WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаНародознавство, Народні промисли → Бісерні прикраси Карпат і Прикарпаття - Реферат

Бісерні прикраси Карпат і Прикарпаття - Реферат

100 см. прикріплюємо до одного цвяха. Починаємо роботу з того, що на першу нитку набираємо 2 бісерні намистинки, а на другу - 3. Крізь третю намистинку другої нитки протягуємо першу нитку. Тепер на третю нитку набираємо 2 намистинки, а на четверту - 3 і протягуємо третю нитку крізь намистинку четвертої нитки. Так само діємо і з наступною парою ниток - п'ятою та шостою. Всі намистинки цього, першого, ряду плетемо так: на шосту нитку набираємо 2 намистинки, на першу - 3 і крізь третю намистинку першої нитки протягуємо шосту нитку з 2 намистинками. На п'яту нитку набираємо 2 намистинки, на другу - 3 і протягуємо п'яту нитку крізь третю намистинку другої нитки. На четверту нитку набираємо 2 намистинку, на третю - 3 і крізь третю намистинку третьої нитки протягуємо четверту нитку. Ці 15 намистинок можуть бути іншого кольору.
Та послідовно набираємо намистинки, чергуючи пари ниток і водночас змінюючи через ряд кольори намистинок. Коли силянка набуде потрібної довжини, всі шість ниток з'єднують в одну, з обох кінців набирають на неї по 10-12 більших бісеринок і прикріплюють застібку.
Оригінальна прикраса готова.
2) Плоску силянку на десяти нитках можна сплести так. Десять вощених ниток довжиною 100-110 см. зав'язуємо вузликом і прикріплюємо до одного цвяха (рис. 2). Першу намистинку набираємо на п'яту нитку і протягуємо крізь неї шосту нитку (рис. 2, а), Далі на шосту нитку набираємо 2 намистинки і крізь останню протягуємо четверту нитку (рис. 2, б). На п'яту нитку набираємо 2 намистинки і крізь останню протягуємо сьому нитку (рис. 2, в). На шосту нитку знову набираємо 2 намистинки і крізь останню протягуємо третю нитку (рис.2,г). На п'яту нитку набираємо 2 намистинки і крізь останню протягуємо восьму нитку (рис. 2, д).
Знову до шостої нитки додаємо 2 намистинки, а крізь останню протягуємо другу нитку. На п'яту нитку набираємо також 2 намистинки і крізь останню протягуємо дев'яту нитку. На шосту нитку нанизуємо 2 намистинки і крізь останню протягуємо першу нитку. На п'яту нитку набираємо 2 намистинки і крізь останню протягуємо десяту нитку (рис. 2, с).
Тепер на четверту нитку набираємо 2 намистинки, а на сьому - одну і протягуємо сьому нитку крізь останню намистинку четвертої нитки (рис. 2, є).
На третю нитку набираємо 2 намистинки, а на сьому знову одну і протягуємо сьому нитку крізь останню намистинку третьої нитки. На третю нитку набираємо ще 2 намистинки, на восьму - 1 і на восьму нитку протягуємо крізь останню намистинку третьої нитки (рис. 2, ж).
На четверту нитку набираємо 2 намистинки, на дев'яту - 1 протягуємо дев'яту нитку крізь останню намистинку четвертої нитки.
На першу нитку набираємо 2 намистинки, на сьому нитку - 1 і протягуємо сьому нитку крізь останню намистинку першої нитки. На другу нитку набираємо 2 намистинки, АН восьму - 1 і протягуємо восьму нитку крізь другу намистинку другої нитки. На третю нитку набираємо 12 намистинки, на дев'яту - 1 і протягуємо дев'яту нитку крізь останню намистинку третьої нитки. На четверту нитку набираємо 2 намистинки, на десяту - 1 також протягуємо десяту нитку крізь другу намистинку четвертої нитки (рис. 2, з).
