WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → Лікувальне застосування мінеральних вод Буковини при лікуванні шлунка - Курсова робота

Лікувальне застосування мінеральних вод Буковини при лікуванні шлунка - Курсова робота

Дубова роща завдяки вмісту в ній браку дав деякий вплив на функціональний стан нервової системи (особливо у жінок), виражених в зменшенні роздратованості, більш спокійному сні і т.д.
Функціональний стан шлунка залежить в деякій мірі від кислотності шлункового соку, тобто від степені активності іонів Н. Це можна встановити лише радіотелеметричним і зондовим методами. Визначити степінь кислотності шлункового соку титраційним методом неможливо. За допомогою тетраційного методу виявляють тільки кількість іонів Н, але не їх активність. Крім того, застосування тетраційного метода для визначення кислотності вмісту шлунка зв'язано з рядом неточностей, які можуть стерти картину дійсного стану.
Також в поліклінічних умовах не завжди можливе вивчення кислотоутворюючої функції шлунка методом радіотелеметрії і внутрілункової рН-метрії. Тому було застосовано фракційне дослідження вмісту шлунка.
Аналіз кінцевих даних функціонального стану шлунка показав, що в 92% випадків спостерігалось зниження годинного напруження секреції, дебіт-години вільної соляної кислоти.
В результаті курсового лікування мінеральної води Дубова роща у більшості хворих хронічним гастритом із секреторною недостатністю збільшився показник годинного напруження секреції з 0,015-0,045 до 0,025-0,11 (Р<0,001), а показник дебіт-години-вільної соляної кислоти з 0,15-0,96 до 0,265-2,67 ммоль (Р<0,03). В тих випадках, коли не наступила зміна секреції, відмічено збільшення дебіт-години вільної соляної кислоти, що дозволяє оцінити терапевтичну дію цієї мінеральної води як позитивне.
Під впливом курсового лікування мінеральною водою Дубова роща у більшості хворих хронічним гастритом із секреторною недостатністю виявлена чітка тенденція до підвищення ферментоутворюючої функції шлунка.
Рівень пепсиногена крові підвищився з 0,086-0,0126 до 0,014-0,53 г/л (Р<0,05), а дебіт-година пепсину - з 0,15-3,1 до 0,25-4,51 г/л (Р<0,01).
Найбільш чітка тенденція до нормалізації ферментоутворюючій функції шлунка виявлена в осіб молодого віку з тривалістю захворювання до 5 років. Велике значення має степінь компенсації запального процесі і більшості хворих хронічним гастритом в період затухання загострення показники функціонального стану шлунка залишились без зміни; у частини із них спостерігалась тенденція до нормалізації функцій шлунка.
Таким чином, при оцінці терапевтичної ефективності мінеральної води Дубова роща необхідно врахувати степінь компенсації запального процесу. Чітку стимулюючу дію на кислотутворюючу функцію шлунка з достовірним підвищенням годинного напруження секреції і дебіт години вільної соляної кислоти, а також нормалізуючий вплив на пепсиноутворюючу функцію мінеральна вода дає при гастриті із секреторною недостатністю в період ремісії. При загостренні захворювання терапевтична ефективність мінеральної води виражена в меншій степені.
Для порівняння отриманих результатів обслідували здорових осіб (контрольна група).
Аналіз кінцевих даних внутрішлункової рН-метрії показав безперервне виділення соляної кислоти у 79% хворих хронічним гастритом із секреторною недостатністю, переривчасте - 17%.
Після проведення курсового лікування мінеральною водою Дубова роща у більшості хворих спостерігалось виражене збільшення концентрації іонів Н, при чому найбільш чітко воно проявилось при кінцевому рН 2,3-3,4.
В окремих випадках після проведеного курсового лікування зміни показників внутрішлункової рН не спостерігалось, хоч самопочуття і загальний стан хворих покращився. У більшості із них тривалість захворювання була більше 10 років, майже у всіх були супутні захворювання )хронічний коліт та ін.).
Гастрофіброскопічні показники при хронічному гастриті в зв'язку з курсовим лікуванням мінеральною водою Дубова роща. Можливість гастрофіброскопічного контролю в процесі лікування привертає увагу багатьох дослідників, однак в доступній нам літературі не вказано даних про використання вищеуказаного методу для оцінки терапевтичної ефективності дії мінеральних вод при захворюваннях травного каналу.
Ендоскопічні дослідження хворих хронічним гастритом проводили за допомогою біопсіонного гастрофіброскопа фірми, "Олімпу" (Японія).
Дослідження проводиться натище з попереднім введенням 0,1% апропіна, а також змащуванням глотки і верхнього відділу стравохода 1% розчином дікаїна. Багато авторів рекомендують вводити хворим підшкірно 1 мл 1% розчину промедола. Це методика підготовки хворих до обстеження була змінена. З ціллю виключення впливу промедола на функціональний стан шлунка відказались від введення його.
Для знаття нервового напруження застосовували психотерапію. В усіх випадках хворі переносили дослідження спокійно.
Огляд починали з субкардинальної частини, а потім по мірі проходження апарата до приворотневої печери і воротам оглядали всі частини шлунка. Огляд значно полегшувався завдяки зміні вугла дистального кінці гастроорібросокопа і повороту апарата навкруг своєї осі.
При оцінці запальних змін в шлунку виходили із анатомічних особливостей його. А також із нормальної гостроскопічної картини, описаної Н.С. Смірновим і Н.А. Скуя.
Також використовували слідуючи критерії для розділення хворих по групах на основі результатів гастрофіброскопічного дослідження: хронічний гастрит з рівномірно і різко вираженими запальними змінами, з рівномірно (вогнищева атрофія) і різко вираженими атрофічними змінами.
Рівномірно виражені запальні зміни слизової оболонки часто спостерігались при невеликому терміні захворювання. Рідко виражені запальні зміни були в осіб молодого віку.
Велика кількість налетів слизу на стінках шлунка розглядали як виявлення доброї захисної функції організму. Запальні зміни в слизовій оболонці шлунка носили в основному вогнищевий характер. Навіть при дифузному ураженні відмічалась різна степінь вираженості запального процесу в тих чи інших участках слизової оболонки шлунка.
При гастрофіброскопічному дослідженні у частини хворих спостерігали співвідношення проліферативно-ексудативних змін з атрофічними. Враховуючи те, що всі особи з подібними змінами хворіють протягом довгого часу, розглядали це як перехідну стадію до атрофії слизової оболонки. Крім того. У більшості хворих цієї групи мали місце супутні захворювання:хронічний холецистит і холцистангіохоліт.
В результаті курсового лікування відмічено протизапальну дію мінеральної води Дубова роща у хворих з рівномірно вираженими запальними змінами: зменшення або зникнення гіперемії, набряку, налетів слизу і наявність блиску. У випадках дифузного ураження запальні зміни набули вогнщевого характеру . В слід протизапальної дії мінеральної води зникли підслизисті крововиливи, які були результатом незначного пряження запальної слизової оболонки. При атрофії слизової оболонки шлунка динаміка була незначною.
При загальній позитивній дії мінеральної води Дубова роща на функціональний стан шлунка при хронічному гастриті з секреторною недостатністю ефект лікування в більшості випадків залежить від морфологічної форми гастриту.
За даними гістологічного дослідження,

 
 

Цікаве

Загрузка...