WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → Гуцульщина - Реферат

Гуцульщина - Реферат

витончені форми, і такі неповторні і неоднакові орнаменти.
Протягом навчального періоду спочатку в Косовському коледжі прикладного та декоративного мистецтва, а пізніше в інституті розширився і збагатився мій світогляд. Навчаючись в Косові збагнув, що на твори мистецтва треба подивитись іншими очима, побачити в них щось оригінальне, прекрасне, сучасне, нове ... Вміти вибрати для себе щось цікаве, знайти своє, бо все це, не так вже й просто, як здається.
Набуваючи прекраснихнавиків в галузі різьби по дерев, скульптурі, композиції, ознайомився з технологію обробки деревини, її механізованими й ручними обробками, пройшов курс столярної справи, яка допомогла мені в даний час у виконанні дипломної роботи. Важливу роль відіграють в житті і подальшому творчому розквіті викладачі, які добре знають свою справу і з великим задоволенням передають її своїм вихованцям. Неодноразово відвідавши музей, збираючи етнографічний матеріал, роблячи замальовки, фотографії, все це посприяло і допомогло мені вийти на дипломне проектування. Серед всього багатства гуцульського краю, серед всіх розмаїть і шедеврів і високоякісних робіт, було важко визначитись з вибором теми своєї дипломної роботи, яка б стала підсумком моїх знань здобутих протягом чотирьох років.
Спочатку було багато задумів, що до вибору теми: церковний кіот, оклад до Євангелія, альбом, орнаментальна таріль. Все це було дуже цікаво і різноманітно, але все ж таки треба було визначитись.
Поруч із екскізуванням орнаменту на оклад до Євангелія, зробив багато замальовок і навіть власних ескізів малих архітектурних форм. Ведучи паралельно дві теми, і розмірковуючи в думках ще про багато інших, мої задуми розбилися на шматки, і не могли зосередитись на одній темі. Все це було цікаво, ненохопленно і незакінченно. Хотілося всього.
Тема моєї дипломної роботи якось приділилась сама по собі. В інститут поступило замовлення з санітарно-оздоровчого пансіонату "Карпатські зорі", яке мало досить цікаву і змістовну тему: комплекс дитячого майданчика.
Найперші думки які промайнули в моїй голові, це те, що врешті решт я зможу внести свою часточку, залишити слід в Косові на радість собі і задоволення від моєї роботи іншим. А також спробую свої сили в малих архітектурних формах.
В первинний період історії людського суспільства трудові та побутові процеси протікали в природному середовищі. З часом людина навчилася будувати різні споруди, першочергово житлові. Організовуючи штучне середовище, як матеріальне оточення, люди досягли практичного, духовного та естетичного життєвого рівня. Все що нас оточує, діє на наші відчуття, мислення, поведінку. Тому дуже важливо розуміти і відчувати архітектуру.
Особливе місце займають малі архітектурні форми, які зумовлені моїм конкретним функціональним призначенням.
До малої архітектури відносимо: альтанки, автобусні павільйони, в'їздні, вказівні знаки, торгові павільйони, тріумфальні арки, дитячі ігрові споруди і т.д.
Мала архітектура повинна бути в синтезі (взаємозв'язку) з великою архітектурою і гармонійно вписуватися в оточуюче середовище.
Архітектор - виходячи з конкретного призначення споруди примінює конкретний матеріал використовує ті чи інші конструктивні особливості.
Важливе значення в архітектурі має функціональність споруди, її конструктивні та естетичні якості.
На першому етапі проектування було зроблено багато замальовок в бібліотеці, макетів у музеї і фотографій по гуцульському краї.
Познайомившись із ландшафтом, де мав би знаходитись дитячий майданчик, я приблизно уявив собі якою б мала бути ця споруда. Місце видалось напрочуд гарним з території якого відкривалась широка панорама міста Косова та окружних гір, які зеленіються лісами навкруги. З кожним днем дедалі цікавіше й цікавіше ставало працювати над розробкою свого проекту. І врешті решт було досягнуто досить непоганий результат. Після виконання кольорового рішення, від якого в мене теж складися свої позитивні враження, вчена рада інституту затвердила і дала добро на його виконання в матеріалі.
Технологічна частина
Матеріал для даної дипломної роботи - смерека, яка є одним із належних порід деревини, що легко піддається обробці. Смерека - один із найпоширеніших видів лісів Карпат, широко використовується в народнодеревяній промисловості.
Об'єм роботи даної споруди великий. Довжина дитячого майданчика 10,5 м, ширина 6 метрів, висота 5 метрів. Майданчик складається з дерев'яного каркасу, основою якого є металеві конструкції, що служать його кріпленням. Покриття споруди метало черепичне. До складу майданчика входять: дві чотирьохгранні гірки зі сходами і спусками, альтанка шестигранна в основі якої є неправильний шестикутник, служить як прохідна частина до пісочниці. Весь ансамбль зроблений в готичному стилі, стрункі і легкі форми пов'язані з народнодеревяною архітектурою Гуцульщини. Всім матеріалом, який потрібен для виготовлення дипломної роботи забезпечив замовник.
Обробка будь-якого виробу відбувається в певній послідовності, починаючи від забезпечення сировиною, матеріалами, обладнанням та електроенергією і закінчуючи готовим виробом.
Основна частина виробничого процесу, яка безпосередньо пов'язана з перетворенням матеріалів у готову продукцію (починаючи від розкрою і закінчуючи готовим виробом) називається механічним процесом. Для полегшення праці було складено таблицю за якою в певній послідовності працював над виконанням замовлення.
Стадії механічного процесу
Для виготовлення такої обємної роботи, як ансамбль дитячого майданчика, необхідно використовувати високопродуктивні деревообробні верстати прохідного типу, напівавтоматичні та автоматичні лінії вітчизняного та закордонного виробництва. Для повного і раціонального використання всіх потужностей деревообробного обладнання треба добре знати і вміло використовувати при виконанні кожної технологічної операції.
В механічній майстерні нашого інституту є всі необхідні обладнання які потрібні для виконання такого типу роботи.
Перед початком роботи в матеріалі спочатку проходимо ознайомлення і вивчення будови верстатів та техніку безпеки, що являється основною запорукою людського життя. Врахувавши кількість матеріалу який потрібен на виконання всієї дипломної роботи, розпочав обробляти всі деталі для повздовжнього фрезерування площини і суміжної кромки, тобто створення бази для подальшої обробки деталей. фрезерування деталей, а саме: слупів, дощок на каркас, шальовку, накладання планочок з однієї сторони.

 
 

Цікаве

Загрузка...