WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаНародознавство, Народні промисли → Євреї. Євреї в Україні - Реферат

Євреї. Євреї в Україні - Реферат


Державна символіка
Герб - Менора ( семисвічник), оздоблений гілками оливкового дерева, внизу напис на івриті "ІЗРАЇЛЬ". Семисвічник - стародавній символ, що нагадує про світильник Єрусалимського храму.
Державний прапор ? білий прямокутник, уздовж якого - дві блакитні смуги, між ними - Щит Давида. Основа прапору - молитовне вбрання - таліт.
Державний гімн ? вірш "Надія" ("Атиква"). Написаний у 1876 році Нафталі-Герцем Імбером.Автор музики невідомий.
Населення
Близько 6 мільйонів: євреї, араби, вірмени, друзи. З них близько 1 мільйона осіб - з країн колишнього СРСР. Найбільші міста : Єрусалим, Тель-Авів, Хайфа, Беер-Шева, Холон, Бат-Ям, Рамат-Ган.
Державна мова ? іврит, арабська (офіційні мови).
Столиця
Тель-Авів. У Єрусалимі ? резиденція президента і осідок Кнесету ? парламенту ? перед яким стоїть велика, п'ятиметрова менора, що її подарував 1956 року британський уряд. Адміністративний корпус оточений Трояндовим садом, у якому налічують понад 400 сортів цих квітів, зібраних з усього світу. Більшість держав визнає столицею Тель-Авів і саме там розміщує свої посольства.
Державний устрій ? республіка. Голова держави - Президент.
ІСТОРІЯ ДЕРЖАВИ
Держава утворена на основі рішення Генеральної Ассамблеї ООН від 29 листопада 1947 року.
У 1025 р. до н.е. 12 колін Ізраїля були об'єднані в Об'єднане Ізраїльське царство царем Саулом.
Наступним царем (у 1004 - 965 рр. до н.е.) Об'єднаного царства став Давид, колишній пастух, який прославився перемогою над богатирем Голіафом. Давид зміцнив і розширив Царство. Він переніс столицю Ізраїлю в завойований ним Єрусалим. Давидові також приписують авторство Книги Псалмів.
Третім царем став син Давида Соломон (у 965 - 928 рр. до н.е.). Він спорудив Храм у Єрусалимі, налагодив торгівлю з багатьма державами і зробив могутнім Об'єднане Ізраїльське царство. Прославився своєю мудрістю і багатством, а також любов'ю до жінок. Цьому царю приписують авторство Пісні Пісень і Еклезіаста. Після смерті Соломона єдина держава розкололася на дві - Ізраїльську (Північну) і Іудейську (Південну). Ізраїльське царство проіснувало до 720 м до н.е. і було зруйноване Ассирією. Після цього 10 колін Ізраїлевих зникли, змішавшись з іншими народами.
Іудейське царство проіснувало до 586 р. до н.е. і було завойоване Вавилонією. Був зруйнований перший Храм. Євреїв погнали до Месопотамії. Але в 538 р. до н.е. перський цар Кир дозволив євреям повернутися в Ерец Ісраель (Землю Ізраїлю). Другий Храм був відбудований до 515 р. до н.е.
У 332 р. Палестину завойовує Олександр Македонський. Палестина потрапляє під владу елліністичних монархій.
У 167 р. до н.е. цар Антіох ІV Єпіфан починає релігійні переслідування євреїв-іудеїв. У відповідь спалахнуло повстання під керівництвом Єгуди Хасмонея, відомого під ім'ям Маккавей (Маккаби) і його чотирьох братів. Це повстання назване повстанням Маккавеїв, призвело до звільнення Ерец Ісраель з-під влади чужоземців і утворенню незалежної держави Хасмонеїв.
Однак у 63 р. до н.е. Хасмонейське царство пало під натиском Рима. У 66 р. н.е. спалахнуло повстання, назване Іудейською війною. У 70 р. повстання було подавлено, Римській армії вдалося взяти Єрусалим і зруйнувати Другий Храм.
