WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаНародознавство, Народні промисли → Микола Іванович Грепиняк – митець та дослідник народного мистецтва Гуцульщини (магістерська робота) - Реферат

Микола Іванович Грепиняк – митець та дослідник народного мистецтва Гуцульщини (магістерська робота) - Реферат

Декоративна таріль "Несе Галя воду коромисло гнеться" : дерево, суха різьба [рис19]

По центру тарілки виконано барельєфне зображення жінки, що несе коромислом воду. Берег тарілки прикрашений трикутниками із "копаничкою" та "копаницями". Тло тарілки – цьокане.

Декоративна таріль : дерево, суха різьба [рис.20]

В центрі тарілки скомпоновано малий герб України – тризуб. Кайма тарілки прикрашена чергуванням "гачків" та мотиву "пшеничка" на вибраному цьоканому тлі.

Декоративна таріль "Сопілкар": дерево, інкрустація кольоровим деревом, бісером, інтарсія шпоном, "жировання" металом [рис.21]

У центрі тарілки скомпоновано сопілкаря в національному гуцульському одязі, по боках дві смереки. Композиція виконана в техніці інтарсії кольоровим шпоном. Навколо віночок утворений чергуванням "кружків" і "пшеничок". Берег тарілки інкрустовано мотивом "гачки", між "гачками" квадратики з "пшеничками" і "кружками". Трикутні площини утворені гачками заповнені трикутником з "кочелками".

Декоративна тарілка "Т. Г. Шевченко" : дерево, інкрустація кольоровим деревом, бісером, перламутром [рис.22]

Центр тарілки займає портрет Т. Г. Шевченка виконаний в техніці інтарсії. Берег тарілки прикрашений чергуванням мотивів "гачки" і "ружі". "Ружі" утворені ромбиками світлого і коричневого кольору дерева, навколо "ружі" голубий бісер. "Гачки" заповненні "слізками" і "пшеничками" з перламутру. Від країв до "гачків" відходять "кучері".

Декоративна тарілка : дерево, інкрустація кольоровим деревом, бісером, перламутром [рис.23]

У центрі тарілки скомпоновано велику восьмикутну "зірку", утворену мотивом "гачки". Інкрустовано чорним та коричневим деревом. Між "гачками" мотив "пшенички" прикрашеної голубим бісером. В центральній частині восьмикутна "ружа" із перламутровими "слізками" в середині, навколо ружі смуги із білого бісеру. Між кутами великої "зірки" в кружечку інкрустовано шестикутну "зірочку" із ромбиків. Берег тарілки прикрашено чергуванням "гачків" в яких "пшенички" та шестикутних "зірочок" навкруги яких білий бісер. Від зовнішнього краю тарілки відходять "кучері".

Декоративна тарілка: дерево, різьба, інкрустація кольоровим деревом, бісером, перламутром [рис.24]

У центрі тарілки велика восьмикутна "зірка" , кути, якої утворюють квадратики, в них чорне дерево і перламутр. Між квадратиками кружечки із "кочелками". У центрі "зірки" вирізьблена "ружа" із листочками, інкрустована "кочелками", "трикутниками", ромбиками та голубим бісером. Берег тарілки прикрашений чергуванням "гачків" і "ружі". Від краю тарілки відходять "півружі" із "слізок". Цьокане тло тарілки.

Скульптура "Гуцулка" : дерево груші [рис.25]

Вирізана із цільного куска грушевого дерева. Дівчина – гуцулка у національному одязі. Промодельоване лише обличчя і рука.

Скульптура "Старий гуцул на спочинку" : грушеве дерево [рис.26]

Початкова стадія виконання скульптурки : наведено основні контури фігури, що сидить. Намічено руку, трохи пророблена рука.

Скульптура "Сопілкар" : дерево груші [рис.27]

Вирізана з цілого куска дерева. Показано гуцула в національному одязі, що грає на сопілці.

Декоративна таріль "Доярки" : дерево, різьба, інкрустація кольоровим деревом, перламутром, "жировання" металом Інв. № 3047 КМНМГП [рис.28]

В центрі тарілки інтарсією зроблена картина: дві доярки, позаду три корови, що пасуться та зліва два баки на молоко. Краї тарілки прикрашені інкрустованими "гачками" і "звіздками". На зворотній стороні в крузі вирізьблений підпис: "Грепиняк М. І. с. Брустури 1956р."

Рахва "Юні танцюристи": дерево, різьба, інтарсія шпоном. Інв. № 3259 КМНМГП [рис.29]

В центрі кришки інтарсією з темно-коричневого дерева зроблена картина двох людей: юнак і дівчина виконують танок. Кругом цієї картини вирізьблені на цьоканому тлі орнаментовані "ружі". Боки рахви прикрашені орнаментом "віконця". На звороті дна зроблений підпис : "Грепиняк М. І. с. Брустури 1958р."

Декоративна таріль "Чабан" : дерево груші, різьба . Інв. № 5105 КМНМГП [рис.30]

В центрі тарілки зображена постать чабана з сопілкою, а по боках дві фігури овечок. Обрамленням є "кучері" і "дужки з зубчиків" та мотиву "слізок". Тло цьокане. Берега тарілки прикрашені "кривулькою" на цьоканому тлі. На звороті тарілки є вирізьблений підпис автора : "М. І. Грепиняк".

