WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → Лікувальне застосування мінеральних вод Буковини при лікуванні шлунка - Курсова робота

Лікувальне застосування мінеральних вод Буковини при лікуванні шлунка - Курсова робота

указаних змін проаналізували морфологічну картину слизової оболонки шлунка. Результати фіброскопії і гастроскопії показали, що під впливом курсового лікування мінеральною водою Брусницька зникає або зменшується синдром запалення.
Для виявлення впливу курсового застосування мінеральної води Брусницька на рівень деяких цитоплазматичних ферментів крові визначали кількість ацетилхаліна, холінестерози (виворотки і еритроцитів) і моноаміноксидази до і після лікування. Встановлено достовірне зниження вмісту ацетилхоліна крові, на основі чого судили про зниження тонуса блукаючого нерва, який, як правило, підвищений у хворих виразковою хворобою. Рівень інших ферментів не змінився.
Із 33 хворих із підвищеним рівнем кислотності шлункового вмісту до лікування після курсового застосування мінеральної води Брусницька у 10 цей рівень зберігався, у 24 - показник кислотності шлункового вмісту досяг нормального рівня. У 2 - знизився. Із 18 людей з нормальними показниками кислотності шлункового вмісту до лікування після курсового прийому цієї води у 15 цей рівень зберігся і у 3 знизився, із 14 чоловік із кінцевим зниженим рівнем кислотності шлункового вмісту після лікування у 4 цей показник залишився на тому ж рівні, у 7 - досяг норми і у 3 - став підвищеним.
Кращі результати лікування отримані у хворих виразковою хворобою в період лікування мінеральною водою не завжди співпадає з нормалізацією функціонального стану шлунка, кишок, печінки, оскільки клінічні проявлення захворювання значно випереджають анатомо-морфологічні зміни. Тому лікування хворих виразковою хворобою повинно бути довгим. Завдяки хімічному складу мінеральна вода Брусницька не викликала загострення виразкової хвороби.
Таким чином, мінеральна вода Брусницька являється ефективним середовищем лікування виразкової хвороби із підвищеними функціями шлунка.
Мінеральну воду Брусниць ку слід використовувати при хронічному гастриті зі підвищеною і нормальною секреторною діяльністю шлунка (гіпер- і нормацидний гастрит).
Протипоказами до її застосування являються виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки в стадії різко вираженого загострення або з повторними масивними кровотечами в останні декілька місяців; ускладнення після операції на шлунку; виразковий коліт, кишкові кровотечі та інші протипоказання. Виключаючи застосування мінеральних вод.
Мінеральні води Черешенка, Дубова роща, Ожевська слід використовувати при хронічному гастриті із пониженою і нормальною секреторною діяльністю шлунка, при хронічних захворюваннях печінки і жовчних шляхів різної етіології (гепатит, холецистит, ангіохоліт); при колонопатії, в тому числі при запорі.
ЛІКУВАННЯ МІНЕРАЛЬНИМИ ВОДАМИ ОПЕРОВАНОГО ШЛУНКА
Вивченню механізму дії мінеральної води при різних захворюваннях органів травлення, в тому числі при виразковій хворобі, присвячено велике число досліджень.
Виділено з фази дії мінеральних вод на організм: складно рефлекторна, нейрохімічна і фаза наслідку.
Значення рефлекторних реакцій в механізмі лікувальної дії мінеральних вод при їх внутрішньому застосуванні підтверджується багато численними даними. Перш за все, ця швидкість реакції всього травного каналу у відповідь на ведення мінеральної води (швидка зміна секреторної, моторної, всмоктуючої та інших функцій травної системи).
Експериментальними дослідженнями доказано, що подразнення мінеральною водою рецепторів якого-небудь одного із органів травної системи рефлекторно викликає зміни в інших органах цієї системи. Наприклад, при подразнені рецепторів шлунка змінюється моторна функція кишок, зовнішньосекреторна функція підшлункової залози, жовчоутворююча, жовчовидільна функції печінки і рухова активність жовчного міхура.
Велике значення мають газовий склад і температура, асматичний тиск та інші фізико-хімічні властивості мінеральних вод. Внутрішнє застосування мінеральних вод дає вплив на вміст або появлення в крові та інших рідких середовищах в організмі біологічно активних явищ.
Компоненти мінеральних вод (макро- і мікроелементи) включаються як необхідний "відновний" матеріал в структурні групи біологічно активних явищ - гормонів, ферментів, вітамінів і самих елементі тканин.
При внутрішнім застосуванні мінеральних вод має значення температурний фактор. Доказано, що мінеральні води більш високої температури (39-40оС),мають виражену спазмовану дію, гальмуючи евакуаторну функцію шлунка кишок.
В усіх випадках необхідно визначити дозу мінеральної води і розовість її прийому в добу, а також часу прийому по відношенню до часу прийому їжі.
Вміст вільної вуглекислоти в мінеральній воді повинен бути мінеральним (слабо вуглекислі води), краще, якщо вона взагалі відсутня. Так як не виключена можливість негативного впливу вуглекислого газу на інтрерфецептори тонкої кишки. Крім того, вуглекислий газ може сприяти підсиленню і без того підвищеної перистальтики тонкої і товстої кишки. На кінець, води, які містять у великій кількості вуглекислоту, можуть підвищувати внутрішлунковий тиск.
Чуттєве значення має температура мінеральної води. При більшості пострезекційних синдромів мінеральна вода повинна призначатися у теплому воді (38-39оС). Дуже холодна і дуже гаряча вода дає негативний вплив на моторику шлунка. Тепла мінеральна вода змінює періодичну моторну діяльність кишок в сторону зниження збудливості, тому при визначенні температури мінеральної води для хворих після резекції шлунка слід враховувати стан моторної функції кишок.
При наявності явлень шлункового і дуодентального спазу після операцій на шлунку з ваготомією рекомендується мінеральні води середньої мінералізації (5-8г/л), які містять вуглекислоту, сульфатні іони. Відомо, що більш мінералізовані, газовані, невисокої температури мінеральні води, які містять ще і сульфатні іони, сприяють підсилення перистальтики і моторної діяльності органів травлення.
Промивання культи шлунка мінеральною водою призначається тільки при вираженому гастриті, а також при порушенні функції анастомоза (анастомазит). Промивання проводиться по щадній методиці: ономоментно вводиться не більше 250-300 мл води під малим тиском, загальний розхід води 1,5 2 л на одну процедуру, в 3-6 прийомів, 1-2 рази в тиждень, на курс лікування 3-4 процедури.
Для промивання слід використовувати ті є мінеральні води, що і для пиття, Промивання культи шлунка дає благоприятний вплив на протікання запального процесу, покращує і моторну функцію культи шлунка, підсилює жовчовиділення, підвищує внутрісекреторну функцію підшлункової залози, Велике значення мають промивання шлунка у хворих із шлунковим стазом після ваготомії.
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
1. П. Царфіс, Л.А. Серебріна - "Лікувальне застосування мінеральних вод Буковини при захворювання шлунка і дванадцятипалої кишки.
2. Профілактика шлунково-кишкових захворювань" - А.Я. Губергріц, Л.А. Лещинський, Я.С. Ціммерман.
3. Л.А. Сеербріна, М.А. Бліндер - "Курортне лікування захворювань оперованого шлунка".

 
 

Цікаве

Загрузка...