WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаНародознавство, Народні промисли → Технології і способи розписування писанок, відродження і розвиток писанкарства в Україні та за її межами - Реферат

Технології і способи розписування писанок, відродження і розвиток писанкарства в Україні та за її межами - Реферат

можна наклеїти на яєчка трафарети 3 кольорового паперу: листочки, квіти, зайчики тощо.
Яйця з ажурними візерунками
Для роботи потрібно підготувати кілька білих видутих яєць, дрель для гравірування з трансформатором (12 в), алмазні свердла різних діаметрів.
Намалювати твердим олівцем на яйці ажурний візерунок Дірочок. Усі отвори спочатку висвердлити свердлом найменшого діаметру, більші отвори обробляти далі двома більшими свердлами. Під час роботи інструмент необхідно трохи нахиляти, щоб видалити плівку всередині яйця. Такі чудові виро-1 зустрічаються досить рідко. Варто спробувати.
Китиці зі стрічками або позументом
Для виготовлення таких прикрас найкраще використав вати штучні (акрилові) порожні всередині яйця. Підготувати картонний прямокутник розміром 10x15 см і обвити його по коротшій стороні залишками ниток кількох видів. Л цього придатні вишивальні нитки, муліне, "Ірис", які гармонують за кольором. З цупкого паперу вирізати смужку розміром 2x20 см, намастити її універсальним клеєм підкласти під витки, як показано на малюнку, і приклеїти Кінці смужки відгорнути на зворотний бік і приклеїти до ниток. Нитки розрізати по нижньому краю, видалити картон. Смужку скатати по довжині в циліндрик, головка китиці повинна мати діаметр 2,5 см. Головку обклеїти парчевою смужкою або позументом.
Пластмасове яйце зачистити наждачним папером і покрити червоним акриловим лаком. Після висихання губкою нанести ліловий лак. Для отримання більш ефектної структури фарба повинна бути досить густою. Після висихання фарби яйце обвити одинарною ниткою, для цього голкою для штопки проколоти яйце 8 разів, рівномірно зсовуючи нитку. Кінці нитки зв'язати вузликом і заховати всередину яйця. Крім ниток для обвивання яйця можна використати тоненькі плетені або скручені шнурочки, кіски. Дерев'яну кульку діаметром 25 мм з отвором нанизати на довгу подвійну нитку, голкою проколоти знизу вгору головку китиці, а потім уздовж через яйце, залишивши маленьку петельку для підвіски. Опісля провести голку в зворотньому напрямі через яйце, головку китиці і дерев'яну кульку, підклавши під петлю сірник, Щ°° вона не прослизнула всередину. Початок і кінець нитки зв'язати товстим вузликом, щоб він не проскочив у кульку-Дві нитки довільної довжини протягти крізь петлю, зв'язати вузликом на петлі, зв'язати кінці. На самій китиці розправити нитки на дерев'яній кульці. Китиця готова.
Яйця, обплетені бісером
Хоч яйця, обплетені бісером, не є творінням знаменитого ювеліра Фаберже, але вони не менш прекрасні своєму. Незвичайні підвіски з таких виробів - чудовий елемент великоднього декору.
Для роботи придатні будь-які порожні яйця - курячі, качині, гусячі, страусові, а також штучні. У магазинах можна придбати спеціальні прозорі акрилові яйця, які складаються з двох половинок від фірми "Knorr".
Перш за все необхідно підготувати яйця, а потім на нейлонову нитку довжиною близько 2,6 м нанизати бісер. Початок нитки зав'язати вузлом. Яйце по частинах покривати універсальним клеєм і укладати на проклеєні ділянки нитку з бісером у вигляді спіралі. Витки нитки повинні дуже щільно прилягати і до поверхні яйця, і один до одного. Остання бісерина закріплюється зав'язуванням нитки на вузол. Далі нитка обрізається, а її невеликий кінчик просовується під бісер вістрям голки і заклеюється.
Можна виготовити яйця в бісері з наклеєним посередині декоративним шнуром або тасьмою. Для цього відрізок шнура або стрічки довжиною близько 18 см наклеїти посередині яйця в поздовжньому напрямку (якщо яйця акрилові, то по лінії шва) і дати їй висохнути. На дві нитки довжиною по 1,5 м нанизати бісер однотонний або кольоровий. Одну половину яйця покрити тонким шаром клею і укладати на ній нитку з бісером вздовж раніше наклеєної тасьми по спіралі. Кінець нитки закріпити. Дати висохнути. Аналогічно виконати другу половину яйця.