На шості нитку набираємо 2 намистинки, на сьому - 1 і протягуємо сьому нитку крізь останню намистинку шостої нитки. На першу нитку набираємо 2 намистинки, на восьму - 1 і протягуємо восьму нитку крізь останню намистинку першої нитки. На другу нитку набираємо 2 намистинки, на дев'яту - 1 і протягуємо дев'яту нитку крізь другу намистинку третьої нитки. На третю нитку набираємо 2 намистинки, на десяту - 1 і протягуємо десяту нитку крізь другу намистинку третьої нитки. На четверту нитку набираємо 2 намистинки, на п'яту - 1 і протягуємо п'яту нитку крізь другу намистинку четвертої нитки. Так поступово збільшуємо силянку до потрібної довжини (рис. 2, 4).
Закінчивши, розв'язуємо вузлик, розділяємо нитки, на кожну з них набираємо по 15 намистинок, після цього всі нитки знову з'єднуємо в одну, до обох кінців прикріплюємо застібку. Сплетений таким чином легкий і акуратний комірець подарує вам втіху.
3) Виготовлення комірця з висульками на восьми нитках.
Технікою силяння можна створити і нарядний комірець з висульками. От, наприклад, як плететься такий комірець на восьми нитках довжиною 110 см (рис. 3). Як і в попередніх випадках, їх зв'язують у вузлик і прикріплюють до цвяха.
На четверту нитку набираємо 1 намистинку крізь неї протягуємо п'яту нитку. На четверту нитку набираємо 3 намистинки і крізь третю протягуємо шосту нитку. На п'яту набираємо 3 намистинки і крізь останню протягуємо третю нитку. На четверту нитку знову набираємо 3 намистинки і крізь третю протягуємо сьому нитку. На п'яту набираємо ще 3 намистинки і крізь третю пропускаємо другу нитку. На четверту набираємо знову 3 намистинки і крізь третю пропускаємо восьму нитку. На п'яту також набираємо 3 намистинки і крізь останню пропускаємо першу нитку.
На третю нитку набираємо 3 намистинки, а на шосту 2 і протягуємо шосту нитку крізь третю намистинку третьої нитки.
На другу нитку набираємо 3 намистинки, на шосту - 2 і протягуємо шосту нитку крізь третю намистинку другом нитки. На сьому нитку набираємо 3 намистинки, на третю 2 і протягуємо третю нитку крізь останню намистинку сьомої нитки. На першу нитку набираємо 3 намистинки, на шосту - 2 і протягуємо шосту нитку крізь третю намистинку третьої нитки. На третю нитку набираємо 3 намистинки, на восьму - 2 і протягуємо восьму нитку крізь третю намистинку третьої нитки. На п'яту нитку набираємо 3 намистинки, на шосту - 2 і протягуємо шосту нитку крізь третю намистинку п'ятої нитки.
На першу нитку набираємо 3 намистинки, на сьому - 2 і протягуємо сьому нитку крізь останню намистинку першої нитки. На другу нитку набираємо 3 намистинки, на восьму - 2 і протягуємо восьму нитку крізь третю намистинку другої нитки.
На четверту нитку набираємо 18-20 намистинок, на третю - 3 і протягуємо нитку з висулькою крізь третю намистинку третьої нитки. Так послідовно набираємо силянку до потрібної довжини. Закінчивши, відв'язуємо від цвяха основу, роз'єднуємо нитки, на кожну набираємо по 15 намистинок, після чого знову складаємо їх в одну і прикріплюємо застібку.
Висульки можуть бути найрізноманітніших форм, кілька принципів оформлення їх подано на рис. 4.
Література:
1. Є. А. Антонович, Р.В. Захарчук-Чугай, М.Є.Станкевич. Декоративно прикладне мистецтво. Львів, в-во "Світ" - 1992 р. ст. 62-62, ст. 170, 209.
2. А.Ф. Бухан. Народні художні промисли України. Київ, "Наукова думка" 1979 р. ст. 19, ст. 66-67. Т.П.Кащук.
3. В. Щербаківський. Українське мистецтво. Київ, "Либідь", 1995 р. ст. 115, 137.
4. "ЖіночаДоля", 1934 р.
5. Доберман Д. Искусство гуцулов. 1980 р. - 190 с.
6. Гургула І. Народне мистецтво західної України. 1966 р. - 78 с.
7. Гуцульщина. Історико-етнографічне дослідження. 1988 р, 472 с.
8. Э.Н. Литвинець. Низание и ручное вышивание. 1996 р. ст. 12-13.
9. Кульчилька О. Народний одяг західних областей України.
10. Міжнародний туризм 1, 1998 р. ст. 42 - 44.

 
 

Цікаве

Загрузка...