Декоративна тарілка "Різьбяр" : дерево, різьба. Інв. № 5106 КМНМГП [рис.31]

В центрі тарілки на цьоканому тлі вирізьблена фігура гуцула-різьбаря в сидячій позі за роботою. Обрамлення для цієї фігури є "кучері" і три "дужки" утворені з "зубчиків" і мотиву "парканець". Краї тарілки прикрашені "зубчиками. На зворотній стороні тарілки вирізьблений підпис автора: "М. І. Грепиняк".

Декоративна тарілка "Гуцул-мисливець" : дерево, різьба, інкрустація бісером . Інв. № 5548 КМНМГП [рис.32]

По центру на цьоканому тлі барельєфне зображення гуцула з рушницею і ріжком. Біля нього невелика собачка, а вгорі смерічка і олень. На берегах тарілки, також на цоьканому тді, вирізьблені "дужки" з "листочками" і "звіздками" та білим і синім бісером. На звороті напис: "М. Грепиняк. Гуцул-мисливець Брустури 1968"

Декоративна таріль : дерево, різьба, інкрустація бісером . Інв. № 7236 КМНМГП [рис.33]

В центрі вирізьблена "ружа" вписана в ромб з "гачками", на боках ромба є кучері. На крисах "дужки з листочками" чергуються "гачками". На звороті є підпис "М. Грепиняк с. Брустури 1972р."

Шкатулка : дерево, різьба, інкрустація бісером, кольоровим деревом, "жирування" металом. Інв. № 7352 КМНМГП [рис.34]

Шкатулка квадратна з виступаючими кришками і основою. Кришка декорована великим ромбом з "гачками", в центрі якого інкрустована чотирьохпелюсткова "розетка". По бокових квадрата : "кучері" оздоблені темними і світлими "клинцями". Бічна сторона декорована ромбами з "гачками", "пшеничками" і "кучерями".

Свічник : дерево, різьба, інкрустація кольоровим деревом, бісером. Інв. № 7353 КМНМГП [рис.35]

Свічник на одну свічку, точений, на круглій підставці. Вертикальна частина декорована інкрустацією та різьбою, чергуються великими "кружками", що концентрично, виконані з різних порід дерева – чорного білого, коричневого з маленькими квадратиками. На підставці по колу в оточенні двох рядків контурних поясів чергуються інкрустовані "пшенички" з чорного і білого дерева з "кружечками". На зворотній стороні підставки підпис : "М. Грепиняк".

Піднос : дерево, точіння, різьба, інкрустація деревом, бісером. Інв. № 7354 КМНМГП [рис.36]

Піднос на круглій підставці різьблений та інкрустований. Верхня частина з невеликим заглибленням. По краях проходять "кружки" інкрустовані чорним і коричневим деревом. В центрі кожного кружка білий бісер. Між "кружками" розміщені по три зелених бісерини. На стояку посередині проходить рядок інкрустованих "кружків", які оточені двома смужками. На звороті підпис : "М. Грепиняк" зроблений штампом.

Декоративна тарілка "Вівчар" : дерево явора, інкрустація кольоровим деревом, бісером, перламутром . Інв. № 13140 КМНМГП [рис.37]

По центру інкрустована з різних порід дерева постать вівчаря, в (3/4), який грає на сопілці, в народному одязі. Біля нього інкрустовані дві вівці, стилізована травичка і ялинка. Краї тарілки прикрашені смугою з "гачків" в центрі з перламутром; "листочками" та "півсонічком" в центрі з "кучером" та перламутровою "слізкою" в обрамленні червоного бісеру. Між центром і берегами тарілки смуга "парканця". Унизу авторський різьблений підпис : "М. Грепиняк Брустури 1980"

Підставка-рамка на фото: дерево, інкрустація кольоровим деревом, перламутром, бісером . Інв. № 13143 КМНМГП [рис.38]

Складається з прямокутної підставки, скошеної з однієї сторони та двох бічних держателів, які утримують скло. Підставка прикрашена по центру ромбом та трикутниками і "півсонічками", внизу проходить смужка з "кривульки". Один з держателів більший по розміру. Прикрашений смугою ромбів з перламутру, а менший – одним ромбиком, на вершині з фігурно точеним шпилем. Знизу авторський підпис: "ГмІ".

Портсигар : дерево, інкрустація кольоровим деревом, перламутром, бісером . Інв. № 13369 КМНМГП [рис.39]

Портсигар прямокутний з кришкою. Кришка портсигару по центру прикрашена інкрустацією деревом, перламутром "квіткою", в обрамленні великого ромба з ромбиками на двох кутах, а по сторонах розміщені смуги трьох металічних "підківок", "баньок". По сторонах розміщені дві смужки з ромбиків та "кочілець". Бічні сторони портсигара прикрашені смугою інкрустованими деревом "кочілець". На другій стороні накривки авторський різьблений підпис : "Грепиняк М. І. 1958р."


 
 

Цікаве

Загрузка...