WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → Лікувальне застосування мінеральних вод Буковини при лікуванні шлунка - Курсова робота

Лікувальне застосування мінеральних вод Буковини при лікуванні шлунка - Курсова робота

тканинних рідинах організму.
Сульфатний іон збуджує і посилює моторну і евакуаторну функції шлунка, збільшують жовчовиділення, При з'єднанні його з іоном Са утворюється кальцій сульфат, який послаблює перистальтику кишок, одночасно маючи протизапальну дію.
За останні десятиліття в зв'язку з розвитком фізичних і хімічних методів аналізу в багатьох мінеральних водах знайдено різну кількість мікроелементів. Г.А. Невраєв (1962) показує, що найбільш часто в мінеральних водах присутній (йод, бром, залізо, миш'як, кобальт, марганець та ін. Деякі із них в деякій кількості мають на організм лікувальну дію (йод, бром), інші входять в склад гемоглобіну (залізо), деяких гормонів (цинк), вітамінів (кобальт) і т.д.
Присутність їх в мінеральній воді відмічає її фізіологічну і лікувальну дію. Дія мінеральної води на організм залежить від того, які біологічно активні компоненти містяться в ній.
Залізо, марганець, мідь, кобальт участують в процесах кровотворення. Кобальт стимулює, а мідь зменшує секрецію і моторну функцію шлунка. Накопичення цинку в органах тісно зв'язане з процесами синтезу білка. Мідь, молібден, цин та інші мікроелементи мають вплив на активність ферментів, окисно-відновні та інші процеси в організмі.
С.П.Білак (1967) установив, що невелика кількість заліза в мінеральних водах Келегін і Шиян, може дати на організм людини великий вплив, так як окислення і прискорення біохімічних процесів виникає під впливом залози.
В основі механізму дії мінеральних вод на моторну діяльність травного каналу лежать нерво-рефлекторні і нерво-гуморальні механізми при регуляційній участі нервової системи. Аналізуючи механізм дії мінеральних вод на моторику функцію шлунка, А.Г. Сакян (1960) відмічає, що під впливом внутрішнього прийому мінеральних вод в зв'язку з активізацією сульфгідрильних груп виникає поновлення порушеного обміну явищ в рецепторних і ефекторах, завдяки чому нормалізуються рефлекторні реакції шлунка. В руховій діяльності шлунка при дії мінеральних вод, очевидно, важливу роль відіграє збільшення активності сульфгідрильних груп ряду ферментів, які участують в хімізмі скорочення м'язів.
Відомо, що деякі мінеральні води сприяють розчиненню і вимиванню слизі, затуханню запальних явищ в слизовій оболонці і т.д.
П.Г. Царфіс (1971) видав теорію багатоступеневої дії - 8 ступенів. Перша ступінь включає ефективний шлях рефлекторного процесу. Він починається з нервових закінчень на периферії і закінчується в підкоркових структурах мозку. Частина імпульсів реалізується на молекулярно-органому рівні без участі центральних механізмів регуляції. Друга ступінь формується в місцевих клітинних утвореннях слизової оболонки і шкіри. Це первинний механізм утворення енергії фактора, який сприяє поступленню сигналів в центральну нервову систему. Інтенсивність і характер цих сигналів оприділюються структурою фактора, методикою його використання, характером поломки функціональної системи, потенціальною можливістю клітинних структуру і їх реактивністю. Третя ступінь включає шлях, по якому трансформована енергія направляється із коркових і підкоркових структур в органи і тканини.
