WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаНародознавство, Народні промисли → Німці – історія і сучасність - Реферат

Німці – історія і сучасність - Реферат

християнського вчення. І тоді Христофор випросив у Бога собачу голову, щоб не приваблювати нікого своєю красою.
А ще одна легенда оповідає, що Христофор - прямодушний велетень і хоробрий - шукав наймогутнішого володаря, щоб служити йому. Пошук був довгим, зрештою він обрав своїм паном самого диявола, але виявилося, що і той знає страх, джерелом якого є хрест. Після цього Христофор вирішив стати християнином. Усвідомивши, що служіння людям є служінням Богу, він став переносити подорожан через ріку. Одного разу маленька дитина попросила переправити його на інший берег. Христофор посадив маля на плечі і поніс, але, дійшовши до середини ріки, відчув страшну утому. Ціною неймовірних зусиль Христофор дійшов до берега, і отут виявилося, що дитина була самим Ісусом Христом, що пояснив йому, що він ніс на своїх плечах не тільки увесь світ, але і Того, хто його створив.
Не випадково, що День пам'яті Святого Христофора відзначають саме напередодні жнив, коли треба попри все витримати, не піддатися утомі і слабості. Спогад про Христофора, що виніс на своїх людських плечах увесь світ і Бога в додачу, допомагає багатьом терпляче і спокійно нести і свою життєву ношу.
Свято врожаю
До одного з традиційних німецьких свят на селі належить Свято врожаю, або День віддяки, що відзначають у першу неділю жовтня. З полів прибране зерно, у садах закінчився збір фруктів, прибрані овочі в городах. Закінчилася багатомісячна важка робота, можна трошки відпочити.
Церкви, будинки й інші будівлі прикрашають до свята "вінком врожаю", гірляндами і вінками зосінніх квітів, снопами зі злаків, косами, сплетеними з цибулі. Потім люди сідають за святково накриті столи, заставлені стравами. А ввечері проводять танці.
Адвент
За чотири неділі до святкування Різдва починається Адвент (передріздвяний час, кожна з чотирьох неділь перед Різдвом). У будинках і церквах, а тепер також на підприємствах і в офісах вивішують вінки Адвента з чотирма свічками. У першу неділю запалюють першу свічку, у друге додають другу і так далі, в останню неділю перед Різдвом горять усі чотири свічки.
Сьогодні в Німеччині час Адвента неможливо уявити без календаря Адвента, який діти самі повинні приготувати до Різдва. Найперший календар Адвента був зроблений у 1904 році Герхардом Лангом і названий "Мюнхенський різдвяний календар". Основний принцип календаря - велика картонна картина з 24 віконечками або дверцятами, що пронумеровані і повинні відкриватися один за одним. За кожними дверцятами є маленький сюрприз, зазвичай солодощі або маленькі подарунки. Інший варіант календаря: на звичайну вішалку вішають солодощі і нумерують їх. Щодня один за одним їх з'їдають.
Тепер найчастіше діти отримують у подарунок покупний календар з маленькими западинами, у яких розміщені шоколадні фігурки ? по одній на кожен день, починаючи з 1 грудня і до Різдва.
Під час Адвента кожної неділі коштують при свічках печиво, фігурки із шоколаду, марципани, пряники. Ввечері часто влаштовують посиденьки зі своїми близькими. При цьому знову їдять смачну їжу, коштують печені яблука, клацають горіхи.
Різдво
Свято народження Христа - Різдво в німецькомовних країнах святкують уже ввечері 24 грудня, у різдвяний святвечір. Прикрашають ялинку і запалюють свічки, співають різдвяні пісні, роздають подарунки. У багатьох родинах залишається традицією відвідування в цей день церкви.
Різдв'яну ялинку в ХVІ столітті, а можливо, і раніше, встановлювали в житлових приміщеннях. Тоді її прикрашали дрібним печивом, у ХVІІ столітті додали свічки і блискучі прикраси. З тих пір різдвяна ялинка стала відома в усьому світі і стоїть тепер на ринкових площах або у садах перед житловими будинками.
Для дітей Різдво є, мабуть, найважливішим святом року - вони отримують багато подарунків. На півночі Німеччини їх приносить Вайнахтсман, з білою бородою, одягнений у червону куртку з каптуром, з мішком за плічми. У деяких родинах, в основному на півдні Німеччини, замість Вайнахтсмана приходить Кристкінд. Він спускається зі своїми янголами, як кажуть дітям, прямо з небес на землю. Але при цьому сам залишається невидимим, тільки під ялинкою з'являються подарунки.
День германської єдності
День об'єднання ФРН і НДР у 1990 році, коли упала Берлінська стіна, яка протягом півстоліття розділяла німецький народ, став національним святом - Днем німецької єдності, який відзначають 3 жовтня.
ТАНЦЮВАЛЬНА КУЛЬТУРА
Лендлер - народний парний круговий танець. Слово лендлер перекладають як "сільський танець". Музичний розмір ? 3/4, темп помірний, рухи зі стрибками.
"Свято в Бадені" - сюїта, складена з народних німецьких танців, які виконують в Бадені на святі виноградарів, на святі врожаю. У сюїту включені: два парних танці "Крок туди, крок сюди", Шварцвальдська мазурка; танок юнаків, поширений всюди в Німеччині; "Сім стрибків"; "Танець з дерев'яними яблуками", що є своєрідним змаганням у спритності окремих пар, і, нарешті, "Полька з хлопками" ? веселий парний танець, варіанти якого існують у багатьох областях Німеччини.
ФЕДЕРАТИВНА РЕСПУБЛІКА НІМЕЧЧИНА
ДЕРЖАВНА СИМВОЛІКА
Прапор. Німецька держава - федеративна, і в кожної землі є свій герб і прапор, що відбивають традиційне різноманіття німецьких регіонів. Сполучення золотого, червоного і чорного кольорів уперше з'явилося в 1817 році як символ німецьких студентських корпорацій. Ці студентські об'єднання боролися за національну єдність і політичні свободи в Німеччині. Завдяки пісні "Ми побудували чималий будинок", написаної Августом Даніелем фон Бінцером, була закріплена послідовність кольорів: чорний, червоний, золотий. Під час Гамбахського свята у 1832 р. вже ніхто не сумнівався, що це кольори національного прапора. У 1949 р. Парламентська рада вважала загальноприйнятим, що саме традиційний чорно-червоно-золотий триколор є для Німеччини символом волі і єдності.
Герб. Орел, зображений на німецькому державному гербі, був символом влади римських імператорів. Коли Карл Великий почав будувати Священну Римську імперію, він перейняв і цей знак. У більш пізні часи німецькі правителі найчастіше були одночасно імператорами Священної Римської імперії. Орел

 
 

Цікаве

Загрузка...