WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаНародознавство, Народні промисли → Німці – історія і сучасність - Реферат

Німці – історія і сучасність - Реферат

став складовою частиною державного герба Німецької імперії, заснованої в 1871 р. Потім у 1919 р. ?- вже у своєму нинішньому вигляді ? він став частиною герба Веймарської республіки, а з 1950 зображення орла - на гербі ФРН.
Державний гімн. Гімн ФРН з'явився ще до революції 1848 р. Це була "Німецька пісня", написана в 1841 р. Августом Генріхом Гофманом фон Фаллерслебеном (1798-1874) на мелодію "Кайзерквартет" Йозефа Гайдна. На тлі тодішньої політичної роздробленості Німеччини слова цієї пісні відбивали прагнення народу до єдиної батьківщини.
У 1922 році перший рейхспрезидент Веймарської республіки ввів "Німецьку пісню" у ранг державного гімну, що потім неодноразово було підтверджено рішеннями наступних керівників німецької держави.
Державна мова - німецька.
Столиця - Берлін.
Віросповідання. Німці - переважно католики, лютерани, баптисти.
ІСТОРІЯ ДЕРЖАВИ
До 6 - 1 ст. до н.е. більшу частину території сучасної Німеччини заселили германські племена, які утворили ряд племінних союзів. У 6 - 8 ст. ці землі були завойовані франками і увійшли до складу Франкської держави, а після її розпаду (9 ст.) - до східно-Франкського королівства, яке поклало початок державному відокремленню німецьких областей.
До кінця 11 ст. у Німеччині в основному завершилося формування феодальних відносин. Німецькі феодали здійснювали доволі агресивну політику. Її головними об'єктами стали землі полабських слов'ян та інших прибалтійських народів, а також Італія. За Оттона І в середині 10 століття було завойовано сербо-лужицькі землі, Північну і Середню Італію і утворено "Священну Римську імперію".
У 12 - 13 ст. німецькі князі (особливо саксонські) у результаті хрестових походів захопили землі Боричів, лютичів, пруссів, литів і естів. Подальшу експансію німецьких лицарів на Схід припинили слов'янські народи (Льодове побоїще 1242 р., Грюнвальдська битва 1410 р.).
У 13 - 15 ст. німецькі міста зосередили в своїх руках посередницьку торгівлю у Європі. До початку 14 ст. Німеччина розпалася на окремі князівства. Великі князі (курфюрсти) мали право обирати імператора. З 1438 по 1806 роки імператорський престол у Німеччині посідали Габсбурги.
У 1517 році розпочалася Реформація - масовий рух проти католицької церкви. У другій половині 16 - на початку 17 ст. Німеччина зазнала економічного занепаду. Тяжкі наслідкидля країни мала Тридцятилітня війна 1618 - 48 років, що завершилася Вестфальським миром, який закріпив політичну роздробленість Німеччини.
У 17 - 18 ст. з понад 300 існуючих на теренах Німеччини держав виділилися Пруссія і Австрія, які боролися за панування у Німеччині. Австрія і Пруссія брали участь у поділах Польщі 1772, 1793 і 1795 років, вели війни проти Франції.
У 1803-04 Наполеон ліквідував дрібні німецькі держави і створив Рейнський союз. "Священна Римська імперія" перестала існувати.
За рішенням Віденського конгресу в 1814-15 роках було створено Німецький союз з 39 держав, керівну роль у якому відігравала Австрія.
18 січня 1871 року Німеччину було проголошено імперією на чолі з Кайзером, яким став прусський король Вільгельм І.
У 1879 році Німеччина уклала союзний договір з Австро-Угорщиною, до них приєдналася Італія (Троїстий союз). Блокові цих держав протистояла Антанта. У кінці 19 ст. Німеччина розгорнула політику колоніальних загарбань в Африці та районі Тихого океану.
У лютому 1919 році у Веймарі відбулися Установчі збори, які прийняли конституцію, яка узаконила встановлення Німеччині парламентської республіки.
1933 - 1934 роки - прихід до влади Гітлера.
1939 - 1946 роки - ІІ Світова війна. Після поразки у війні Німеччина була окупована союзниками ? СРСР, США, Великобританією та Францією. З 1949 р. було утворено дві держави ? ФРН (зі столицею в Бонні) та Німецьку Демократичну Республіку (зі столицею у Східному Берліні), а також виділено територію Західного Берліна.
1990 - об'єднання Німеччини.
НІМЦІ В УКРАЇНІ
ПОСОЛЬСТВО ФЕДЕРАТИВНОЇ РЕСПУБЛIКИ НIМЕЧЧИНА
01901, Київ-54, МСП, вул. Олеся Гончара, 84
(044) 216 7498, 216 9583
Всесоюзне товариство німців "Відергебурт" ("Відродження").
Асоціація німців України.
ІСТОРІЯ РОЗСЕЛЕННЯ
Перші шість німецьких поселень в Україні були засновані у 1763 - 1774 роках у Борзненському повіті на Чернігівщині. Внаслідок пільгових умов, які були надані царським урядом для західно-німецьких колоністів, кількість їхніх поселень швидко зростала. Тільки у Мелітопольському повіті упродовж 1804 - 1858 років німці заснували 87 колоній. У цілому в Новоросії на 1858 рік налічувалося 138,8 тисяч німців. Серед німецьких переселенців значний відсоток становили сектанти (меноніти, сепаратисти та ін.), які зазнавали у своїх країнах переслідувань за релігійні переконання.
У Галичині, на Буковині та Закарпатті перші німецькі поселення з'явилися у 1750-х роках. Їх кількість інтенсивно зростала після загарбання західноукраїнських земель Австро-Угорщиною. Були німецькі поселення на Волині - "волинські німці".
Наприкінці 1920-х років на території України налічувалося 616,9 тисяч німців. Більшість їх у серпні 1941 року були переселені у східні райони СРСР. Німецьке населення західноукраїнських земель під час ІІ світової війни виїхало до Німеччини.
Після революції була організована німецька республіка. Столиця - Енгельс. Була змога навчатися німецькою мовою, видавалися газети. До 1938 року діяв Одеський німецький педагогічний інститут, 628 школи, 12 технікумів. Німецьких селян "розкуркулювали" так само, як і всіх інших в Україні. Багато представників німецької інтелігенції було репресовано.
ПАМ'ЯТКИ, МУЗЕЇ
Велика частина культурної спадщини готів (давньогерманські племена) зберігається на території України.
СЬОГОДЕННЯ
Київ, жовтень 2001 року. Історична виставка: "Німці в Північній Україні на Волині та в Києві". Одеса, жовтень 2003 року. Міжнародна наукова конференція "Історія німців Причорномор'я та німецько-українські культурні зв'язки", присвячена 200-річчю поселення перших німецьких переселенців на територію Одеської області. Виходять німецькі газети, зокрема в Симферополі.

 
 

Цікаве

Загрузка...