WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → Лікувальне застосування мінеральних вод Буковини при лікуванні шлунка - Курсова робота

Лікувальне застосування мінеральних вод Буковини при лікуванні шлунка - Курсова робота

дванадцятипалу кишку. Між тим, вплив мінеральних вод, введених прямо в дванадцятипалу кишку, на секреторну діяльність шлунка недостатньо.
Було вивчено дію мінеральної води Черешенка, введеної прямо в дванадцятипалу кишку за допомогою радіотелеметричної системи "Капсула", на секрецію шлунка.
Хворому у дванадцятипалу кишку було введено зонд, до якого прикріплена рідаокапсула рН так, щоб вона знаходилась в шлунку. Положення зонда і капсули контролювали за допомогою рентнегоскопії. Радіо капсулою досліджували кінцевий фон шлунка. 150-200 мл мінеральної води 4-го розведення, підігрітої до температури 37,7оС, і продовжували регістрацію показників внутрішлункової рН. Проведення дослідження позволили встановити, що мінеральна вода Черешенка з поверхні дванадцятипалої кишки дає негативну дію на секрецію шлунка.
Вплив мінеральної води Брусницька із дванадцятипалої кишки на кислотоутворення виражено значно сильніше, ніж китп'яченою і мінеральної води Черешенка. Крім того, слід відмітити, що введення кип'яченої і менеральної води прямо в дванадцятипалу кишку не виявило гальмуючої дії на кислотоутворюючу функцію шлунка.
Також вивчили вплив мінеральних вод Буковини на моторну функцію шлунка у хворих хронічним гастритом і виразковою хворобою.
Внутрішлунковий тиск вимірювали методом електрогастрографії, за допомогою радіокапсули Р і методом електрометричної гастрографії. У хворих хронічним гастритом встановлений переривчастий ритм перистальтичної активності шлунка. Частота хвиль в період "роботи" шлунка не відрізнялася від аналогічного показника у здорових людей. У хворих хронічним гастритом з незмінною секреторною функцією відмічена тенденція до підвищення базального тиску на рівні тіла шлунка (Р<0,3).
При хронічному гастриті з рівномірно вираженою секреторною недостатністю базальний внутрішлунковий тиск на обох рівнях був знижений. Фазовий тиск, амплітуда хвиль у цих хворих в зрівнянні з контролем були зменшені на обох рівнях.
Значно понижені показники гастро грами з високою ступінню статистичної достовірності відмічено у хворих хронічним гастритом з різко вираженою секреторною недостатністю. У 1/3 обслідуваних хворих хронічним гастритом на гастро грамах оприділяються явища дискінезії. У всіх хворих хронічни гастритом на гастро грамах можна було відрізнити періоди "роботи" і "спокою" шлунка.
Однократне введення мінеральної води Черешенка визивало повишення внутршілунковго тиску у більшості хворих хронічним гастритом. Разом з тим відмічено незначне пониження внутрішлункового тиску під впливом цієї води у хворих виразковою хворобою.
Таким чином, мінеральну воду Черешенка треба назначати строго диференційовано з урахуванням кінцевого стану не тільки кислотутворюючих залоз, але також і моторно-евакуаторної функції шлунка.
Прийом мінеральної води Ожевська застосовувався як в період "спокою", та і в період "роботи" шлунка. В подальшому після введення мінеральної води протягом 60 хв. продовжували спостерігати за змінами кінцевого стану моторики шлунка.
Аналіз гастро грам дозволив виявити деякі особливості дії мінеральної води на моторику шлунка в залежності від його рухливої активності в момент введення.
Введення мінеральної води як в період активної перистальтичної діяльності шлунка, так і в "спокої" супроводжувалось першоначальним короткочасним (2-3 хв.) підвищенням внутрішлункового тиску, в більшості випадків на рівні тіла шлунка. В дальнішому динаміка змін внутрішлункового тиску оприділювалась кінцевим станом моторної діяльності шлунка.
Так, при введенні мінеральної води в період високої моторної активності протягом 10-15 хв. достовірно зменшився в порівнянні з кінцевим, при чому більш інтенсивно - в порожнині приворотневої печери. Подібна тенденція відмічена і в змінах перистальтичних скороченнях.
Максимальне пониження рухової активності шлунка спостерігається на 18-27-й хвилині дослідження. В подальшому моторна діяльність шлунка активізувалась, причому зареєстровано збільшення амплітуди хвиль і фазового внутрішлункового тиску в порівнянні з кінцевим рівнем.
При введенні мінеральної води Ожевська в період "спокою" спостерігалось підвищення внутрішлункового тиску. Максимальна перистальтична діяльність спостерігалась через 12-20 хв. після прийому мінеральної води.
Дія мінеральної води Ожевська, веденої в кількості 100-150 і 200-1250 мл, однакова. В першому випадку відмічено тільки збільшення внутрішлункового тиску.
Таким чином, відповідна реакція нервово-рухового апарату шлунка на введення мінеральної води Ожевська оприділюється його кінцевим функціональним станом. Мінеральна вода, введена в період "роботи" шлунка, визиває першоначальне гальмування з наступною активізацією рухової діяльності шлунка. Прийом мінеральної води в фазу "спокою" забезпечується через деякий період під час виникнення секреції шлунка.
У хворих хронічним гастритом при введенні кип'яченої води (контрольна група). Так як і при введенні мінеральної води, в 14 випадках спостерігалась тенденція до зміни рухової функції шлунка. Однак період гальмування скорочень шлунка після введення кип'яченої води в період активних перистальтичних скорочень продовжувався не більше 4-9 хв. без суттєвої активізації їх в наступному. Введення кип'яченої води в фазу "спокою" трохи стимулювало скорочення шлунка тільки через 13-26 хв.
Був врахований метод електроманометричної гастрографії з внутрішлунковою рН-метрією по Лідару. Це дозволило одночасно вести спостереження не тільки за кінцевим станом рухової і кислотоутворюючої функції шлунка на двох рівнях, але і прослідити за наслідком їх зміни при введенні мінеральної води Ожевської.
Установлений зсув рН в кислу сторону при введенні мінеральної води Ожевська в період "спокою" шлунка. При введенні її в шлунок в активну фазу також спостерігався зсув рівня рН в кислу сторону, однак без статичної достовірності.
Аналіз дії мінеральної води на моторику шлунка при введенні її в різні фази перистальтичної діяльності дозволить уточнити методику її прийому з ціллю забезпечення найбільш продовжуючого контакту складових частин мінеральної води з рецепторним апаратом слизової оболонки шлунка. Для збереження спостережливих зсувів моторної діяльності шлунка при введенні мінеральної води одноразовий об'єм її не повинен бути менше 100 мл. Час повторного введення мінеральної води розрахували на основі співвідношення усереднених графіків дії мінеральної води на рухову активність шлунка.
В зв'язку з тим, що мінеральна вода, введена в період активних скорочень шлунка, протягом18-27 хв. гальмує його перистальтику, а при введенні в період "спокою" через 12-20 хв., активізує її, повторний прийом повинен співпадати з початком встановлення інтенсивності рухової діяльності шлунка. Така методика розрахована на повторне гальмування мінеральної води активізуючи секрецій шлунка. Повторний прийом мінеральної води в період "спокою" діяльності шлунка буде направлений на пониження активізації нервово-рухового апарата його, що забезпечить довге знаходження мінеральної води в шлунку.
Слід зазначити,

 
 

Цікаве

Загрузка...