Якщо необхідно виготовити яйця у вигляді підвіски, то найперше після видування яйця потрібно зробити петельку з тасьми або стрічки підходящого кольору для підвішування. Для цього до невеликого шматочка сірника прив'язуємо петельку з тасьми і акуратно просуваємо її у отвір в яйці з його тупого кінця. Сірник розправляється всередині яйця, міцно стабілізуючи петельку. Після цього можна обплітати яйце бісером.
Мереживні яйця
Сплетені на коклюшках або гачком, виготовлені з тонкі тасьми або в техніці гіпюрного мережива яйця можуть тати чудовою прикрасою Великодніх свят або вишуканим Додатком до будь-якого подарунка.
Розміри яйця приблизно 5x7,5 см. Найкраще для цієї мети використати міцну тонку нитку високої якості. Для оздоблення можна взяти золоте прядиво для вишивання. Найлегше виготовити контур яйця з готової тасьми "змійка". Для цього необхідно взяти шматок білої тканини (можна використати залишки старої білизни), на яку олівцем нанести контур яйця і розмалювати всередині бажаний візерунок. Викласти по контуру тасьму і приметати її до тканини. В місці стику дуже акуратно зшити кінці. Стик найкраще зробити вгорі на місці кріплення петельки для підвішування. Середину розшити голкою гіпюрними мереживними швами або викласти тонесенькою готовою тасьмою, принаймні вдвічі вужчою за контурну.
Всередині контурної тасьми прокласти золоту нитку. Золотою ниткою можна також прикрасити окремі елементи мереживавсередині яйця. Готове мереживо на тканині покласти на подушечку, окропити його спеціальним розчином для підкрохмалювання або за допомогою пензлика змастити негустим крохмальним клейстером. Надлишок крохмалю промочити чистою ганчірочкою, мереживо висушити феном.
Готову мініатюру можна приклеїти на поздоровну листівку з овальним паспарту контрастного кольору.
Якщо виготовлено декілька мереживних яєць, то до них можна прикріпити ниточки різної довжини для підвішування. Готові підвіски розвісити на поставлені у вазу весняні квітучі гілочки. Замість вази можна використати невеличку поливальницю або іншу оригінальну посудину, яку додатково задекорувати сіном, соломою, стружкою, ликом, стрічками, бантиками і т. п. Святкова композиція готова.
Відродження і розвиток писанкарства в Україні та за її межами
Одним з найбільших центрів по вивченню, збиранню-науковій обробці та пропаганді творів народного мистецтв і художньої промисловості України є Державний музей Українського народного декоративного мистецтва в м. Києві.
У музеї значна (понад 3 тис. примірників) та досить цінна за своїм значенням колекція писанок, що територіально охоплює майже всю Україну. Крім писанок, виготовлених з курячого яйця і розписаних за допомогою воску різними декоративними орнаментами, у колекції є писанки дерев'яні, фаянсові, порцелянові, скляні. Є писанки із яйця страуса з сюжетним міфологічним розписом олійними фарбами.
Колекція весь час поповнюється з експедицій та приватних зібрань новими цікавими творами.
Писанки Чернігівщини зберігаються в Музеї декоративно-прикладного мистецтва м. Чернігова. Ці писанки є класичними творами нашого народу. Вони відрізняються від писанок західних областей України своєю монумен-тальністю, простим, не руйнуючим форми малюнком. Все зайве відкинуто, кольори стримані, орнамент насичений символікою. Деякі писанки настільки досконалі, що неможливо до них нічого додати або відняти. Тематика писанок тісно пов'язана з повсякденним життям.
Ще з XIX ст. великим зібранням писанок міг пишатися Полтавський краєзнавчий музей. Але під час Другої світової війни музей зазнав великих збитків. Частина експонатів загинула під час пожежі в 1943 p., а частина була вивезена на Захід.
Залишки в минулому унікальної колекції в кінці 50-х років передаються до Полтавського художнього музею, а в 1'У1 р. збірка писанок повернулася до рідних стін.
Відомі оригінальні майстрині-писанкарки живуть
Loading...

 
 

Цікаве