Четверта ступінь зв'язана з включенням регуляторів і оновлюється шляхом нервово-гуморальної регуляції. Транспорт гормонів до тканин і клітинних структур, в свою чергу, змінює тканевий метаболіз і становище гомеостаза. П'ята ступінь переключає адаптивні системи на розвиток захисних і компенсаторних механізмів, а також на регуляцію і поновлення порушених функцій. Шоста ступінь знаходиться в тісному зв'язку з гепато-лієнальною системою і наднирковими залозами, включання яких поновлюється ваго-симпатичними утворами і імпульсами синокаротидної зони. Сьома ступінь зв'язана з процесом резорбції фармакологічно активних явищ мінеральних фон, восьма - із міною внутріклітинного метаболізму, в результаті виникає новий рівень енергетичного потенціалу, змінюється реактивність клітинних структур органів і систем, через які реалізується терапевтичний ефект.
Багатоступенева теорія механізму дії, як підкреслює автор, не тільки розкриває значення терапевтичного ефекта, але і визначає тактику при оцінці характеру протікання захворювань і методику диференціального призначення лікувального фактора, в тому числі і мінеральних овд.
Представляється важливим висновок П.Г. Уарфіса про те, що на кожному етапі включення різних ступеней виникає бальнео-фізіологічна або бальнео-патологічна реакція.
Ці реакції в різній степені виражені при включенні останніх ступеней і при неадекватних умовах можуть привести до загострення захворювання.
Автор розглядає бальнеологічну реакцію як складний процес, зв'язаний з порушенням обміну катехоламінів, дисоціацією ферментних систем, підвищення автоімунних процесів, що приводить до деструкції калогенових структур з'єднувальної тканини і погіршення клінічного протікання захворювання.
ВПЛИВ ОДНОКРАТНОГО ВВЕДЕННЯ МІНЕРАЛЬНИХ ВОД БУКОВИНИ НА ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ ШЛУНКА У ХВОРИХ ВИРАЗКОВОЮ ХВОРОБОЮ ТА ХРОНІЧНИМ ГАСТРИТОМ
Біологічні дії мінеральних вод залежать від функціонального стану шлункових залоз і організму в цілому, способу їх застосування і ряду інших факторів.
Для виявлення характеру дії мінеральних вод на кислотоутворюючу і моторну функції шлунка використали "Гострі" спостереження, включаючи вплив інших факторів комплексної терапії (режим дня, лікувальне харчування та ін.), що дозволяє встановити оптимальну температуру і дозу прийомної мінеральної води.
"Гострі" спостереження. Є однократним введенням мінеральної води, його проводили при неперервній регістрації змін рН і тиску (Р) внутрішлункового середовища за допомогою вітчизняних радіотелеметричних пристроїв "Капсула", "Капсула-М" і методу внутрішлункової рН-метрії по Лідару.
При радіотелеметричному дослідженні за допомогою прийомного пристрою, який записує сигнали мініатюрного радіопередатчика, введеного в травний канал, регіструються відповідні фізіологічні, фізичні і хімічні явища.
Метод внутрішлункової рН-метріх по Лідару оснований на змінах активної реакції складового шлунка яе елкетроліта.
По даним В.Н. Чорнобрового (1969) і Н.Ф. Трояна (1970), рН і розмірах 1,5-2,2 відповідає нормальним показникам кислотності, оприділених за допомогою тетраційного метода, 2,3 і більше - пониженим, 1,0-1,4 - повишеним показникам кислотності складового шлунка.
Використані методи дослідження були удосконалені. Так, для виявлення характеру дуодентального впливу гідрокарбонатних мінеральних вод на кислотну речовину шлунка був удосконалений зонд, який дозволяє під час дослідження внутрішлункової рН вводити мінеральну воду прямо в дванадцятипалу кишку. В дуодентальний зонд діаметром 4 мм пропускається зонд меншого діаметру (2,5 мм), на кінці якого укріплюєтьсядуодентальна олива. Радіопілюля закріплюється до дуодентального зонда в 10-12 см від оливи.
Цю відстань можна змінювати в залежності від положення органів в черевній порожнині або досліджуваної ділянки кишки.
Дослідження рН вмісту шлунка проводили також за допомогою комбінованого методу: зонда Лідара і

 
 

Цікаве

Загрузка...