести до слідуючи основних операцій: посадка, витяжка, рубка, розрубка, прибивання отворів, згинання, закручування, набивка рельєфу.
В наш час стародавнє ремесло не зникло. Вироби сьогоднішніх ковалів знаходять використання в нашому повсякденному житті.
Твори зроблені руками художників ковалів, гармонійно зливаються з фасадами та внутрішньою архітектурою будівель, становлячи одночасно самостійні художні творіння, такі, як кований набір для каміна та інші прикраси інтер'єру.
Пояснення до виконання роботи.
Готуючись до розробки композиції я зупинився на кованомунаборі до каміну.
Розробляючи композицію цього виробу в ньому я поєднав геометричні форми, які повторюються і утворюють одну цілу композицію.
Для виконання роботи потрібно правильно вибрати матеріал, з якого буде виготовлено виріб.
При виготовленні виробу я застосував квадрат 10х10 марки ст. 3 та кругляка 10х10 марки ст. 3.
В цьому виробі я також використав тонколистовий метал товщиною 3 мм.
Цей метал, який я застосував у своєму виробі найбільше мені підходить по своїм технічним даним, тому, що він легко піддається обробці, а саме:
1. Пластичний, легко обробляється;
2. М'який, гнеться на холодну;
3. Дуже надійний і міцно зварюється електрозваркою.
Інструменти та пристрої для нашої роботи можна поділити на чотири основні групи:
1. Вимірювальне приладдя та інструмент для розмірів;
2. Складні станки та механізми;
3. Стандартні прості інструменти;
4. Спеціальні інструменти для даної роботи.
До першої групи інструментів відносяться:
2 м металевий метр в рулоні, металева лінійка, спеціальний олівець з твердо плавким наконечником, крейда.
Стандартні прості інструменти - це слюсарні лещата, молоток, важкий молоток (=7,5 кг), кліщі, захвати для зварки.
До складних механізмів та складників належать:
маятникова пила з ріжучим абразивним кругом КР 300х32х35 для різання металевого прокату, гільйотинні ножиці з шириною ножів 2,5 м, зварювальний апарат. ЗА-40-400х380В, 35А. Зварний струм плавно регулюється від 40 до 140 Ампер. Робоча напруга на виході 36 або 72 Вольта. А також електроди марки МР 5000, діаметром 3 мм.
Всі станки живляться від трьохфазної лінії змінного струму 50 Герц і напругою 220 Вольт.
До четвертої (основної) групи спеціальних інструментів відносяться: стенд для зварки - великий металевий стіл з рівною робочою поверхнею (3х4 м), пристроями для гнуття профільного прокату; бугельний пристрій для витяжки профільного прокату на холодну.
Початок виготовлення виробу "кований набір до каміну".
Послідовність виготовлення виробу складається з таких етапів:
1. Ріжемо з квадрат 10х10 ст. 3 кругляка 10х10 ст. 3 заготовки.
2. Із заготовок робимо декоративні орнаменти за допомогою різних приладів та пристроїв таких, як наковальня, горно, правки та багато інших.
3. Після цього на шаблонах виготовляють відповідні деталі. Ці деталі встановлюють в пристрій для жуття прокату на холодно, і за допомогою важеля приводять в дію, і вони вигинають квадрат по потрібному нам радіусу, спряженню, що заданий на квадраті.
4. Після жуття готові елементи зварюють на стенді.
Розплавлений метал з електрода електромагнітним полем переноситься на деталі, які зварюються. Поверхня деталі в місці зварки розплавляється і зливається в зварний шов.
5. Заключний етап роботи - захист конструкції від корозії.

 
 

Цікаве

Загрузка...