У 132 р. піднялося велике повстання під керівництвом Бар-Кохби, якого один з найбільших законовчителів іудаїзму рабби (тобто "вчитель") Акива проголосив Месією. Повстання було жорстоко подавлене 135 р. Після поразки повстання Бар-Кохби центр єврейського життя переміщено за межі Ерец Ісраель майже на 2000 років. За цей час Земля Ізраїлю пережила панування Римських імператорів, Візантії, Арабських халіфів, Османської Імперії.
Наприкінці XІ ст. почалося повернення євреїв на святу землю.
У 1882 р. було засновано перше єврейське поселення на Землі Ізраїлю після 2000 років вигнання - Петах - Тиква.
У 1917 р. Палестина перейшла під мандат Великобританії.
29 листопада 1947 р. Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення розділити територію Палестини на єврейську й арабську державу.
15 травня 1948 р. була проголошена незалежність нової держави. Першим прем'єр-міністром Ізраїлю став Давид Бен-Гуріон (у цей день святкують День Незалежності Ізраїлю). Наступного дня армії п'яти арабських держав вторглись на територію Ізраїлю. Незважаючи на кількісну перевагу арабських військ і відсутність в Ізраїля регулярної армії, Ізраїлю удалося відстояти свою незалежність і взяти під свій контроль частину територій сусідніх держав.
У 1949р . було укладене перемир'я між Ізраїлем і арабськими державами, які, незважаючи на це , продовжували агресивну політику стосовно Ізраїлю і підтримували терористичні вилазки зі своїх територій.
У 1956 р. Єгипет націоналізує Суецький канал, ще раніше закриває його для ізраїльських кораблів. Ізраїль за підтримкою Великобританії і Франції починає військову кампанію (Синайська кампанія). У тому ж році Ізраїль відводить свої війська із Синайського півострова. Прохід по Суецу для ізраїльських кораблів відкрито, а диверсії єгипетської терористичної організації "федаюн" припиняються.
У 1967 на територіях Йорданії, Сирії, Єгипту концентруються величезні армії, у тому числі підрозділи з Іраку. Президент Єгипту вимагає відводу миротворчих сил ООН із Синайського півострова і закриває Тиранську протоку для Ізраїлю, фактично почавши агресивні дії. Ізраїль уживає відповідних заходів - 5 червня починається Шестиденна війна. Незважаючи на значну перевагу арабських країн у живій силі і техніці, Ізраїль протягом 6 днів перемагає армії ворога.
У 1973 році Ізраїль веде війну з Єгиптом - війна Судного дня - яка призвела до встановлення контролю Ізраїлю над Синайським півостровом.
У 1979 році в Кемп-Девіді (США) був укладений мирний договір між Ізраїлем і Єгиптом, за який прем'єр-міністр Ізраїлю М. Бегин одержав Нобелівську премію миру.
У 1987 починається повстання палестинців на контрольованих Ізраїлем територіях, що супроводжуються терактами проти мирного населення.
У 1995 в Осло підписують угоди між Ізраїлем і Палестиною. Прем'єр- міністр Ізраїлю Іцхак Рабин стає Нобелівським лауреатом миру.
У 1995 р. Іцхак Рабин був убитий єврейським терористом.
З 2000 р. почались нові хвилі терору.
День незалежності. 15 травня.
ЄВРЕЇ В УКРАЇНІ
ПОСОЛЬСТВО ДЕРЖАВИ IЗРАЇЛЬ
01133, Ки›в, бульв. Лесi Українки, 34
(044) 294 6639, 295 6216
ІСТОРІЯ РОЗСЕЛЕННЯ
Єврейська спільнота України належить до найстарших і найбільш багатих у культурному сенсі єврейських громад світу. Впродовж тисячолітньої історії саме звідси виходили істотні імпульси для розвитку єврейської релігії і культури. Скажімо, історія хасидизму чи сіонізму немислима без вкладу українських євреїв.
Уже Агрипа I, цар з династії Іродіадів, що відновив державність Юдеї, на початку 40-х

 
 

Цікаве

Загрузка...