WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → Лікувальне застосування мінеральних вод Буковини при лікуванні шлунка - Курсова робота

Лікувальне застосування мінеральних вод Буковини при лікуванні шлунка - Курсова робота

лікування у обслідуваних відмічені великі відхилення цього показника. Під впливом курсового лікування мінеральною водою Черешенка у хворих хронічним гастритом спостерігалось підвищення електропотенціала шлунка.
Як показали отримані дані, вплив мінеральної води Черешенка на основний внутршілунковий тиск і рухову функцію шлунка як в "гострих" спостереженнях, так і при курсовому лікуванню залежало від кінцевого функціонального стану шлунка: при кінцевій пониженій функції шлунка мінеральна вода часто підвищувала тиск, а при підвищеній - понижувала його.
Враховуючи, що гіпертонічні розчини прискорюють евакуацію, використовували цей принцип при призначенні тих чи інших розведень мінеральної води Черешенка. Для досягнення рухової функції шлунка і кишок і використовували 3-е і 4-е розведення води (гіпертонічні розчини), а 1-е і 2-е розведення її використовували при нормальній і підвищеній руховій функції шлунка.
Під впливом курсу лікування мінеральною водою появилась тенденція до нормалізації показників пепсиногену крові і уропепсина.
Зміна показників інкреторної діяльності шлунка в багато чому залежить від хімічного складу води і часу прийому їжі, так як існує тісний зв'язок між відділами уропепсина і мінеральним обміном.
Проведені дослідження дозволяють прийти до висновку, що хлоридно-сульфатно-натрієва вода Черешенка особливо показана при захворюваннях травного каналу, що супроводжується пониженням секретної і кислотно утворюючої функції шлунка.
Мінеральна вода Ожевська. Проведено курсове лікування мінерально водою Ожевська хворих хронічним гастритом із секреторною недостатністю. Аналіз скарг і даних фізичного метода дослідження дозволив виявити позитивну динаміку клінічного протікання захворювання під впливом проведеної терапії. Методика прийому мінеральної води Ожевська в процесі курсового лікування у 30% хворих хронічним гастритом відрізнялась від загальноприйнятої. Основана вона на спостереженнях, проведених при комплексному вивченні впливу однократного прийому мінеральної води на стан килсотоутворюючої і моторної функції шлунка. Мінеральну воду приймали 3 рази в день двомоментна 100 мл за 20-25 хв. до прийому їжі і 150 мл безпосередньо перед їдою.
Контрольна група хворих приймала мінеральну воду по 200-250 мл за 5-10 хв. до їди 3 рази в день.
Динаміка змін клінічної картини захворювання в процесі курсового лікування мінеральною водою була різна в залежності від методики прийому води.
Після курсового лікування мінеральною водою Ожевська спостерігалась покращення стану секреторної і кислотоутворюючі функції шлунка у обслідуваних хворих по показникам базальної і наступної секреції. При цьому збільшення об'єму порції натще, ріс показника 1 годинного напруження базальної і наступної секреції відмічені у 83% хворих. І 80,8% людей в результаті курсового лікування мінеральної води Ожевська спостерігалось збільшення показника дебіт-години вільної соляної кислоти, базальної і наступної секреції.
Зміни ферментоутворюючої функції шлунка при проведенні курсового лікування мінеральною водою Ожевська свідчать при збільшенні вмісту нежина у вмісту шлунка, пепсиногена крові у більшості хворих хронічним гастритом.
Частіше всього позитивна динаміка ферментоутворюючої функції шлунка під впливом курсового прийому мінеральної води Ожевська спостерігалась при давності захворювання до 5 років особливо в осіб молодого віку.
Оприділений інтерес представляє співвідношення змін кислото- і пепсиноутворюючої секреторної функції шлунка в кінці курсового лікування при прийомі мінеральної води за двома методиками.
Після проведеного курсового лікування мінеральною водою Ожевська спостерігалась зміна концентрації іонів водню внутрішлункового середовища у хворих хронічним гастритом. Найбільш чітко інтенсивність кислотоутворорення збільшилась у хворих з кінцевою рН 23-34.
Вивчена динаміка показників внутрішлушкової рН на рівні приворотневої печери шланка і тіла його. Після проведеного лікування рівень рН в приворотневій печері шлунка понизився.
Стимулююча дія мінеральної води Ожевська на концентрацію іонів водню більш виражена при двомоментній методиці її прийому в процесі курсового лікування.
При кінцевій рН 2,3-3,4 після лікування Ожевською мінеральною водою за одномоментною методикою цей показник знизився до 2,1 0,07, після лікування за двомомнетною методикою - до1,9 0,06 (Р<0,05); при кінцевій рН 3,5-5,9 - відповідно до 3,9 3,6 і 3,6 0,11 (Р<0,3).
По даним Я.В. Гавриленко і Г.С. Рибаковой, у здорових людей з нормальною секрецією внутрішлункова рН після однократного прийому води повертається до кінцевої величини в середньому через 23,7 1,7 хв.
У хворих хронічним гастритом в результатів курсового прийому мінеральної води Ожевська спостерігався ріст показників базального і фазового внутрішлункового тиску, збільшення амплітуди хвиль на двох рівнях - приворотневої печери і тіла шлунка.
Як показана статистична обробка, ймовірність нормалізації порушеної моторики або їх зсув в сторону нормалізації в процесі курсового лікування мінеральною водою Ожевська вище у хворих хронічним гастритом з рівномірно вираженою секреторною недостатністю.
Для оцінки ефективності терапевтичної дії мінеральної води на патологічні зміни слизової оболонки шлунка гастофіброскопічні дослідження проводили як на початку, так і вкінці лікування.
Курсовий прийом мінеральної води Ожевська дав хороший вплив на характер гастрофіброскопічної картини у хворих хронічним гастритом. Ендоскопічна картина нормалізувалась за рахунок зміни запального компоненту.
Мінеральна вода Ожевська при курсовому прийому дає вираженому протизапальну дію. Так, проведене лікування дало зникнення при знаків запалення у 56% хворих, значно зменшило, ограничило їх - у27%.
При аналізі гострофіброскопічної картини в динаміці відмічено, що після проведеного лікування повністю зникли гіперемія слизової оболонки шлунка, її набряк, нерівномірне відложення слизі, більш глибокі зміни слизової оболонки (атрофічні) стали порівняно стійкими.
Спостереженийна початку лікування у частини хворих хронічним гастритом дуодено-гастральний рефлекс знятий, за даними гастрофіброскопії, у 48% випадків, що свідчить про зменшення в результатів курсового прийому мінеральної води Ожевська моторних порушень гастродуоденальної системи.
Оприділений інтерес представляє співвідношення зміни кислотоутворюючої функції шлунка і гастрофіброскопічної картини в процесі курсового прийому Ожевської мінеральної води.
Відмічено, що регресія запального процесі слизової оболонки шлунка у хворих хронічним гастритом під впливом застосування мінеральної води Ожевська помітно випереджує внормовані функції залоз.
Максимальна інтенсивність кислотоутворення відмічена в кінці лікування, в той час коли помітне зменшення або ліквідація запального процесу, за даним гастрофіброспокії, спостерігається уже на 14-16 день лікування. Незначна позитивна динаміка відмічена і в характері ендоскопічних при знаків атрофії слизової оболонки шлунка. Звертає на себе увагу спів падання строків

 
 

Цікаве

Загрузка...